ПРОБЛЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕКЛАМИ



НА КОМЕРЦІЙНИХ МІСЬКИХ ВЕБ-САЙТАХ

Комунікативна ефективність визначає психологічний вплив рекламного повідомлення на цільову аудиторію: образ товару чи організації, мнемонічність та впізнанність реклами, точність передання рекламного повідомлення тощо. З огляду на те, що висока комунікативна ефективність виступає головною метою роботи з сайтом для власника, необхідно постійно проводити оцінку та використовувати відповідні технології підвищення такої ефективності. Розглянемо окремі проблеми, з якими зштовуються власник та керівник веб-сайту; їх розпізнання дозволяє прийняти необхідні міри для досягнення високої ефективності роботи веб-сайту.

Одну з головних проблем представляє складність оцінки ефективності рекламного повідомлення, що розповсюджується і на сферу інтернет-реклами, ускладнюючись через відсутність прямого наочного контакту зі споживачем. Існує необхідність розробки алгоритму оцінки реклами на комерційних міських веб-сайтах для отримання даних про поточний стан ефективності веб-сайту як засобу комунікації.

Розробка стратегії та тактики є іншим обов’язковим елементом підвищення комунікативної ефективності веб-сайту. Поєднання чіткого та ретельного аналізу, планування діяльності, розрахунку результатів з постійним пошуком нових креативних ідей виявляється дуже складним на практиці.

На міських веб-сайтах існує необхідність покращення якості рекламного продукту. Реклама має містити ідею, описувати унікальну торгівельну пропозицію тому, що в першу чергу потрібно відрізнити свій продукт та здивувати споживача реклами, пробудити інтерес та захопити його увагу.

 Постійний розвиток інформаційних та комп’ютерних технологій дозволяє використовувати нові прийоми для підвищення комунікативної ефективності, але ускладнює процес роботи з веб-сайтом, потребує додаткового фінансування та кваліфікованих кадрів.

Визначення оптимального співвідношення рекламної та не рекламної інформації виступає також важливим моментом, що потребує дослідження власників веб-сайтів. Недостатня кількість реклами знижує комунікативну ефективність, а нав’язлива реклама відвертає відвідувачів.

Нормативно-правова база регулювання суспільних відносин у інтернет-просторі, авторських прав на інтернет-рекламу та веб-сайти знаходиться у стадії розвитку, тому питання захищеності відповідних прав власників залишаються відкритим. З іншого боку, необхідно постійно слідкувати за змінами законодавства та виконувати положення нових нормативно-правових документів для того, щоби відповідати чинному законодавству.

Таким чином, власники комерційних міських веб-сайтів у процесі підвищення комунікативної ефективності реклами зустрічаються з рядом проблем, які потребують обов’язкового вирішення. Кваліфіковані кадри, спеціальні дослідження та постійний пошук і впровадження нових технологій допоможуть розрішити дані проблеми.

 

 

УДК 027.52(477.62-2):06.055.5(043)                                                                        Г. Р. Іванова

/м. Маріуполь/

 

ІНФОРМАЦІЙНА РОБОТА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ (ЦБС) ДЛЯ ДОРОСЛИХ МІСТА МАРІУПОЛЯ (2008-2010рр.)

Бібліотеки України сьогодні переживають період трансформації, які відбуваються відповідно до змін в сучасному суспільстві. У зв’язку з цим набуває необхідність глибокого розгляду соціально-культурного статусу бібліотек, яким в недалекому минулому відводилась пріоритетна роль ідеологічних центрів.

В попередніх працях [1] було висвітлено бібліотеку як складову інформаційного суспільства, а в цих тезах звернемо увагу на інформаційну роботу Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Маріуполя на основі річних звітних матеріалів (2008-2010 рр.).

Необхідно зазначити, що звіти, які відбивають роботу ЦБС дуже змістовні та інформативні. Традиційно вони розподілені за тематиками, які висвітлювалися в процесі роботи ЦБС на протязі року. Це: 1. Бібліотека – територія добра і милосердя; 2. Чарівний світ інформаційних технологій; 3. Через книгу – до світла і добра: соціокультурна діяльність: 3.1. Соціальне партнерство; 3.2. Моніторинг інтересів і запитів та організація обслуговування користувачів; 3.3 Інформаційна підтримка соціокультурної діяльності; 3.4. Українська історія, народознавство, мова, культура; 3.5. Правове виховання; 3.6. Краєзнавство; 3.7. Розвиток культур національних меншин; 3.8. Екологічне виховання; 3.9. Молодь; 3.10. Сімейне читання. Робота з родинами; 3.11. Популяризація російської та світової культури; 4. Бюджетне фінансування та франчайзинг: джерела розвитку ЦБС; 5. Реклама не розкіш... Успішна робота книгозбірні; 6. Кадри: команда небайдужих; 7. Висновки і трохи статистики.

Так, 2008 рік був особливим для жителів міста, бо саме цього року святкувалися 230-річчя від дня заснування Маріуполя, 90-річчя міської газети “Приазовский рабочий”, 50-річчя ВАТ “Азовмаш”, 75-річчя металургійного комбінату “Азовсталь”. До того ж цей звітний рік був насичений знаменними та пам’ятними датами української історії та культури: Рік пам’яті жертв Голодомору, 70-річчя Великого терору – масових політ репресій 1937 – 1938 рр., 1020-річчя хрещення Київської русі тощо. Тому цілком зрозуміло бажання бібліотекарів Маріупольської ЦБС для дорослих вписати його в історію, попри кризові явища наприкінці 2008 року, як один з самих знакових у житті колективу і всього міста. Основою організації бібліотечного обслуговування міста у 2008 році стала “філософія якості” [2, с. 47].

Наступний, 2009 рік став для Маріуполя одним з самих складних у виконанні міського бюджету. Адміністрація ЦБС змушена була виробити нову активну стратегію управління, спрямовану на перевагу соціально орієнтованих напрямків діяльності, перевагу користувачів, які не повинні були відчути незручностей в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні. Так, основними подіями за 2009 рік стали: “проведення ІІ-го міського фестивалю “Книга і преса Маріуполя” та участь ЦБ в обласному конкурсі “Читають всі!”; перемога бібліотеки-музею-філіалу № 12 ім. К. М. Симонова в обласному конкурсі “Краща бібліотека року”; 60-річчя бібліотеки-філіалу № 4 ім. Лесі Українки; цикли заходів ЦБС до Євро-2009, Року молоді та Року М. В. Гоголя та інше [3, c. 1]. Однак, попри важкі фінансові проблеми, ЦБС для дорослих м. Маріуполя пройшла крізь звітний рік гідно та з численними досягненнями. Завдяки працелюбності, завзятості та прагненню знайти позитивні моменти у несприятливі для розвитку часи, співробітники ЦБС активізували свої дії, які були орієнтовані на соціальний напрямок діяльності: творчі зустрічі, виступи на конференціях, участь у святкуванні важливих подій міста та його жителів.

На виконання “Концепції Державної цільової програми підтримки і розвитку читання на період до 2015 року” 2010 рік в було оголошено в Маріупольській ЦБС Роком підтримки і розвитку читання. “Протягом року читання в ЦБС відбувалися інтелектуально і емоційно насичені події, які ще довго будуть у пам’яті жителів міста” [4, c. 1].

Основними подіями звітного року були: перемога ЦБ ім. В. Г. Короленка в обласному конкурсі “Краща бібліотека року”; провеження ІІІ-го регіонального фестивалю “Книга і преса Маріуполя”; подальший розвиток міжнародних зв’язків ЦБ з літераторами і відкриття міського відділення Конгресу літераторів України; цикли заходів до Року ветеранів, Дня Європи, Року читання; загальносистемний конкурс “Естафета цікавих справ” тощо.

Високою оцінкою діяльності першого керівництва ЦБС для дорослих, заслуженого працівника культури України Л. В. Гуркової в Рік читання можна вважати факт “нагородження її дипломом Російської творчої Спілки працівників культури за вагомий внесок збереження і розвиток вітчизняної культури та подякою Всеукраїнської творчої спілки “Конгрес літераторів України” за значний внесок в популяризацію книги і творчості письменників м. Маріуполя, активне сприяння у проведенні літературних масових заходів” [3, с. 1]. Приємно відзначити, що 2010 рік – це Рік підтримки і розвитку читання, а значить він стимулював активізацію роботи книгозбірень та пошук інноваційних форм.

Таблиця 1


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 180; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!