ПРОЦЕС інформатизаціЇ в Україні: Основні напрями



 

В сучасній Україні інформатизація є головним чинником, який забезпечує ефективний розвиток інформаційного суспільства, стає важливою областю економіки і визначальною сферою суспільного життя і одночасно найважливішою функцією держави, чинником забезпечення його безпеки і суверенітету.

В Україні процес інформатизації здійснюється згідно з Національною програмою інформатизації, яка визначає стратегію розв'язання проблеми забезпечення інформаційних потреб та інформаційної підтримки соціально-економічної, екологічної, науково-технічної, оборонної, національно-культурної та іншої діяльності у сферах загальнодержавного значення [2, с. 6].

Національна Програма інформатизації визначає такі основні напрями інформатизації:

– розроблення політики та організаційно-правового забезпечення інформатизації;

– формування національної інфраструктури інформатизації;

– інформатизація стратегічних напрямів розвитку державності, безпеки та оборони;

– інформатизація процесів соціально-економічного розвитку;

– інформатизація пріоритетних галузей економіки;

– інформатизація фінансової та грошової системи, державного фінансово-економічного контролю;

– інформатизація соціальної сфери;

– інформатизація в галузі екології та використання природних ресурсів;

– інформатизація науки, освіти і культури;

– міжнародне співробітництво.

Одним з більш розвинених напрямів інформатизації є формування національної інфраструктури інформатизації.

В Україні створюється сучасна телекомунікаційна інфраструктура – багатофункціональні цифрові мережі телерадіомовлення, телекомунікаційні системи державного та відомчого значення, корпоративні мережі – і здійснюється їх інтеграція.

Україна – активний учасник впровадження глобальних супутникових телекомунікаційних систем. Будуються регіональні волоконно-оптичні канали широкого призначення. Приймається участь у реалізації міжнародних проектів будівництва магістральних волоконно-оптичних міжнародних ліній зв'язку, що створює сприятливі умови для входження в світовий інформаційний простір [3, с. 14] .

В державі вже не один рік функціонує та постійно удосконалюється Єдиний веб-портал органів виконавчої влади, що є центральною частиною створюваної системи «Електронний Уряд», а також Єдина серверна платформа (Датацентр).

Серед систем електронного документообігу, що сьогодні впроваджені в органах влади, найбільшій відсоток належить системі електронного документообігу Мегаполіс ТМ (32 відсотка), Ортима WorkFlow (15 відсотків), Док.Проф. (11 відсотків) та Дело (9 відсотків) [1, с. 80–81].

Щодо показників використання Інтернету українськими користувачами, то за результатами дослідження аудиторії інтернет-користувачів України, яке починаючи з липня 2010 року на постійній основі на замовлення Інтернет Асоціації України проводиться дослідницькою компанією InMind, станом на 1 липня 2010 року в Україні було 12,6 мільйонів інтернет-користувачів віком від 15 років.

Україна протягом 2009 року вперше перевищила світовий показник проникнення використання Інтернету, досягши ступеню проникнення Інтернету 33,47 відсотків (світовий показник – 26,76 відсотків). Але все ж таки Україна ще відстає від більшості пострадянських країн і випереджає лише Таджикістан, Арменію, Туркменістан, Узбекистан та незначно Грузію [1, с. 42] .

З початком XXI століття поступово здійснюється перехід на нові Grid-технології, які є новим етапом інформатизації, коли на зміну Інтернету з його веб-услугами приходить Grid-мережа як засіб сумісного використання обчислювальних потужностей та сховищ даних. Grid дозволяє вийти за рамки простого обміну даними між комп'ютерами, і перетворити їх глобальну мережу у гігантський віртуальний комп'ютер, доступний у режимі віддаленого доступу з будь-якої точки, незалежно від місця знаходження користувача.

На сьогодні Україна активно продовжує процес міжнародної співпраці з країнами Європейського Союзу в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за напрямом «Розбудова Інформаційного суспільства».

Отже, на сьогодні в Україні активно розвиваються усі напрями процесу інформатизації. З кожним роком з'являється усе більша кількість нових наукових, технологічних, конструкторських розробок вітчизняних науковців.Наукове та кадрове забезпечення сфери інформаційно-комунікаційних технологій в Україні з кожним роком стає все більш потужним.

ЛІТЕРАТУРА

1. Доповідь Кабінету Міністрів України про стан та перспективи розвитку інформатизації та інформаційного суспільства в Україні за 2010 рік [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.dknii.gov.ua/

2. Про Національну програму інформатизації: закон України від 4 лютого 1998 року № 74/98-ВР // Офіційний Вісник України. – 1998. – № 10. – С. 5 – 14.

3. Сергиенко И. Не дань моде, а идеология развития: [Информатизация в Украине] / И. Сергиенко // Зеркало недели. – 2005. - № 21. – С. 14.

 

 

УДК 070.42(043)                                                                                        О. В. Баграновська

/м. Маріуполь/

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 269; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!