Назва теми лекції «Можливості маркетингу в Інтернет»



Основний зміст і мета лекції.Метою лекції є можливостей маркетингу в Інтернет. В лекції розглянуто поняття Інтернет-маркетингу, проаналізовано методику здійснення маркетингу в Інтернет, а також вплив маркетингової діяльності в Інтернет на імідж підприємства.

Ключові поняття: Інтернет-маркетинг,імідж підприємства, цільовий сегмент.

Основні питання

1. Які є особливості Інтернет-маркетингу?

2. В чому методики здійснення маркетингу в Інтернет?

3. Яким чином здійснюється вплив маркетингової діяльності в Інтернет на імідж підприємства?

 

Особливості Інтернет-маркетингу.

Методика здійснення маркетингу в Інтернет.

Вплив маркетингової діяльності в Інтернет на імідж підприємства.

Особливості Інтернет-маркетингу.

Загалом кажучи, процедури маркетингу визначаються цілями й завданнями бізнесу в даній галузі й при конкретній спеціалізації (загальна характеристика бізнесу); типом і особливостями ринку (клієнти і їхні потреби); виділенням груп споживачів (сегментування) і розмірами експансії (охоплення ринку, місце розташування, розподіл товарів); конкуренцією (позиціювання на ринку, наявність конкурентів, ціноутворення); використанням ресурсів; продажем (етапи реалізації товару, прийоми торгівлі); рекламою й publіc relatіons (просування продуктів, формування попиту). Так як традиційний прямий маркетинг передбачає інтерактивну систему збуту й вимірювану реакцію споживачів, то маркетинг в Інтернет у цьому змісті являє собою прямий маркетинг. Реклама (платна послуга) і пропаганда (безкоштовна дія) в Інтернет трохи спотворюються, тому що часто реклама в Інтернет буває безкоштовною.

Інформація, отримана з Інтернет-джерел, полегшує уточнення суті бізнесу, його цілей і завдань, дозволяє віднести його до певної галузі, оцінити тенденції розвитку галузі й даного бізнесу, виявити можливості розширення або зміни спеціалізації стосовно перспектив впровадження в суміжні ринки.

Опитування відвідувачів сайтів дозволяє відслідковувати не тільки структуру попиту, але і його динаміку, причому на основі продуманих відповідей людей на групи питань, які нескладно міняти залежно від цілей опитування. Джерелами інформації є "Жовті сторінки Іnternet", галузеві електронні довідники й спеціалізовані Інтернет-видання, комерційні Web-сайти й сервери.

По даним опитувань відвідувачів Web-сайтів, а також покупців у реальних магазинах супутнього бізнесу визначаються сегменти ринку - цільові групи. Саме на ряд таких груп і орієнтується збутова політика підприємства. Для кожної цільової групи підбирається спосіб просування товару, а також відповідність стратегії маркетингу інтересам і потребам груп на базі виявлення й аналізу мотивів покупок.

Дослідження рівня цін, конкурентів, ринкових тенденцій, пошук бізнесів-партнерів в Інтернеті істотно полегшені. У висновку оцінюють витрати на маркетингові заходи (з урахуванням вартості реклами й просування товару, витрат на реалізацію, нерівномірності розподілу витрат протягом року).

Подібний до традиційного Web-порталу "Український торговельний ряд" - каталог магазинів або путівник по "торговельних точках" в Іnternet. Каталог складається з безлічі розділів відповідно до номенклатури товарів, пропонованих магазинами, інформація від яких включена в його зміст. Відзначимо, що процедура реєстрації й відкриття Web-вітрин в "Українському торговельному ряді" зводиться до заповнення невеликої анкети.

Маркетинг зі зворотними зв'язками. Основний принцип маркетингу полягає в тому, що інформація повинна бути відібрана й чітко орієнтована на споживача на підставі наявної (або спеціально зібраної) інформації про нього і його переваги. Тому, зв'язавши процес організації продажів з електронним каталогом, де перебуває інформація про суб'єкти ринку, тобто, використовуючи відомості з бази даних для вибору потрібної інформації, яку варто відправити конкретному потенційному клієнтові, можна домогтися бажаної мети.

Особливості інформації як товару в тому, що її можна використати, але не можна витрачати як багато інших ресурсів. Використати інформаційний ресурс можна як завгодно часто, створюючи інші продукти й, відповідно, іншу вартість. Однак із часом інформація губить як споживчу, так і комерційну вартість і стає малозначимою. Тому цей ресурс від уживання не зникає, зникає лише у випадку багаторазового вживання його вартість.

В Інтернет-бізнесі поняття маркетингу зі зворотним зв'язком (або індивідуального маркетингу) зводиться лише до створення й підтримки індивідуального зв'язку з кожним окремим клієнтом. На перший погляд це досить вузьке розуміння цілей маркетингу. Але в Інтернет-середовищі в інтерактивному режимі воно повністю відповідає цілям маркетингу й одночасно є його ефективним інструментом.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 237; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!