Мобільний офіс як інструмент діяльності віртуального підприємства.



Для нормального функціонування й керівництва бізнесом віртуального підприємства недостатньо мати мобільний телефон, потрібний повноцінний офіс, що буде перебувати завжди під рукою. Комп'ютери, постачені всім необхідним і підключені до Інтернету, які розташовуються в літаках, номерах готелів і особистих автомобілів, не замінять «першій особі» його власного робочого місця, що повністю настроєне для нього й відповідає всім запитам. Тому й виникла необхідність переміщати власний офіс за собою або хоча б його частина-робочий стіл. Виходячи з подібних вимог поняття «мобільного офісу» одержала поширення в діловому житті.

Мобільний офіс - це набір взаємозалежних високотехнологічних компонентів (рис.4.2), які дозволяють організувати керівникові нормальну управлінську діяльність за межами основного офісу.

Не всі компоненти з наведеного вище набору є обов'язковими. Частина з них може рідше використовуватися керівником, або взагалі не входити до складу конкретного мобільного офісу.

Як основні способи обміну інформацією між мобільним офісом і іншими комп'ютерами й мережами відзначимо наступні:

ü провідне підключення до локальної мережі;

ü бездротова локальна мережа (Wireless Ethernet);

ü модемне з'єднання через телефонну мережу (пряме й через Інтернет);

ü модемне з'єднання через модем МТ;

ü бездротової доступ в Інтернет.

Провідне з'єднання з локальною обчислювальною мережею (ЛВС) є найбільш близьким по суті до підключення до мережі звичайного стаціонарного комп'ютера, але не найпростішим і зручним з погляду користувача мобільного офісу. Для того способу підключення в складі портативного комп'ютера досить мати недорогу мережну карту Ethernet 10/100. Але, по-перше, необхідно провести кабель до найближчого концентратора мережі. По-друге, підключити до мережі портативний комп'ютер користувача мобільного офісу необхідно буде тільки із цій фіксованій крапці або в іншому місці, де також проведений вільний кабель. Для зміни свого місця розташування в межах офісу необхідно заново прокладати кабель Ethernet. Підключення за межами офісу й короткочасна зміна місця розташування ноутбука неможливі. Для підключення ноутбука до «гостьової мережі» (у партнерів, у будь-якому іншому офісі) необхідно також мати у своєму розпорядженні вільне рознімання на концентраторі, мати при собі кабель для підключення й уміти швидко настроїти на своєму портативному комп'ютері всі параметри нової локальної мережі.


Рис.4.2. Структура мобільного офісу

 


При підключенні до локальної мережі бездротовим способом усуваються багато незручностей:

ü немає необхідності фізично підключати комп'ютер до мережі, прокладати кабель зв'язку (як у власному офісі, так і в «гостьовому»);

ü з портативним комп'ютером можна переміщатися в межах офісу навіть у момент активного обміну інформацією;

ü вартість концентратів для бездротової мережі хоч і відрізняється від звичайних у більшу сторону, але досить прийнятно для середнього бізнесу й постійно знижується.

Спосіб обміну інформацією за допомогою модемного з'єднання через телефонну мережу дозволяє «виходити на в'язок», перебуваючи на більше значних відстанях від офісу. Сеанс зв'язку можна здійснити з будь-якого місця, де можна підключитися до звичайної телефонної мережі. Для підключення й обміну інформацією через телефонну мережу в складі портативного комп'ютера повинен бути модем (всі сучасні моделі модемів поєднують у собі також і функцію факсу). За допомогою модему можна обмінюватися інформацією через мережу Інтернет, електронну пошту, а також-прямо, установлюючи безпосереднє з'єднання між комп'ютером мобільного офісу (керівника) і одним з комп'ютерів стаціонарного офісу (наприклад, секретаря).


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 367; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!