Методика здійснення маркетингу в Інтернет.



Методика здійснення маркетингової діяльності в Інтернет пов’язана з вирішенням цілого ряду проблем.

Банерна реклама в традиційному оформленні, як втім і інші види реклами, стала дратувати користувачів. Проблема в тім, що найчастіше користувач не готовий переглядати подібну рекламу, тому що в нього інша мета. Тому нецільова реклама тільки ускладнює реалізацію його намірів, не тільки відволікаючи від виконання потрібних операцій, але й збільшуючи час завантаження потрібних сторінок, за що він, користувач, ще й повинен платити.

З іншого боку, і рекламодавці відверто незадоволені ефективністю реклами, зокрема реклами банерної. Витрати явно не окупаються, ріст обсягу реалізації дуже слабко пов'язаний з кількістю відвідувань, непереконливо виглядають оптимістичні кореляції цих величин. Навіть вдалі сайти з більшим відвідуванням не дають очікуваного ефекту. Користувачі давно навчилися відключати рекламу, не звертати на неї уваги, та й сам склад користувачів часто зовсім байдужий до тематики рекламних вставок.

Існують проблеми і у великих Інтернет-магазинів. Вони тільки з'явились, а вже видно такі їхні недоліки, які можуть привести до їхнього заходу. Пошукові системи Інтернет-маркетів настільки великі, що розгублений покупець швидко втрачає інтерес до нескінченного перегортання, причому з певними й чималими паузами.

Тут на допомогу приходять торговельні брокери (storefront brokers) Інтернету. Загалом кажучи, спочатку вважалось,що брокери у випадку поширення Інтернету й в умовах загальної комп'ютеризації просто втратять клієнтів, які будуть здатні самі вирішити свої проблеми. Але при цьому не врахували ту обставину, що темп операцій і взагалі всього ділового життя стрімко виріс, і самостійно шукати раціональні бізнес-рішення й партнерів, домовлятися про умови угод і організовувати транзакції стало не стільки обтяжливо, скільки зайво довго. Знадобилися посередники, але такі, які вирішать проблеми ефективно й, головне, швидко.

Одні з них знаходять партнерів для зацікавлених у цільовій торгівлі власників активно відвідуваних тематичних сайтів. Цими партнерами будуть продавці, що бажають просувати свої товари в правильно орієнтованому середовищі покупців. Мова йде про те, що орієнтовані на певну аудиторію сайти могли б організувати продажі товарів, які швидше за все будуть користуватися попитом у відвідувачів даних сайтів. З іншої сторони торговельні фірми могли б деякі групи товарів реалізовувати через сайти, де потенційних покупців такого роду продукції досить багато. Та й відвідувачам сайтів куди цікавіше розглядати рекламу товарів, до яких вони будуть не байдужі. Залишаючи інформацію про свою продукцію й умови продажів, продавці чекають, коли співробітники Брокера підберуть їм відповідний сайт. Після узгодження позицій, оформлюється Інтернет-вітрина. Оплата послуг сайту складається у виплаті частки обсягу реалізації товару й/або від кількості відвідувань. Звичайно партнерами сайтів є великі Інтернет-магазини й торговельні вузли, які поруч із інформацією про товари й послуги розміщають свої логотипи й проводять всі операції. Сам сайт і посередник- Інтернет-брокер відповідальності за процедури продажів не несуть, тільки забезпечують так званий зфокусований маркетинг. По суті, виробники продукції й торговельних структур користуються знайденими Інтернет-брокерами партнерськими спеціалізованими сайтами для кращого просування товарів і послуг.

Можна піти далі й створити рекламну мережу, у рамках якої із заздалегідь зібраної бази даних про продукцію та про реалізаторів відправляється рекламна інформація на сайти, що відповідають тематиці продажів.

Дуже важливо зібрати достатню інформацію про ринок, про характер просування аналогічних товарів певної групи (продуктової лінійки), про переваги потенційних покупців, про можливі зміни попиту й т.д. Власне, маркетингові (збутові) підрозділи багатьох фірм і організацій звичайно так і роблять. Однак виникає проблема обробки такого роду інформації. Методи й технології обробки маркетингової інформації слабко формалізовані, і для їхнього застосування менеджмент повинен опиратися на власний досить великий досвід роботи в цій області. Він повинен мати навички в застосуванні різних методів і підходів.

Існує думка, що поки ще не розроблено формальні методи інноваційного маркетингу в тому розумінні, що існуючий маркетинг опирається в значній мірі на досвід і інтуїцію окремих фахівців. Пошук людей, здатних до такого роду діяльності, їхнє навчання на численних прикладах, наробіток інтуїції й формування навичок - надзвичайно складне завдання. Відсоток успіху в цій справі досить невеликий, уважають навіть, що основні якості, здатності й інтуїція, необхідні для успішної роботи з вивчення нових потреб ринку й прийняттю рішень про створення й просування нової продукції, повинні бути присутні у тім суб'єкті, котрого навчають, споконвічно.

Звичайно, інформаційні технології для обробки дуже великих баз даних, які надходять із різних каналів, полегшують їхній аналіз і синтез. Для роботи з такими базами даних можна використати спеціальне програмне забезпечення, наприклад, Data Warehouse - технології, які дозволяють структурувати, збирати дані по окремих ознаках, представляти дані у вигляді графіків, діаграм, і т.п.

Саме складне - це проблема обробки інформації, а вона значно спрощується, якщо досить однозначно сформульовані питання до проведеного інноваційного дослідження, гранично конкретизоване завдання для маркетингової служби. Хоча, як показує практика, саме формулювання питань в інформаційному маркетинговому дослідженні - саме по собі не просте завдання.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 219; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!