Функціональні особливості електронного бізнесу



Функції Інформація про товари й послуги Одержання й підтверд-ження замовлення Здійснення розрахунків Відправлення оплаченого продукту
Іnternet-витрина традиційного торговця Web-сайт торговця, різновид реклами Не передбачено Не передбачено Не передбачено
Торговельний автомат у структурі традиційного торговця Розширений Web-сайт торговця включає зворотний зв'язок Прийом і передача замовлень у службу роботи із клієнтами Не передбачено Не передбачено
Автоматичний магазин, автономний або об'єднаний із традиційним торговцем Розширений Web-сайт торговця зі зворотним зв'язком і моніторингом ринку Прийом і передача замовлень, формування заявок на доставку При підключенні до електронної платіжної системи Тільки при продажі інформації
Каталоги-довідники Розширений доступ до інформації Не передбачено Не передбачено Не передбачено
Аукціони Спеціальна інформація Участь у торгах Не передбачено Не передбачено
Інформаційний брокер Каталог надаваної інформації Прийом і передача замовлень, формування заявок на доставку При підключенні до електронної платіжної системи Тільки при продажі інформації

 

Успішність комерційної діяльності в глобальному інформаційному середовищі, де самі користувачі управляють процесом вибору інформаційних каналів (навігації), зумовлена ступенем врахування інтересів користувачів.

Важливою особливістю електронна комерція є сильна залежність від рівня технічного розвитку компанії, рівня програмного забезпечення, умов обслуговування її сайтів і інших служб. Для виходу на передові позиції таке забезпечення зажадає значних інвестицій. Технологічно передовими є інтерактивні технології, що забезпечують ефективний зворотний зв'язок із клієнтами й партнерами. Інтерактивні технології передбачають простоту встановлення контакту із клієнтом, організацію спілкування в режимі реального часу, можливість одержати відповідь на задане питання. При відповідях на питання можна на основі даних попередніх відвідувань дати корисні ради, запропонувати цікавий варіант товару або послуги. Такі методи роботи у звичайному бізнесі можна дозволити через засоби зв'язку тільки для оптових клієнтів або в роздрібних магазинах при спілкуванні покупця й продавця-консультанта. Тому така послуга є привабливою для клієнтів і може надати компанії значні конкурентні переваги.

 

Принципи організації електронного бізнесу.

Сьогодні стає очевидний і зрозумілим той глибокий трансформуючий вплив, який здійснює інформатизація й комп'ютеризація бізнесу на структуру економіки підприємства. З'являються ряд специфічних особливостей організації е-бізнесу на рівні компанії:

1) максимізація функціональної сумісності організації зі своїм бізнес оточенням. Максимальна функціональна сумісність означає взаємозалежність і взаємодоповнюваність елементів бізнес-системи, взаємозаінтересованість і взаємовигідність їхніх відносин.

2) організація ефективних платежів і доставки товарів і послуг.

3) трансформація комерційної діяльності компанії під інтереси й запити споживачів.

4) перенесення акценту з матеріальних активів на такі нематеріальні активи, як люди, ідеї, технології й стратегії об'єднання й використання головних інформаційних ресурсів компанії.

5) придбання здатності постійно міняти структуру компанії, методи ведення бізнесу, продукцію й послуги внаслідок необхідності забезпечення миттєвої інтерактивності як найважливішого фактору успіху.

 

Вимоги до менеджера в умовах електронного бізнесу

В умовах е-бізнесу принциповим образом змінюється роль менеджера, що тепер зводиться до виконання наступних вимог:

1) необхідність засвоєння менеджером двох ролей. Перша - це «майстер змін» - лідер в організації, управлінні й підтримці змін у сфері бізнесу. Друга й найбільш важлива - « бізнес-стратег» - людина, що здійснює безпосередній вплив на стратегію розвитку підприємства, відповідальний за технологічні аспекти електронної комерції й т.п.

2) формування в членів колективу адекватних подань про функції інформаційних технологій.

3) можливість зробити враження на колег своїми проникливими судженнями про комерцію.

4) створення сильної управлінської команди, здатної забезпечити надійність в обслуговуванні клієнтів.

5) здатність забезпечити сильну торгівельну марку компанії в глобальному масштабі.

Контрольні запитання

1. Що обумовило виникнення нової форми здійснення виробничо-комерційної діяльності?

2. З вирішенням яких завдань пов’язаний процес здійснення електронного бізнесу?

3. Що являють собою функціональні особливості електронного бізнесу?

4. Назвітьосновні принципи організації електронного бізнесу.

5. Які є специфічні особливості організації е-бізнесу на рівні компанії?

6.В чому суть основних вимог до менеджера в умовах електронного бізнесу?

Література: [3,6,10].

 

Лекція №2


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 308; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!