Вплив маркетингової діяльності в Інтернет на імідж підприємства.



Привабливий образ фірми в очах громадськості досягається різними засобами: рекламою, випуском інформаційних матеріалів про діяльності фірми, публікацією в ЗМІ звітів, благодійними акціями, спонсорством, замовленими статтями, проведенням прес-конференцій і презентацій. При цьому варто мати на увазі, що чим більше економічні результати даного виду бізнесу залежать від суспільної думки, тим більше уваги фірма приділяє роботі над створенням власного привабливого іміджу. Інтернет дозволяє заощадити на зниженні тиражів і скороченні кількості ілюстративних матеріалів за рахунок подання їх на Web-сайті, на скороченні робочого часу працівників, зайнятих організацією й проведенням рекламних і іміджевих заходів. Так названі "електронні бюро новин", тобто Web-сайти (або Web-сервери) великих компаній займаються всім спектром діяльності в рамках publіc relatіons, про яке йшла мова вище, а також випуском новин, де представлена інформація про новинки, фото- і кіноматеріали, біографії й фотографії керівників фірми, їхні інтерв'ю, списки представників всіх служб фірми з їхніми реквізитами. Електронні бюро містять також архіви прес-релізів і інших публічних матеріалів, великі бази даних з обмеженим доступом (використовуючи пароль), служби автоматичного повідомлення ЗМІ про проведене відновлення сайтів.

Контрольні запитання

1. В чому сутність прямого маркетингу в Інтернет?

2. Наведіть перелік основних проблем здійснення Інтернет-маркетингу.

3. Які основні функції Інтернет-брокерів?

4. Проаналізуйте поняття маркетингу зі зворотним зв'язком.

5. Як відбувається вплив маркетингової діяльності в Інтернет на імідж підприємства?

Література: [3,10].

Модуль 2. Управління електронним бізнесом на підприємстві

Лекція №4

Назва теми лекції «Віртуальні підприємства»

Основний зміст і мета лекції. Метою лекції є надання студентам інформації щодо основних особливостей функціонування віртуального підприємства. В лекції розглянуто поняття віртуальної корпорації й віртуальних товариств (партнерств), наведено їх характеристики і класифікації, проаналізовано особливості керування віртуальними підприємствами.

Ключові поняття:віртуальне підприємство, віртуальна корпорація, віртуальне товариство, віртуальна асоціація, віртуальний консорціум, віртуальний картель, віртуальний картель, віртуальний пул, віртуальний концерн, віртуальний трест, віртуальна фінансово-промислова група.

Основні питання

1. Що являють собою віртуальні підприємства?

2. Як класифікується віртуальні підприємства?

3. В чому сутність мобільний офіс як інструмент діяльності віртуального підприємства?

4. Які є інформаційні технології віртуального підприємства?

5. Яка специфіка управління віртуальними підприємствами?

Поняття віртуального підприємства.

Класифікація віртуальних підприємств.

Мобільний офіс як інструмент діяльності віртуального підприємства.

Інформаційні технології віртуального підприємства.

Специфіка управління віртуальним підприємством.

Поняття віртуального підприємства.

Поняття віртуального підприємства носить метафоричний характер: фактично здійснюється інтенсивна взаємодія підрозділів і фахівців реальних підприємств у віртуальному просторі. Віртуальне підприємство формується незалежними компаніями, що співробітничають, на короткий строк, призначено для реалізації одного проекту, відрізняється високою продуктивністю і є, по суті, найбільш показовим прикладом необхідності гнучкої інтеграції незалежних додатків інформаційних технологій.

Головними ознаками віртуального підприємства є:

- інтеграція кращих коштів і досвіду різноманітних підприємств у межах стратегічно доцільних об'єднань;

- нагромадження ресурсів по проектах або навколо ключових бізнес-процесів підприємства або життєвого циклу продукту;

- створення автономних робочих груп, вилучене взаємодія колективів співробітників;

- тимчасовий характер, гнучкість, можливість швидкого створення й реструктурування якщо буде потреба;

- сполучення децентралізації й централізації в управлінні, пріоритет координаційних зв'язків;

- максимально широкий розподіл і гнучкий перерозподіл повноважень влади, прийняття рішень на всіх рівнях організаційної ієрархії;

- організація взаємодії фахівців за допомогою обчислювальної техніки (засоби телеконференцій, чати, відеоконференції); вільний обмін ідеями усередині й між рівнями організаційної ієрархії;

- розробка неоднорідних комп'ютерних середовищ і мереж, застосування програмних засобів забезпечення колективної діяльності.

На рис 4.1 наведена умовна схема віртуального підприємства з 4-ма основними функціональними секціями. Закупівлі, виробництво, продажі й загальне управління підприємством можуть розташовуватися в різних регіонах земної кулі і юридично належати різним організаціям, що становлять віртуальне підприємство.

Рис. 4.1. Віртуальне підприємство

 

У результаті функціонування віртуальних підприємств створюється продукт нового типу, що одержав назву «віртуальний продукт». Під віртуальним продуктом розуміють продукт, виготовлений і адаптований до запитів споживача в самий короткий строк, у будь-якому місці та у найрізноманітнішій формі, як правило, по обраної споживачем електронної моделі.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!