Специфіка управління віртуальними підприємствами.



Управління віртуальними підприємствами має передбачати створення його внутрішньої й зовнішньої інформаційної структури, вибір і адаптація програмного продукту, створення єдиного інформаційного поля.

Відповідно до цього слід виконати наступні управлінські заходи.

1. На початку Мережа використовується для маркетингу й інформаційної підтримки, створюються сайти для залучення клієнтів і бази даних про клієнтів, постачальників і т.п. Це впорядковує роботу компанії, але спочатку не приносить особливих переваг. Однак витрати на проведення цих заходів досить відчутні.

2. Далі, після адаптації персоналу до роботи в інформаційних полях, починає налагоджуватися інформаційний зв'язок між службами трьох ключових фігур ринку - постачальником, самою компанією й споживачем, коли всі троє створюють єдину електронну інформаційну систему.

З'являється, наприклад, можливість управляти складом компанії з боку постачальника й споживача, причому один формує виходячи з отриманої інформації свої поставки сировини й комплектуючих, а інший - одержання товару.

Подібну діяльність уже можна вважати Бізнесом, що значно знижує витрати на організацію поставок і збуту, заощаджує на оплаті зберігання готової продукції й т.д..

3. Потім визначають головні й другорядні виробничі функції компанії. Другорядні функції має сенс передати на аутсорсинг іншим компаніям, що спеціалізуються в цій області, котрі можуть забезпечити кращу якість при менших витратах. Загалом кажучи, хоча б навіть із цих міркувань подібна операція має сенс.

Раніше не можна було організувати детальний контроль за всіма процесами, і подібні операції не одержували широкого поширення. Якщо ж скористатися Мережею, що здатна при наявності певного програмного забезпечення й технічних засобів налагодити постійний контроль за аутсорсингом, то ситуація змінюється. Інакше кажучи, інформаційні технології істотно полегшують обмін інформацією з обслуговуючими компаніями.

4. На аутсорсинг віддають маркетинг, логістику, саме виробництво, закупівлі для нього. Ведення бухгалтерії, керування дебіторською заборгованістю можна доручити фактор-фірмам.

Нераціонально передавати на аутсорсинг лише контакти із клієнтом (обслуговування й продажі), тому що саме в цій частині ланцюжка виникають платежі, вивчаються зміни попиту, налагоджуються довгострокові зв'язки. Зрозуміло, що процес розробки продуктового ряду також повинен залишитися в основній компанії.

Таким чином, традиційна виробнича компанія перетворюється в офіс і лабораторії, де "займаються тільки стратегічними питаннями взаємини із клієнтами й розвитком продукту".

Можливі й інші варіанти розвитку компанії. Компанія може представляти тільки бренд, до якого можна в різних комбінаціях приєднувати різні know-how і набори клієнтських баз даних. Ініціатива тут виходить від менеджерів, що обслуговують бренд, і від власників бренда. Однак ініціатива може виходити й від споживача, що сам здатний скласти ланцюжки know-how і набори виробництв у виробничу мережу.

Контрольні запитання

1. Перечисліть ознаки віртуального підприємства.

2. Що таке віртуальна корпорація ?

3. Дайте характеристику віртуального товариства.

4. Охарактеризуйте механізм функціонування віртуальної асоціації.

5. Що таке віртуальний консорціум ?

6. Чим відрізняється віртуальний картель від віртуального концерну?

7. В чому суть особливостей специфіки управління віртуальними підприємствами?

Література:[9,14].

 

Лекція №5

Назва теми лекції «Управління розвитком електронного бізнесу»

Основний зміст і мета лекції. Метою лекції є вивчення студентами пріоритетних напрямків розвитку електронного бізнесу, ознайомлення з особливостями управління процесом формування доданої вартості в е-бізнесі. В лекції розглянуті такі питання як: забезпечення конкурентостійкості компанії в е-бізнесі та управління електронним бізнесом компанії в складі мережевого співтовариства.

Ключові поняття:пріоритетні напрямки розвиткуелектронного бізнесу, конкурентостійкість компанії в е-бізнесі, технологічні ланцюжки.

Основні питання

1. Які існують пріоритетні напрямки розвитку електронного бізнесу?

2. Що включає поняття управління формуванням доданої вартості в е-бізнесі?

3. Яким чином забезпечується конкурентостійкість компанії в е-бізнесі?

4. Як здійснюється управління електронним бізнесом компанії в складі мережевого співтовариства?

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 257; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!