ПИТАННЯ 16. Адміністративний договір



Адміністративний договір - це угода двох і більше суб'єктів адміністративного права, що тягне за собою встановлення, зміну або припинення адміністративних прав і обов'язків. Органи виконавчої влади (Кабінет міністрів України, міністерства) укладають міжурядові угоди, угоди відомств різних країн (з питань зв'язку, боротьби зізлочинністю, ін.).

24

За предметним критерієм розрізняють:

• договори про компетенцію (розмежування і делегування повноважень та предметів ведення);

• договори в сфері управління державною власністю;

• договори, що забезпечують державні потреби;

• контракти з державними службовцями, студентами;

• фінансові й податкові угоди;

• договори про взаємодію і співробітництво;

• різного роду концесії й інвестиційні угоди;

• договори про надання деяких послуг приватним особам (сприяння зайнятості населення, комунальні послуги, перевезення в громадському транспорті),

ПИТАННЯ 17. Адміністративно-правові відносини

Адміністративно-правові відносини - результат впливу адміністративне - правових норм на поведінку суб'єктів сфери державного управління, внаслідок якого між ними виникають сталі правові зв'язки державне - владного характеру.

Для адміністративно-правових відносин характерними є наступні особливості:

• однією стороною даних відносин завжди є відповідний орган виконавчої влади або його посадова особа, наділена управлінськими повноваженнями;

• одна зі сторін адміністративно-правових відносин приймає рішення (видає розпорядження) й може застосувати примус у відношенні іншої, оскільки наділена відповідними державно-владними повноваженнями;

• багато органів виконавчої влади та їх посадові особи мають право видання нормативних актів, діючи за дорученням держави;

• адміністративно-правові відносини можуть виникати з ініціативи будь - якої зі сторін, але згода (бажання) другої сторони не є обов'язковою;

• суперечки, що можуть виникати між учасниками адміністратиено-правових відносин, в більшості випадків вирішуються в адміністративному (несудовому) порядку - шляхом прямого юридичне владного розпорядження уповноваженого на те органу виконавчої впади;

• у випадку порушення однією зі сторін нормативних вимог вона несе відповідальність перед державою в особі її органів.

Елементами адміністративно-правових відносин є суб'єкти (учасники), об'єкти (те, з приводу чого виникли відносини) , зміст (сукупність прав та обов'язків учасників) І юридичні факти.

Суб'єкт адміністративно-правових відносин - той, хто

25

наділений державно-владними повноваженнями й на кого адміністративно-правовими нормами покладені певні обов'язки по здійсненню управлінських функцій.

Суб'єкти адміністративно-правових відносин:

державні органита їх структурні підрозділи;

• підприємства,установи, організації;

• громадські (недержавні) об'єднання;

• службовці державних органівта організацій, громадських об'єднань;

представники громадських формувань, наділеніадміністративнимиправами й обов'язками;

• громадяни України;

• іноземні громадяни та особи без громадянства.

Об'єктом адміністративно-правових відносин є те, відносно чого вони виникають, розвиваються і припиняються. Передусім, це суспільні відносини, що уособлюють в собі характер діяльності окремих суб'єктів права (їх дій чи бездіяльності), юридичні наслідки їх поведінки, певні правові інтереси, у т. ч- майнового чи немайнового характеру та ін. Торкаючись останнього, слід вказати на можливість врахування й такого додаткового елементу, як предмет правовідносин, якими можуть бути окремі речі, предмети, майно тощо.

Зміст адміністративно-правових відносин зумовлює сукупність прав та обов'язків учасників цих відносин, їх правові Інтереси, характер їхніх взаємостосунків, предмет та мета таких відносин та ін.

Такий зміст насамперед визначає опосередкована адміністративно-правовими нормами поведінка учасників управлінських стосунків,яка узгоджується з мотивамита інтересами сторін, з характеромїхніх взаємних відносин, що узагальнюються правовим статусом відносно об'єктатого чи іншого правовідношення.

Загальним об'єктом регулювання* адміністративно-правових норм е суспільні відносини, що виникають в процесі здійснення виконавчої влади, абезпосереднім об'єктом - поведінка суб'єктів.

Юридичною основою адміністративно-правових відносин служать адміністративно-правові норми - як матеріальні, так і процесуальні. Ці норми опосередковують зміст адміністративно-правових відносин, визначають права, обов'язки, а також поведінку учасників таких відносин, впливають на їх характер і мету.

Юридичні факти - це певні дії чи події, які служать фактичною підставою для виникнення, зміни та припинення адміністративно-правових відносин.

Дії - це результат активного волевиявлення людей. Дії бувають правомірнимита неправомірними.

26

Правомірні дії - у формі юридичних вчинків - це такі юридичні факти, що відповідають вимогам адміністративно-правових норм.

Неправомірні дії - передусім правопорушення - не відповідають вимогам адміністративно-правових норм, порушують їх. Слід зважати, цю юридичним фактом, який спонукає виникненню адміністративно-правових відносин, може бути і протиправна бездіяльність. Правовідносини, викликані протиправними вчинками, називають деліктними.

Події - це явища, незалежні від волі людей, які маючі, юридичне значення (наприклад, стихійне лихо, народження людини, досягнення певного віку, смерть людини тощо)


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 304; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!