Інформаційний потік як важливий компонент комунікації



Важливим компонентом комунікації є інформаційний потік – рух у певному середовищі даних ( інформації), структурованих на підставі змістово-цільового взаємозв”язку та впорядкованості, спрямованих від джерела до суб”єкта комунікації.

Інформацією (з лат. Роз”яснення, виклад, поінформованість) є відомості про навколишній світ, зміст будь-якого повідомлення, дані про щось. У комунікативному процесі використовують семантичну інформацію – інформацію, що має певний сенс, який можна зрозуміти й інтерпретувати за допомогою природної мови.

Інформація сприяє обміну думками і почуттями, є змістовим виразником сусп-х відносин.

Кожен предмет або явище є джерелом інформації. До найпоширеніших джерел педагогічної інформації належать:

-матеріальні об”єкти неживої природи

-представники рослинного і тваринного світу

-штучні засоби збереження і передавання інформації: усне мовлення, друковане слово, живопис, кіно, музика, телебачення, комп”ютерні засоби та ін

-внутрішня сфера нервової с-ми людини

-прфесійно-педагогічна інформація: як науково-педагогічна; як відомості про педагогічні процеси, що здійснюються у відповідних навчальних закладах.

Отриманню інформації сприяють засоби масової інформації, сфера вільного спілкування, освіта, навчальний процес, спілкування з викладачами, студентські інформаційні зв”язки; діагностування; педагогічне прогнозування; матеріали атестації педагогічних кадрів таін.; статистичні, фінансові, управлінські документи, звіти, журнали, накази, інструкції тощо; посадові особи; організації й установи; заходи; законодавчі, управлінські, концептуальні документи; навчальна, наукова, методична, популярна та художня література; заклади культури і мистецтва. Важливим сучасним джерелом інформації є комп”ютерна мережа Internet.

Якість комунікації педагогічного процесу залежить від к-ті і надійності джерел інформації, які використовуються.

 

Конструктивний (J) — сприймаючий (Р).

Конструктивний тип віддає перевагу в життєвих ситуаціях рішучості й методичності. Характеризується тим, що: (*завжди очікує тих, хто запізнюється; *вважає, що кожний предмет повинен мати своє місце; *чітко планує день; *не полюбляє сюрпризів; *його гасло «Порядок над усе!»; *прагне завжди довести роботу до завершення.

Ключові слова: відрегульовано, вирішено, не змінюється, керувати, закритість, спланований, структура, певний, крайній, термін.

Сприймаючий тип характеризується поступливістю і опосередкованістю в житті, а тому це людина: (*неуважна; *прагне до пізнання нового; *не ставить перед собою завдань, а чекає, доки все з'ясується; *перетворює майже кожну роботу в забавку; *часто змінює, тему розмови; *не поспішає з прийняттям рішення).

Ключові слова: невирішений, поживемо-побачимо, гнучкий, адап­тація, відкритість, незавершений, орієнтовний, навіщо якісь терміни?

Отже, кожній людині відповідають якісь поєднання переваг, що й визначає її тип. Вкрай важливо пам'ятати, що не існує ані «поганих», ані «хороших» типів, а відтак — і індивідуально-типологічних рис осо­бистості. Всі мають сильні та слабкі аспекти.

 

 

- пргностична ф-ія: передбачення можливих комунікат-х бар”єрів тощо.

- культурологічна ф-ія: відкриття можливостей продемонструвати рівень культури усного й писемного мовлення тощо.

- психотерапевтична ф-ія: використання засобів комунікації з метою запобігання конфліктам тощо.

Операціональні ф-ії (ф-ії-прийоми), які виявляються у процесі реалізації тактичних цілей:

- ф-ія вимірювання та оцінювання в комунікації: пошук, удосконалення форм і технік вимірювання важливих для комунік-ії показників та їх оцінювання

- методична ф-ія: співвіднесення мети і засобів, технік комунікації з її результатами та ін.

- управлінська ф-ія: управління комунікативною д-тю суб”єктів комунікації, інформац-ми потоками тощо

- координаційна ф-ія (взаємне орієнтування, узгодження дій).

- контактна ф-ія: встановлення контакту, організ-ія спільних переживань

- самостверджувальна ф-ія: відчутт особистої значущості, формування адекватної самооцінки.

- формоутворювальна ф-ія – зовнішнє оформлення верб-хвисловлювань, неверб-х проявів тощо.

 

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 251; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!