Шум – як повідомлення що не несе корисної інформації



Втрати інформації зумовленні недосконалістю людського мовлення неможливістю точно втілити думки у словесну форму, рівнем довіри до співрозмовника, особистими цілями

Шум це те що викривлює смисли інформації.

За певних обставин інформація може перетворюватися на шум , а шум – на інформацію.Наявність шумів залежить від особливостей мовлення (вербального, невербального) відмінностей сприйняття інформації, статусних відмінностей між відправником (педагогом) і одержувачнм (студентом, учнем) та інше. Зменшенню втрат інформації сприяє попереднє оформлення у внутрішньому мовленні ідеї, подальше її переведення у зовнішнє мовлення (промовляння).

Зворотній звязок підвищує шанси на ефективний обмін інформацією ,уникнення комуніккативних шумів.

Щоразу коли педагог намагається вступити у комунікацію реалізувати власну мету в ній він формолює висловлювання і прогнозує його вплив на субєкта комунікації,розраховуючи на певну кількість варіантів поведінки.

 

Технологія навчання. Сучасні технології навчання.

Термін «технологія» у педагогіку ввів А.С. Макаренко. Поняття «технологія навчання» нині не є загальноприйнятим в традиційній педагогіці. Однак для традиційного процесу навчання існували та існують традиційні технології навчання, якими викладач користується в навчальному процесі, не використовуючи самого терміну.

Технології навчання – це строго обґрунтована сукупність форм, методів і прийомів навчання, що гарантують певний позитивний результат і представляють собою цілу систему навчання. В документах ЮНЕСКО технологія навчання розглядається як системний метод створення, застосування і визначення всього процесу викладання і засвоєння знань з урахуванням технічних і людських ресурсів і їх взаємодії, що ставить своїм завданням оптимізацію форм освіти. З однієї сторони, технологія навчання – це сукупність методів і засобів обробки, надання, зміни навчальної інформації, а з іншої – це наука про способи впливу викладача на студентів у процесі навчання з використанням необхідних технічних та інформаційних засобів. Отже, технологія навчання – це спосіб реалізації змісту освіти, передбаченого навчальними програмами, це сукупність засобів і методів, що націлені на вирішення конкретного навчального завдання. Кожне завдання має адекватну технологію навчання, зміна завдання веде до зміни технології. Технологія навчання є системною категорією, структурними складовими якої є: - цілі навчання; - зміст навчання; - засоби педагогічної взаємодії (засоби викладання і мотивація), організація навчального процесу; - студент, викладач; - результат діяльності ( в тому числі й рівень фахової підготовки). Проектування та розробка технологій навчання передбачає проектування змісту дисципліни, форм організації навчального процесу, вибір методів контролю, вибір методів і засобів навчання.

Сучасна педагогічна теорія перебуває у стані готовності до технологічного підходу в навчанні, визначає його раціоналізм і доцільність, проте на сьогоднішній день до розробки технології навчання, спираючись на яку кожен викладач зміг би сформувати ідеальну модель фахівця, їй ще далеко. Існують такі сучасні види технологій навчання: 1) репродуктивна технологія навчання; 2) проектна технологія навчання – захист різноманітних групових проектів; 3) особистісно–орієнтоване навчання – індивідуальне; 4) ігрові технології навчання; 5) сугестивна технологія навчання – під впливом психологічного навіювання; 6) проблемне навчання; 7) інтерактивне навчання – випереджаюче; 8) технології різнорівневого навчання; 9) модульне навчання. На сьогодні виділяють традиційні та інноваційні технології навчання. А.Я. Савельєв пропонує наступну класифікацію освітніх технологій: - за направленістю дій (учні, студенти, викладачі, т.д.); - за цілями навчання; - за предметним середовищем (гуманітарні, суспільні, економічні дисципліни, тощо); - за застосуванням технічних засобів (аудіовізуальні, комп’ютерні, відеокомп’ютерні, тощо); - за організацією навчального процесу (індивідуальні, колективні, змішані); - за методичними завданнями (технологія одного предмета, засобу, метода).


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 236; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!