Основний принцип схеми музично-ритмічного виховання в логопедичній ритміці.



Ще на початку ХХ століття в багатьох країнах набула поширення система музично-ритмічного виховання – цілісна система масового музичного виховання дітей, яку розробив швейцарський композитор і педагог Е. Жак-Далькроз.

За допомогою музично-ритмічних рухів у дітей формуються чотири групи виконавських навичок: 1) відображення в русі метричної пульсації музики; 2) дотримання фразування; 3) відображення ритмічного рисунка; 4) «вільне диригування» та «пластичне інтонування».

Завдання музично-ритмічного виховання дітей: –розвиток навичок сприймання метро-ритму; –ритмічне виконання рухів під музику, уміння сприймати їх у єдності; –уміння узгоджувати характер руху з характером музики; –розвиток уяви, художньо-творчих здібностей; –підвищення інтересу учнів до музики, розвиток уміння емоційно сприймати її; –розширення музичного кругозору дітей.

Процес навчання вправ у курсі музично-ритмічного виховання в основному побудований на реалізації дидактичних принципів свідомості та активності, наочності, доступності, систематичності.

Етапи навчання

Процес навчання музично-ритмічних вправ можна умовно розділити на 3 етапи:

1 етап - початкове навчання нових музичних рухів

2 етап - поглиблене розучування

3 етап - закріплення та вдосконалення вправ

Навчання на першому етапі спрямоване на формування в учнів загального уявлення про новий рух у взаємозв’язку з музикою. Учні отримують початкові відомості про характер музики, форму вправ, яка відповідає даній музиці, прослуховують музику. Основні дії викладача на цьому етапі навчання включають у себе: формулювання музично-рухового завдання та вимоги до учнів, виділення зв’язку нового руху з раніше вивченим; пояснення і показ руху, який відповідає змісту музики.

На другому етапі навчання учні оволодівають умінням правильно розуміти музику та виконувати рухи відповідно до засобів музичної виразності. Викладач повинен постійно стежити за виконанням учнями рухів у відповідності до темпу, ритму, динамічних відтінків музики, регулювати ритм, амплітуду рухів рахуванням, підказуванням учням моменту необхідних дій, виправляти їх помилки. У результаті активної роботи викладача та учнів на цьому етапі навчання відбувається оволодіння основними рухами у взаємозв’язку з музикою. Головними ознаками сформованості музично-рухових навичок є свідоме виконання рухів, узгоджене з характером музики, й автоматизоване виконання окремих технічних елементів.

Третій етап навчання спрямований на стабілізацію та вдосконалення рухів у взаємозв’язку з музикою. Це досягається шляхом самостійного виконання вправ, використання під час проведення вправ різного музичного супроводу. Ступінь оволодіння вправами під музику повинен бути доведений до стійкого навику. Це дозволить учням упевнено підбирати музичний матеріал для уроків та інших видів занять, а також самостійно змінювати вправи відповідно до характеру музики.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!