Слух, звук, музичний слух в логоритміці.



(музичний слух виховується)

Слух

Одним з істотних критеріїв ролі слуху у розвитку дітей, на думку Р.М. Боскис, є самостійність в оволодінні усною мовою.

Одним із прийомів розвитку вимови, а значить і формування усного мовлення, є логопедична ритміка. Логоритміка органічно входить в роботу з формування вимови і відіграє істотну роль як у корекції мовлення нечуючих дітей молодшого віку, так і в розвитку у них природних рухів. Матеріалом для занять фонетичної ритмікою є звуки, склади, слова, словосполучення, фрази, а пізніше стійкі ряди слів і тексти, проголошення яких супроводжується різноманітними рухами.

Логопедична ритмика вчить сприймати на слух і точно диференціювати всі звуки мовлення. Рухи з музичним супроводом позитивно впливають на розвиток слуху.

Звук

Музика є засобом активізації розумових здібностей дітей, оскільки її сприйняття вимагає уваги, спостережливості, кмітливості. Діти прислухаються до звучання, порівнюють звуки подібні й різні, відзначають характерні смислові особливості художніх образів, вчаться розбиратися в структурі твору. Розмова щодо прослуханої музики вчить дітей робити перші узагальнення та порівняння. Музичне вплив на дітей дошкільного віку проявляється у вдосконаленні особистості дитини, її функціональних систем. Логопедична ритміка у зв'язку з музикою допомагає зруйнувати «грунт», на якій виникло мовне розлад і сприяє нормалізації мови і общедвігательний функції.

Сприйняття музики різної тональності, гучності, темпу і ритму створює основу для вдосконалення фонематических процесів. Вимова під музику текстів, насичених опозиційними звуками, сприяє розвитку слуховимовної диференціації фонем. (звук буває мінорний і мажорний)

Музичний слух — сукупність здібностей, необхідних для творіння, виконання і активного сприйняття музики.

Основним завданням навчання і виховання на заняттях з логоритміки є розвиток музикальності, розвиток здатності сприймати музику, тобто відчувати її настрій і характер, розуміти її зміст;

розвиток спеціальних музичних здібностей: музичного слуху (мелодійного, гармонійного, тембрового), почуття ритму.

 


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!