Методика проведення слухання музики на заняттях з логопедичної ритміки. Темп в музиці та динамічні відтінки



Всі ми знаємо, що для дітей з вадами мови використовують низку спеціальних методик, які направлені на вирішення корекційних задач. Це – психогімнастика, ігротерапія, етнотерапія, артотерапія. Але є один із важливіших засобів, який пов’язаний з усіма цими методиками, і між предметні зв’язки учителя-дефектолога і музичного керівника пов’язані тісніше над усі вищезгадані методики.Це – логоритміка.«Головна задача логоритміки – це виховання і розвиток почуття ритму крізь рухи шляхом розвитку слухової уваги та поліпшення мови шляхом виховання ритму мови». Слухання музики дає змогу формувати досвід му­зичних вражень, розвивати мислення, творчу уяву, бажання слухати найкращі зразки світової класичної музики; вдоско­налювати вміння самостійно визначати настрій, характер, інтонації музичного тво­ру, засоби музичної виразності (темп, тембр, динаміку), вживати музичні терміни; закладати основи музичного смаку, а також Сприйняття музики (слухання) – використовується для релаксації для активізації і розвитку слухової уваги а також розвитку вольових рис характеру.

Повільні темпи

Італійське позначення Вимова Значення
Largo лярго дуже протяжно, широко
Larghetto ляргетто протяжно
Lento ленто протяжно
Adagio адажіо повільно, спокійно
Grave граве важко, поважно  

Помірні темпи

Італійське позначення Вимова Значення
Andante анданте помірно повільно
Andantino андантіно швидше ніж анданте
Moderato модерато помірно швидко
Allegretto алегретто пожвавлено

Швидкі темпи

Італійське позначення Вимова Значення
Allegro алегро швидко
Vivo, Vivace віво, віваче жваво
Presto престо швидко
Prestissimo престіссімо дуже швидко

Темп на протязі твору дуже часто змінюється. Тому вживаються позначення, що характеризують переходи від одного рівня темпу до іншого.

2 8. Перцепція в логоритміці

Перцепція — чуттєве сприйняття зовнішніх предметів людиною. За Г.-В.Лейбніцем розрізняють перцепцію як просте безпосереднє уявлення про зовнішній світ і аперцепцію — як вищу форму пізнавальної діяльності, пов'язану з самосвідомістю.

Перцептивна музикотерапія – перцепція (сприйняття) музичного твору з метою корекційної дії музики на внутрішній світ людини (на розвиток інтелекту, емоційно-вольової сфери, розвиток нервових процесів.)

Багато досліджень довели, що музика посилює обмін речовин, посилює або зменшує м’язову енергію, змінює дихання, змінює кров’яний тиск, дає фізичну основу для емоцій. Дітям музикотерапія допомагає збагатити знання про навколишній світ, прищепити любов до музики, навчити слухати й розуміти, як і про що розповідає музика. Для того щоб музикотерапія позитивно вплинула на розвиток і виховання малят, необхідно враховувати особливості дітей. Музикотерапія як цілісне використання музики в якості основного та ведучого фактора дії на розвиток дитини включає такі напрями, як вокалотерапія (співи), музикотерапія в рухах (танці, музично-ритмічні ігри), музикування на музичних інструментах та інші. Якщо дитина проявляє себе в ритмі, це говорить про те, що в неї міцніє її вольовий початок, без якого неможливі ні навчання, ні робота. Ритмічні ігри дуже подобаються дітям. Особливість елементарного музикування в тому, що всі діти мають можливість проявити себе творчо. Діти стають творцями легко та із задоволенням, з радістю. Користуються можливістю не використовувати те, що існує, а вигадують самостійно

29.Сучасна модель заняття з логопедичної ритміки. Заняття з логоритміки складається з трьох частин: вступна, основна, заключна. Підготовча частина триває 5 хв.На цьому етапі відбуваєтся підготовка організму дитини до основного мовленнєво-рухового навантаження і включає в себе такі вправи: 1)хотьба різними видами(маршова, на носочках, на п’ятках, танцювальна, хороводна) 2) рухові вправи, що допомагають розвивати у дитини вміння рухатись у характері темпі музики. 3) Музично-ритмічні вправи для розвитку слухової, мовленнєвої уваги і вмінню переключатись, регулювання м’язового тонусу. Основна частина триває 20 хв. Розвиток основних рухових, мовленнєвих дій. 1) Вправа 3 в 1 (дихання, артикуляція, голос) 2) вправи на розвиток координації рухів з мовленням 3) Вправи на розвиток темпо-ритмічної сторони мовлення 4) співи 5) слухання музики, вправи на розвиток тонкої і мімічної мовленнєвої моторики 6) гра на розвиток творчої уваги Заключна частина триває 5 хв. Мета: релаксація, заспокоєння дітей, приведення організму в попередній стан спокою. Як правило на цьому етапі проходить пасивне слухання музики. Заняття з логоритміки проходить 1 раз в тиждень, тривалістю 30-40 хв, в залежності від віку дітей Для заняття з логоритміки повинне бути спеціальне приміщення, присутність: логопеда, музичного керівника, вихователя.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 92; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!