Вправи на активізацію уваги на заняттях з логопедичної ритміки.



Цими вправами виховується швидка і точна реакція на зорові і слухові подразники, розвиваються всі види пам'яті: зорова, слухова, моторна. Діти вчаться зосереджуватися і проявляти вольові зусилля. Організовуючи рухову сферу, ми тим самим формуємо певні стани, які полягають в установці, готовності діяти певним чином в певному напрямку. Виховання такої готовності сприяє і вихованню уваги: ​​її стійкості, спостережливості, переключенню, розподілу, вмінню відтворювати заданий ряд послідовних дій, здатності переключатися з однієї руху інше, утримувати в пам'яті послідовний ряд рухів. Вихованню уваги сприяють також сигнали: слово, музика, жест. Особливо широко використовується музика. Зміна музичних відрізків, темпів, ритмів, контрастність регістрів, характер і сила звуку, форма музичного твору дозволяють регулювати зміну рухів, складових вправу, і привертати увагу займаються до мінливих музиці, а значить - і руху.

На логоритмічних занятті проводиться одна вправа на активізацію уваги. Тому педагог повинен вибрати таке рухливе завдання, яке було б пов'язано з бігом або маршируванням, або завдання статичного характеру. Цей вибір залежить від психомоторного напруги попереднього і наступного вправ за схемою заняття.

Вправа на переключення рухів.

Діти стоять у дві шеренги один проти одного і одночасно під музику (Д. Кабалевський. «Клоуни») на початок кожного такту виконують два протилежні рухи. Одна шеренга присідає, інша, навпаки, випрямляється з підйомом на носки і т. Д.

Вправа на стійкість уваги. (Музика імпровізованого характеру.)

Діти йдуть ланцюжком в різних напрямках. На несподіваний акцент у музиці провідний ланцюжка опускається на одне коліно. Інші продовжують рух. Знову звучить акцент у музиці, що йде попереду опускається на одне коліно. Так продовжується до тих пір, поки всі діти не стануть на одне коліно. Потім цю вправу діти проробляють у зворотному порядку, поки все не встануть з коліна і не утворюється знову ланцюжок.

Вправа на розподіл уваги. (Музика Д Кабалевського «Веселе подорож».)

Діти (дорослі) стоять у колі і розраховуються на перший, другий, третій. Перші йдуть під музику по колу в праву сторону, другі йдуть по колу наліво. Треті стоять на місці і плескають у долоні. Потім рух змінюється: другі йдуть

направо, треті наліво, перші ляскають. І нарешті, треті йдуть направо, перші наліво, другі ляскають.

Вправа на розвиток слухового уваги.

«Поспи і потанцюй». (Музика Т. Ломової «Гра з лялькою».) Діти стоять у колі, в руках у однієї дитини лялька.

Перша частина музики. На початку кожного такту дитина плавним рухом передає ляльку своєму сусідові праворуч (ліворуч), який приймає її на перший рахунок наступного такту, і так до кінця першої частини музики, яка закінчується в мінорі: лялька засинає, дитина тримає її на руках.

Друга частина музики: «Колискова». Дитина, останнім отримав ляльку, ходить всередині кола, качає її. Після закінчення музики він займає своє місце в колі.

Третя частина музики. Спляча лялька передається по колу. Музика закінчується в мажорній тональності. Лялька прокидається, дитина ставить її вертикально.

Четверта частина музики. «Мелодія запального танка». Той, хто останнім отримає ляльку, танцює з нею всередині кола, решта плескають у долоні.

Повторюється голосно четверта частина музики. Діти танцюють, а лялька «плескає».

Вправа на розвиток слухової уваги допомагає дітям розрізняти мажорне і мінорний закінчення музики, чути і передавати в русі короткі музичні фрази з затактовой побудовою; плавність рухів вдосконалюється. Щоб діти розрізняли мажорне і мінорний закінчення, педагог запитує їх: «Сумно чи весело закінчилася музика?» Пізніше, щоб перевірити, як діти навчилися розрізняти мажор і мінор, необхідно міняти послідовність частин. Наприклад, дати підряд два рази частини з мажорним закінченням і подальшої танцем або з мінорним закінченням і колискової.

Вправа на розвиток мовленнєвої уваги.

«Жуки». Діти вільно стоять по всьому майданчику. За сигналом-слову «Жуки літають» розбігаються, потім за сигналом «Жуки впали на спинки і не можуть перевернутися» зупиняються, лягають на спину і базікають в повітрі ногами і руками. За сигналом швидко встають.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 34; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!