Продуктивність трелювальних тракторів.



Продуктивність трелювального трактора залежить від ряду факторів: середнього об’єму хлиста, відстані трелювання, стану трелівочних волоків, температури повітря, погоди, рельєфу місцевості і т.д., і  розраховується за формулою:

 

  Пзм. =  , (м3/зм)

 

 де - tп-з – час підготовки заключних робіт, хв. tп-з = 60 хв. 

Q - об’єм пачки, м3

t1 - час пробігу віддалі трелювання в обох напрямах, хв

t2 - час збору пачки, хв

t3 - час розвантаження трактора, хв

t4 - час навантаження 1 м3 деревини на лісовозний трактор при використанні трактора для навантаження.

 

 Примітки : 1. Нормативи t4   приймається з розрахунку

2,4 х в на 1 м3 при V сер. до 0,21 м3

1,8 х в на 1 м3 при V сер. більше 0,22 м3 .

 

Паралельна схема розробки лісосіки. Переваги і недоліки.

Схема розміщення трелювальних волоків на лісосіці повинна найефективніше забезпечити трелювання лісу зі всієї площі освоюваної лісосіки при незначній середній відстані трелювання та при якнайкращому зберіганні підросту. Головні фактори, що впливають на вибір схеми розміщення волоків, такі: рельєф місцевості, фунтові умови, характер лісонасадження, розміри лісосік, тип трелювального і навантажувального механізмів, вид лісовозного транспорту.

Схема розміщення трелювальних волоків чинить основний вплив на середню відстань трелювання lср. і є головним показником при визначенні продуктивності трелювальних тракторів. Середньою від­станню трелювання вважають відстань переміщення деревини від центру (ваги площі) розроблюваної ділянки лісосіки до місця від­вантажування деревинної сировини на рухомий склад лісовозних доріг. Іншими словами, середня відстань трелювання - частка від ділення загальної вантажної роботи, виконаної при переміщенні деревини з лісосіки до відвантажувального пункту (верхнього скла­ду), на запас деревини на лісосіці.

У практиці лісозаготівель застосовують різні схеми розміщення трелювальних волоків на лісосіці. Основні з них розглянуті нижче.

32

Паралельна схема з одним відвантажувальним пунктом. Лісо­сіку за цією схемою розбивають паралельними пасічними воло­ками, розміщеними перпендикулярно до лісовозного вуса. Дере­винну сировину відвантажують з одного відвантажувального пункту чи верхнього складу. Пасіка має прямокутну форму і однакові розміри.

Цю схему доцільно застосувати при тракторному трелюванні для розроблення невеликих лісосік (дільниць) із збереженням під­росту, розроблянні лісосік з біологічним висушуванням дерев на лісосіці, при поступових рубаннях, коли необхідна концентрація зтрельованого лісу в одному місці, наприклад до велико пакетної навантажувальної установки, сучкорізної машини. Перевага схеми у тому, що трак­тор працює протягом зміни як на пасічних, так і на магістральних волоках; дуже просто при цьому розбивати лісосіки на пасіки і ви­тримувати черговість пасік при їх розроблянні.

 За цією схемою середня відстань трелювання більша, ніж при інших:  lср. = 0,5b + 0,5 l.

Радіальна схема розробки лісосіки. Переваги і недоліки.

Радіальна схема широко використовується у випадках, коли створення лісонавантажувальних пунктів вимагає великих затрат, наприклад, при вивозці сортиментів. В цих випадках весь заготовлений на ділянці ліс трелюється на одне місце. Ця схема використовується на слабких грунтах, так як магістральні волоки примикають до лісонавантажувального пункту по найкоротшому шляху. Якщо на шляху магістрального волоку виникають перепони їх необхідно обминути.

Середня віддаль трелювання лісу при цій схемі визначають за формулою:lср. = 0,5b + 0,4 l.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!