Технологічне обладнання тракторів, обладнаних пачковими захоплювачами



На відміну від гідроманіпуляторів, що виконують поштучне на­вантаження дерев, трактори, обладнані пачковими захоплювачами, беруть заздалегідь сформовані пачки дерев в один прийом, утри­муючи при цьому їх не в конику, а в самому захоплювачі.

Пачковий захоплювач складається з двох основних вузлів -стріли і захоплювача. На тракторах встановлюють стріли двох ос­новних типів: стріли першого типу дають змогу тільки опускати іпідіймати захоплювач (ЛТ-154 і ЛТ-157), а другого - пересувати його і в поздовжньому напрямку (ЛТ-171).

Трелювальний агрегат з гідравлічним захоплювачем ЛТ-154призначений для підбирання пачок дерев, сформованих звалю-вально-пакетувальними машинами, та їх безчокерного трелювання, а також для виконання допоміжних робіт (вирівнювання торців стов­бурів на навантажувальному майданчику, поперечне переміщення дерев для подавання їх у зону роботи гілкозрізувальної машини та видалення гілок від гілкозрізувальної машини штовхачем чи від­везення їх у захоплювачі).

 Агрегат ЛТ-154 застосовують переважно в районах із крупно-мірними і середньомірними насадженнями на фунтах із задовіль­ною несучою здатністю. Це - трелювальна машина на базі трак­тора ТТ-4 з технологічним обладнанням, що змонтоване замість навантажувального пристрою. На рамі трактора встановлені опори, до яких суглобно прикріплені стріла і

30

гідроциліндри привода стріли. До верхнього кінця стріли за допомогою підвіски кріпиться захоп­лювач, який утримується від розгойдування при русі без вантажу канатом лебідки. В транспортному стані стріла лежить на підпорах. Для уникнення пошкоджень деталей заднього моста передбачена запобіжна балка, що шарнірно прикріплена до задніх кронштейнів рами трактора і опирається на вальці. Порожнина рами трактора зверху захищена від попадання сміття і бруду настилом, який скла­дається з двох секцій, що легко знімаються.

Трелювальна машина ЛТ-157 слугує для підбирання і трелю­вання пачок дерев звалювально-пакетувальними машинами, а також допоміжних робіт (розчищення волоків, вирівнювання відземків). Окрім того, машину використовують при транспортуванні на магістральних дорогах і бездоріжжі з причіпами і напівпричіпами вантажопідіймаль­ністю до 20 т. Машина ЛТ-157 має ходову систему із чотирьох при­відних коліс однакового розміру з шинами широкого профілю під­вищеної прохідності. її застосовують на рівнинній і в пагорбистій місцевості на ґрунтах з прийнятою несучою можливістю упродовж Цілого року. Складається з шасі базового трактора Т-157 і встанов­леного на ньому технологічного обладнання, яке включає лебідку, редуктор привода лебідки, щит, арку, захоплювач, штовхач, блок електропневмоклапанів, нижню загорожу, загорожі капота і радіатора.

При роботі машини ЛТ-157 в чокерному варіанті захоплювач знімається. В цьому випадку пачка дерев чи стовбурів формується і утримується в процесі трелювання на арці в напівпідвішеному стані канатом лебідки з чокерами.

Безчокерна трелювальна машина ЛТ-171 призначена для трелювання пачок дерев, підготовлених звалювально-пакетувальними машинами, в рівнинній чи пагорбистій місцевості на щільних фунтах і снігу глибиною до 1 м. Відстань трелювання до 500 м.Технологічне обладнання трелювальної машини ЛТ-171 вклю­чає пачковий захоплювач, механізм повертання захоплювача, меха­нізм підвішування захоплювача, лебідку, передній штовхач, гідропривід.Механізм підвішування захоплювача паралелограмного типу дає змогу виносити захоплювач на 2,6 м на задню вісь трактора, що полегшує захоплювання пачки і спрощує маневрування трак­тора. Така конструкція механізму підвішування захоплювача дозво­ляє трактору долати важкопрохідні ділянки трелювального волока.Механізм повертання захоплювача забезпечує при захоплюванні пачки встановлення трактора відносно осі під кутом ±90°, що значно полегшує операцію підбирання пачки і скорочує її тривалість.Конструкція механізмів підвішування і повороту захоплювача дає змогу за один рейс підбирати до трьох невеликих пачок, за рахунок чого збільшується рейсове навантаження і змінний виро­біток машини.Трактори з пачковими захоплювачами, які використовуються в комплекті із звалювально-пакетувальними машинами, повинні під'їж­джати до пачки з торця з таким розрахунком, щоб поздовжня вісь трактора збіглася з поздовжньою віссю пачки. Під'їзд трактора здійснюється з урахуванням параметрів технологічного обладнання -вильоту стріли і ширини розкривання захоплювача. Оскільки се­рійне технологічне обладнання в даний час оснащено захоплю­вачами, які не мають керованого поворотного пристрою, можливі кути під'їзду трактора до пачки обмежуються її шириною: чим біль­ша ширина пачки, тим меншим буде можливий кут під'їзду.

Трактори з пачковими захоплювачами можуть суміщати під'їзд до пачки з вирівнюванням відземків. При наявності на тракторі буль­дозерного відвалу даний процес може здійснюватись після порож­някового ходу - до розвертання, а при наявності щита - після роз­вертання.Пачки, що примерзли до землі чи заметені снігом, до захоплю­вання необхідно зсунути з місця штовхачем. Для зсуву пачки трактор підходить до неї збоку на відстані 5...7 м від відземкового торця. Де­рева в крупних чи дуже примерзлих пачках зсувають почергово.

При правильному положенні пачки і елементів технологічного обладнання, повністю підготовленого для вантажного ходу, стрілаповинна бути укладеною на опорах корпусу лебідки, пачка - затиснена і затягнута канатом; відземкова частина пачки для збе­рігання маневреності трактора повинна знаходитися в повітрі і не торкатись стріли.

При навантажуванні, трелюванні і розвантажуванні пачок стрілу і лебідку використовують за їх конструктивним призначенням. Стрі­ла сприймає тільки вертикальні навантаження і служить для піді­ймання і опускання пачки. Тягнути пачку стрілою не рекомендується, особливо коли пачка знаходиться під кутом до трактора, наприклад на поворотах. Горизонтальні, тобто тягові, зусилля

31

передаються че­рез канат. Тому при затягуванні каната і під час руху трактора необ­хідно слідкувати, щоб захоплювач займав прямовисний стан.

Наведення технологічного обладнання трелювальних машин ЛТ-157 і ЛТ-171 на пачку здійснюється маневруванням трактора. Трактор під'їжджає заднім ходом до напряму поздовжньої осі пачки, і положення машини щодо пачки тракторист орієнтує по задніх ко­лесах. Технологічне обладнання переводиться з транспортного по­ложення в робоче. Для цього розгальмовується барабан лебідки, звільняється захоплювач (ЛТ-157), а в машини ЛТ-171 він ще ви­носиться на 2,6 м за задню вісь трактора.Якщо розбіжність відземків у пачці перевищує 0,3 м, відземки вирівнюють. Це роблять у момент закінчення під'їзду трактора за допомогою щита, який опускають донизу з такого розрахунку, щоб нижній його пруг вперся в торці виступаючих дерев і в той же час не зачіпав пнів або сухих стовбурів.

Після під'їзду до пачки тракторист розкриває захоплювач і опус­кає стрілу. При цьому барабан лебідки повинен бути обов'язково розгальмований.

Пачку навантажують лебідкою, щитом і стрілою, підтягуючи ка­натом лебідки, а також одночасно підіймаючи щит і стрілу. Верхня частина стріли (кронштейн) не призначена для передачі тягових зусиль. Вона служить практично лише опорою для навішування захоплювача і "накидання" його на пачку. Однак стрілу можна ви­користовувати для підіймання пачки при відвантажуванні деревин­ної сировини на лісовозний транспорт.

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!