Недопил.Призначення, форма, розміри недопилів.



Спилювання дерев діаметром більше 12см. повинно виконуватись перпендикулярно до осі дерева на 2 – 3 см. вище нижньої площини підпилка. Під час спилювання здорових дерев, у тому числі «у замок», необхідно залишати недопилок: при діаметрі стовбура в місці спилювання від 13 до 20 см. – 1см., від 21 до 40 – 2 см., від 41 до 60 – 3 см., від 61 і більше – 4 см.

 Недотримування цієї вимоги часто приводить до падіння дерев у бік вальника. Недопилок звалюванні дерев методом «у замок» слід відраховувати від умовної вертикалі, проведеної через найнижчий (заглиблений) переріз волокон деревини при виконанні косого підпилка. Під час звалювання дерев, пошкоджених гнилизною або трухлявістю, ширина недопилка повинна збільшуватись на 2 см. У прямостоячих дерев недопилок повинен мати форму витягнутого прямокутника. У разі, якщо нахил дерева або напрямок розвитку крони чи навала снігу (льоду) на кроні не збігається з вибраним напрямком звалювання дерева, недопилок повинен мати форму клина, гострий кут якого був би направлений у бік нахилу природного розвитку дерева або більшого навантаження крони снігом. Підпилюючи чи спилюючи дерева, упор пилки необхідно надійно притискати до стовбура і легким натиском вводити пильний ланцюг у деревину. Спилювання дерев слід здійснювати так, щоб унеможливлювалось затискання пильної шини у різі. Якщо затискування шини не вдалося уникнути, необхідно зупинити двигун пилки і після цього спробувати звільнити шину.

16

Пошкодження стовбура при порушенні технології звалювання.

Небезпечні ситуації при звалюванні дерев

Затиснення пиляльного апарата у пропилі. Частіше всього причиною цього є невчасневстановлення у пропил звалювального пристрою. Забороняється звалювати дерево задопомогою іншої пилки. Це можевикликати сколювання, падіння дерева в непередбаченому напрямку.Звільняти затиснутий в пропилі пиляльний апарат дозволяється тільки після зупинки двигуна пилки. Пилку необхідно від'єднати від пиляльного апарата. Дерево звалюють лебідкою або трактором.Падіння дерева в непередбаченому напрямку. Причиною падіння дерева в непередбаченому напрямку може бути перепилювання або мала ширина недопилку, різкий порив вітру. В момент зміни напрямку падіння дерева слід відходити таким чином, щоб рух стовбура дерева з гілками утримувався в полі зору. Найбільш ефективно зайти за ближнє (не тонке) стояче дерево, розміщене не в напрямку падіння дерева.Відщеп або сколювання стовбура частіше всього буває при звалюванні дерев без підпилку, з недостатнім підпилком, при неправильному спилюванні дерев з попутнім нахилом або при сильному пориві попутного вітру. Ознакою є тріск при відсутності відхилення стовбура дерева. Звалювальних негайно відходить, а потім виконує розробку дерева, як буреломного. Дефекти стовбура при звалюванні дерев

а - відщеп, б - вирив; в, г - сколювання

Особливо схильні до розтріскування такі породи дерев, як ясен, дуб, бук, клен та осика. У зимових умовах, навіть при незначному нахилі дерева, можуть утворюватись тріщини.

Технологія звалювання дерев різних діаметрів.

Порядок спилювання дерев наступний:

1.При спилюванні дерев діаметром менше довжини шини,використовують нижню або верхню частину шини з одного положенняупора без переходу звалювадьника.

2.При спилюванні дерев, діаметр яких більший робочої довжини шинипилки віяльноподібним рухом пильного апарату навколо упорупереміщують пилку на себе. Під час спилювання таким способомнеобхідно слідкувати, щоб не пропилити залишений недопилок. Припереміщенні пилки шина повинна знаходитись повністю в пропилі, щоботримати його рівним і горизонтальним.

 

3. При спилюванні дерев, діаметр яких більше подвійної довжини шини бензопила вводиться в центр підпилку і робиться пропил середини дерева. Після цього спилювання проводиться поворотом бензопили із залишенням недопилку ширшим, щоб компенсувати його пропил.

 

 

 

17

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 268; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!