Зона безпеки при звалюванні дерев бензомоторними пилами.



Заправлення бензопили слід виконувати в місці зберігання пально-мастильних матеріалів, яке повинно знаходитись не ближче 10 метрів від місця відпочинку, відкритого вогню, знаходження технічних засобів, людей. Заводити бензопилу на місці заправки забороняється. Перед заправленням бензопили потрібно очистити від тирси глушник.

 Переносити бензопилу слід тільки згідно з вимогами інструкції по експлуатації. При цьому не дозволяється транспортувати пилку з працюючим двигуном. На ланцюг повинен бути надягнутий захисний кожух, шина повинна бути направлена назад.

 Для запрвлення бензопили використовуйте не етильований бензин. Після заправлення обтерти сухою ганчіркою бак та інші частини бензопили, на які потрапило пальне, ганчірку покласти у спеціальний ящик.

При виявленні несправностей, які неможливо усунути своїми силами, повідомте керівника. Працювати несправною бензопилою не дозволяється.

Бензопила розрахована на керування одним робітником. Знаходження інших осіб у робочій зоні, а також при запуску заборонено.

Завести бензопилу і перевірити її в роботі. При заведенні бензопилу поставити на тверду рівну поверхню з таким розрахунком, щоб зубці пиляльного ланцюга ні до чого не доторкались.

Запускати бензопилку,тримаючи на руках не дозволяється.

 Не дозволяється працювати бензопилкою, у якої пиляльний ланцюг рухається при малих обертах двигуна. При роботі завжди тримати бензопилку обома руками. Тільки таким чином забезпечується надійне керуваня бензопилкою. Під час роботи стояти так, щоб забезпечувати стійкість і надійність робочого положення. Частина тіла робітника не повинні знаходитись в площині руху пиляльного ланцюга. При кожному надрізі жорстко ставити зубчатий упор і тільки після цього розпочинати пиляння. Виймати бензопилку необхідно з деревини тільки при рухомому пиляльному ланцюгу. Забороняється робота з бензопилкою в закритих приміщеннях. Забороняється робота бензопилкою вище рівня плеча, однією рукою, на драбині, на дереві тощо. Забороняється використовувати бензопилку, як важіль або лопатку. Регулярно контролювати настроювання холостого ходу. Пиляльний ланцюг при цьому рухатися не повинен. У холодну пору року необхідно працювати в теплих рукавицях, бути обережним на ковзьких місцях, схилах, нерівній місцевості. При роботі на схилі робітник повинен стояти вище стовбура дерева, звертати увагу на перешкоди, пні.

Для уникнення віддачі бензопилки, що може призвести до тяжкої травми необхідно:

-міцно тримати бензопилку обома руками і пиляти тільки на повному газі;

-постійно стежити за кінцем шини;

-не пиляти кінцем шини, бути обережним при зрізуванні міцних сучків та порослі;

-не зрізувати більше одного сучка одночасно;

-не працювати із сильним нахилом наперед і на висоті вище рівня плеча;

-бути особливо обережним, якщо необхідно помістити шину в уже почату розпилину;

-метод врізання застосовувати тільки після придбання необхідних навичок для роботи з таким методом;

-стежити за зміною положення стовбура і за зусиллям, які закривають щілину різа, що може призвести до затискання пиляльного ланцюга;

-працювати з правильно загостреним і натягнутим пиляльним ланцюгом. Неякічсно загострений ланцюг підвищує небезпеку віддачі;

-при різанні верхньою стороною шини, затисканні пиляльного ланцюга або потраплянні його на тверде тіло в деревині виникає зворотній удар (відскок), у цьому випадку бензопилка відкидається у бік працюючого .

При спрацюванні механізму гальма, який передбачений конструкцією бензопилки, пиляльний ланцюг зупиняється протягом долі секунди.

При експлуатації бензопилок забороняється:

-зберігати бензопилки і паливну суміш у будиночках, що обігріваються;

-проводити заправку бензопилки, установку пиляльного ланцюга і регулювання його натягу при працюючому двигуні;

-приступати до роботи несправною і не відрегульованою бензопилкою.

 

10


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 182; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!