Прийомка лісосічного фонду, перевірка відводу лісосіки.



У процесі приймання лісосік лісозаготівельними структурами перевіряють: правильність їх відведення лісгоспом, тобто наяв­ність чітко визначених границь (візирів) і кутових стовпів та на­писів на них; правильність пробних площ; результати перерахунку дерев; визначення загального запасу лісу; відповідність виходу ділової деревини фактичній ЇЇ наявності; правильність віднесення дерев до категорії технічної зрілості; наявність неексплуатаційних ділянок і правильність їх відмежування в натурі; правильність ви­ділу таксаційних ділянок і встановлення для них розряду висот, розряду такс і грошової оцінки лісосіки; правильність визначення площі і кількості залишеного для збереження життєздатного під­росту; чіткість пізнавальних знаків на насінниках та інших дере­вах, що не підлягають рубанню; відсутність лісових порушень у прилягаючих до лісосіки насадженнях на відстані до 50 м; спосіб відновлення; правильність суцільних перерахунків (за допомогою контрольних перерахунків на 10% площі лісосічного фонду, так­сованого тим же методом).

На всіх лісосіках, таксованих методом пробних площ, пере­віряють правильність їх закладки, а на 10% пробних площ - пра­вильність перерахунку дерев. Про порушення, виявлені в процесі приймання, а також про невідповідність матеріальної і грошової оцінки лісосік представленим даним, лісозаготівельник повідомляє лісгосп, який зобов'язаний усунути вказані недоліки в десятиденний термін. Згідно з діючими правилами відпуску лісу на пні, відведені для лісозаготівельника лісосіки вважаються зданими під його охо­рону від дня видачі лісорубного квитка. Лісорубний квиток єдиної форми з прикладеним до нього абрисом лісосіки - основний доку­мент, який дає лісозаготівельнику право рубання у відведених і прийнятих в натурі

 

8

лісосіках. У лісорубному квитку вказують за гальний запас лісу, а також розподіл його за категоріями технічної зрілості, розмірів, порід.

До ділових відносять дерева, довжина ділової частини яких становить не менше 6,5 м при висоті дерева до 18 м (1/3 його висоти); до напівділових - 1,0...6,5 м, до дров - менше 1 м. Діло­вий ліс поділяють на товстий, середній і дрібний. У лісорубному квитку вказують таксову вартість лісу на пні, розряд такс і оцінку лісу як в цілому на лісосіці, так і за окремими категоріями. Лісо­рубні квитки видають не пізніше 1 січня того року, на котрий виді­лено лісосічний фонд. З моменту отримання лісорубних квитків лісозаготівельник несе повну відповідальність за охорону, своє­часне і правильне розроблення лісосік та їх очищення. Рубання лісу на ділянках, не оформлених лісорубним квитком, вважається самовільним; на винних накладається штраф.

Лісозаготівельники, повністю використавши виділений їм лісо­січний фонд, з 1 жовтня поточного року мають право на термінове рубання до 30% лісосічного фонду наступного року.

 

Моторні інструменти для звалювання дерев.

 Бензинові моторні пилки широко застосовують для звалювання дерев, очищення дерев від гілля, підготовчих робіт і ін. Основна їх перевага - незалежність від джерела енергії, завдяки чому з пил­кою можна переходити у будь-яке місце на лісосіці. Недоліки бен­зинових моторних пилок - вібрація, шум і загазованість у процесі роботи; вони складніші за конструкцією і менш довговічні, ніж елек­тропилки, вимагають більш складного ремонту і догляду.

 В Україні серійно виготовляють бензинову моторну пилку "МО­ТОР СІЧ-270" - моторний інструмент одиничного керування з низь­ким розташуванням держаків, з консольною пиляльною шиною. Бензиномоторна пилка складається з таких основних вузлів: моторний модуль (циліндрово-поршнева група, колінчастий вал, кар­тер), система запалювання (безконтактне магнето, свічка запалю­вання), система охолодження, різальне обладнання (пиляльний ланцюг і шина та система його змащування), карбюратор, стартер та гальмо пиляльного ланцюга.

 В Україні широко застосовують бензинові моторні ланцюгові пилки виробництва Росії: МП-5 "Урал-Електрон", "Тайга-214 Елек­трон", М-228 і "Крона-202".

Бензинова моторна пилка МП-5 "Урал-2 Електрон" одиничного управління з консольною пиляльною шиною складається з таких основних вузлів: двигуна, муфти зчеплення, редуктора, пиляльного апарата, рами з держаками і вмонтованого стартера.

Бензиномоторна пилка "Тайга-214 Електрон" одиничного управ­ління з низьким розташуванням держаків, з консольною шиною, безредукторна, складається з таких основних вузлів: двигун, муф­та зчеплення, пиляльний апарат.

 Двигуни всіх бензинових моторних пилок - внутрішнього зго­рання, одноциліндрові, карбюраторні з кривошипно-камерним петльовим продуванням, тобто порожнина картера двигуна у взаємодії з поршнем використовується як продувний насос. Двигун склада­ється із циліндра, кривошипно-шатунного механізму, картера, ме­ханізму газорозподілу, системи живлення і охолодження.

Пиляльні шини на бензинових моторних пилках встановлюють головним чином консольно, тобто на вільному кінці шини розта­шовують ведену зірочку з амортизатором або головку з гладким вальцем. Пилкою з консольною шиною можна спилювати дерева діаметром, який перевищує довжину робочої частини пиляльної шини у два рази.

Західноєвропейські та американські бензинові моторні пилки характеризуються низьким розташуванням держаків. Вони оснащені карбюраторами з підкачувальними насосами, що дозво­ляє використовувати їх для звалювання дерев, зрізування з них гілок та кряжування стовбурів. Фірми випускають надлегкі пилки (масою до 5 кг), легкі пилки (масою до 10 кг), пилки середньої езги (масою до 14 кг) та важкі пилки - понад 14 кг з набором пиляльних шин довжиною 0,3...1,5 м. Як привід використовують одноцилінд­рові двотактні карбюраторні двигуни потужністю 1,5...8 кВт, з час­тотою обертання вала до 9000 об/хв та робочим об'ємом циліндра 50...160 см3.

Провідні закордонні фірми, що випускають бензинові моторні пилки: "Хускварна" і "Партнер" - (Швеція); "Штіль", "Андреас", "Клайп-моторен" - (Німеччина); "Хоумляйт", "Орликс", "Мак-Калоч", "Мак-Тул" - (США); "Канадіен" - (Канада); "Куорицу" - (Японія).

9


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 157; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!