Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 19 страница



5.15.2.4. В окремих випадках, за необхідності позапланового відпуску (відвантаження, відправлення) продовольства, технічних засобів та майна продовольчої служби, відділ територіального забезпечення військ виписує наряд, на підставі заявки військової частини – вантажоодержувача та усного розпорядження відповідного органу управління, якому підпорядкований військовий склад, про кількість та якість технічних засобів і майна, що підлягає відпусканню (відвантаженню, відправленню).

Вищезазначене усне розпорядження військовому складу на позаплановий відпуск (відвантаження, відправлення) військовим частинам – вантажоодержувачам продовольства, технічних засобів та майна продовольчої служби підтверджується письмово або нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) відповідним органом військового управління.

5.15.2.5. Про отримання технічних засобів та майна продовольчої служби, що відвантажено заводами-постачальниками, військовий склад направляє до відповідного органу управління та установи, з якою був укладений договір на постачання матеріальних засобів, акти приймання (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва).

5.15.3. Облік в органах управління

5.15.3.1. Розпорядженням військовому складу на відпусткання (відвантаження, відправлення) військовим частинам – вантажоодержувачам продовольства, технічних засобів та майна продовольчої служби є затверджений, відповідним начальником органу управління, План забезпечення, який відпрацьований відділом територіального забезпечення військ або виписка з розробленого відповідним органом управління Плану забезпечення (Плану перерозподілу), що надається установі до подальшого виконання.

5.15.3.2. Відпускання (відвантаження, відправлення) продовольства, технічних засобів та майна продовольчої служби здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), відповідного органу управління та військового складу (ВТЗВ), що виписується останнім на підставі вищезазначеного Плану забезпечення (перерозподілу).

5.15.3.3. Контроль виконання плану забезпечення (перерозподілу) військам продовольства, технічних засобів та майна продовольчої служби орган управління здійснює за відповідними звітами та донесеннями, які визначені табелями термінових донесень з питань оперативного та матеріально-технічного забезпечення військ (сил) на мирний час.

5.15.3.4. Контроль відвантаження підприємствами-постачальниками продовольства, технічних засобів та майна продовольчої служби до військових складів (військових частин) за попередньою рознарядкою органу управління (установи, яка за розпорядженням органу управління провела процедуру закупівлі та уклала договір на постачання матеріальних засобів) та перевірка наявності і якості продукції, що поставлена, здійснюється органом управління (установою, яка уклала угоду на постачання) на підставі опрацювання актів приймання (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва), що надаються одержувачами, як відповідне підтвердження отримання ними продукції від постачальника.

 

5.16. Особливості обліку речового майна і льотно-технічного обмундирування

 

5.16.1. Облік речового майна і льотно-технічного обмундирування ведеться: у підрозділах, на складі, у майстерні з ремонту речового майна (солдатському комбінаті побутового обслуговування), у пральні, у фінансово-економічному органі та речовій службі військової частини (корабля) та з’єднання.

5.16.2. У солдатському комбінаті побутового обслуговування облік обладнання, інструменту та ремонтних матеріалів ведеться в книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва). Підставою для записів до цієї книги обліку є накладні (форма З-3), на військове майно, що надходить зі складу, та акт (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) на витрачені матеріали.

5.16.3. Видавання речового майна особам, призваним на строкову військову службу, здійснюється за наказом командира військової частини та оформлюється в службі забезпечення військової частини накладною, яка виписується в 3 примірниках, підшивається у справу підрозділу.

Старшини підрозділів оприбутковують його у книгах обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) та видають речове майно військовослужбовцям, які прибули до підрозділів, за відомістю (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва) під розпис військовослужбовців.

Старшини підрозділів звіряють фактичну наявність речового майна у військовослужбовців, які прибули з інших військових частин до підрозділів, із записами в атестатах (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) і оприбутковують його в книгах обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва). У разі виникнення розбіжностей даних атестатів (форма 21, додаток 1 до  цього Керівництва), з фактичною наявністю майна складається акт (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва), на підставі якого оприбутковується майно за підрозділом.

5.16.4. Картки обліку (форма 45, додаток 1 до  цього Керівництва) у службі забезпечення військової частини ведуться тільки на офіцерів, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, та військовослужбовців-жінок. У службі забезпечення авіаційно-технічної військової частини (бази) та берегової (плавучої) бази ці картки ведуться на весь особовий склад авіаційних військових частин (кораблів), який вона забезпечує.

На кораблі, що веде своє господарство, картки обліку ведуться у службі забезпечення корабля на весь особовий склад.

5.16.5. У пральні військової частини (з’єднання) облік обладнання, інвентарю, миючих матеріалів та іншого військового майна ведеться у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

Видавання працівникам пральні спецодягу та інструменту для роботи здійснюється під підпис у книзі обліку (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва).

5.16.6. Обмундирування, білизна та інше майно, що здається підрозділом або складом військової частини (з’єднання) для прання (обробки) у пральню і видається за накладною (форма З-3) та записується у книгу обліку білизни, прийнятої для прання (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва).

Накладна (форма З-3) виписується у трьох примірниках, з яких два видаються здавальнику, третій залишається у пральні.

У накладній (форма З-3), крім найменування та кількості майна, вказуються його загальна маса та вартість прання (обробки). Накладна
(форма З-3) підписується працівником пральні, який відповідає за прийом та видачу білизни.

5.16.7. Приймання миючих матеріалів від замовника оформляється накладною (форма З-3).

5.16.8 Видавання миючих матеріалів у пральне відділення (цех) проводиться згідно зі встановленими нормами за відомістю (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва).

5.16.9. Щомісячно на підставі записів у книзі обліку (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва) завідуючий пральнею оформляє акт списання (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) миючих і допоміжних матеріалів, який подається у речову службу військової частини (з’єднання). Після перевірки він підписується начальником речової служби військової частини (з’єднання), затверджується командиром військової частини і реєструється у книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) та є підставою для списання миючих матеріалів з обліку.

5.16.10. Здавання майна для прання (обробки) у цивільні підприємства комунального обслуговування та приймання його оформлюються накладними, що виписуються цими підприємствами.

5.16.11. Облік речового майна і льотно-технічного обмундирування в обліково-операційному відділі і відділах зберігання військових складів ведеться за розмірами і зростами.

5.6.12. У відділах зберігання, які постійно утримують речове майно тільки першої категорії, облік його ведеться за картками обліку (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва).

5.6.13. Шевський інструмент в сумках обліковується комплектами. На кожний комплект у відділі зберігання ведеться карточка обліку (форма 46, додаток 1 до цього Керівництва), яка зберігається разом з інструментом.

5.6.14. Облік речового майна фонду зборів в обліково-операційному відділі і відділі зберігання ведеться окремо від обліку майна іншого призначення. Під час складання первинного облікового документа на майно фонду зборів його призначення записується в заголовній частині документа під реквізитом “Підстава (мета) операції”. У картці обліку (форма ОЗ-6) призначення цього майна записуються під реквізитом “Найменування матеріальних засобів”.

У такій самій послідовності складаються облікові документи на спеціальний одяг, призначений для забезпечення працівників Збройних Сил України.

 

5.17. Особливості обліку шкіперо-технічного та аварійно-рятувального майна

 

5.17.1. Шкіперо-технічне та аварійно-рятувальне майно призначене для забезпечення виконання завдань кораблями, суднами і військовими частинами.

До шкіперо-технічного майна (далі – ШТМ) відносяться: технічне майно (далі – ТМ) та шкіперське майно (далі – ШМ).

5.17.2. Залежно від якісного стану ШТМ поділяється на категорії. ШМ та АРМ поділяються на 4 категорії, ТМ поділяється на 5 категорій.

5.17.3. Облік ШТМ ведеться в бойовій частині (службі забезпечення) корабля (судна, яке веде своє господарство), у підрозділах, на складі і в фінансово-економічному органі та службі забезпечення берегової (плавучої) бази (військової частини).

ШТМ обліковується:

у бойовій частині (службі) корабля (судна, яке веде своє господарство) та в службі забезпечення військової частини, що забезпечує один підрозділ, у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва);

 

у службі забезпечення Центру матеріально-технічного забезпечення військової частини, що забезпечує декілька підрозділів, – у книзі обліку (форма 27, додаток 1 цього Керівництва) або картках обліку (форми 43, 44, додаток 1 до цього Керівництва) за з’єднання кораблів (військовій частині) в цілому та за кожний корабель (підрозділу), який забезпечується.

Наряди на ШТМ виписуються в п’яти (а за необхідності в – шести) примірниках. Перший залишається в довольчому органі управління, який видав наряд, другий, третій, четвертий, п’ятий примірники видаються вантажоотримувачу або направляються до складу вантажовідправника.

Після відвантаження (відправлення) майна другий примірник наряду залишається на складі (у вантажовідправника), третій примірник направляється складом (вантажовідправником) до довольчого органу, який видав наряд як підтвердження про виконання його розпорядження; четвертий примірник залишається у вантажоотримувача як первинний обліковий документ, п’ятий направляється до довольчого органу, який видав наряд як підтвердження про виконання його розпорядження з відміткою про оприбуткування майна та завіряється гербовою печаткою вантажоотримувача.

Після обліку та обробки п’ятий примірник направляється довольчим органом на склад (частину) вантажовідправника як підтвердження про отримання майна частиною – вантажоотримувачем.

5.17.4. Облік аварійно-рятувального майна здійснюється в бойовій частині (службі) корабля (судна), яке веде своє господарство, у підрозділах, на складі, у фінансово-економічному органі та в службі берегової (плавучої) бази (військової частини).

5.17.5. Аварійно-рятувальне майно обліковується:

у бойовій частині (службі) корабля (судна), яке веде своє господарство, та в службі забезпечення військової частини, що забезпечує один підрозділ, у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва);

у службі забезпечення берегової (плавучої) бази та військової частини, що забезпечує декілька підрозділів, – у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва) або в картках обліку (форми 43, 44, додаток 1 до цього Керівництва) за з’єднання кораблів (військові частини) в цілому та за кожний корабель (підрозділу), який забезпечується;

на катері, судні, яке забезпечується береговою (плавучою) базою, та в підрозділах військової частини – за описом, (форма 65, додаток 1 до цього Керівництва).

 

5.18. Особливості обліку вимірювальної техніки військового призначення

 

5.18.1. Облік у підрозділі, на об’єкті військового (корабельного) господарства, у службах військової частини і з’єднання

Облік вимірювальної техніки військового призначення у військовій частині організовує начальник служби метрології і стандартизації (метролог) частини. За відсутності відповідного штатного начальника служби, рішенням командира військової частини визначається посадова особа, відповідальна за облік вимірювальної техніки.

Облік вимірювальної техніки військового призначення поділяється на:

бухгалтерський облік вимірювальної техніки військового призначення;

матеріальний облік за усією номенклатурою вимірювальної техніки військового призначення;

облік технічного стану, калібрування (повірки) та ремонту засобів вимірювальної техніки військового призначення (далі – облік технічного стану);

оперативний облік вимірювальної техніки військового призначення.

Військові частини (з’єднання), які мають згідно зі штатом фінансово-економічні органи, ведуть бухгалтерський облік вимірювальної техніки у порядку, визначеному в діючих нормативно-правових документах.

Матеріальному обліку підлягає уся вимірювальна техніка військового призначення, незалежно від призначення, джерел надходження та видів утримання.

Вимірювальна техніка військового призначення обліковується за найменуваннями, типами, зразками, заводськими номерами, категоріями та технічним станом. Засоби вимірювальної техніки військового призначення, які згідно з формулярами (відомостями комплектації) входять до комплектів озброєння та військової техніки, окремому обліку не підлягають.

Книга обліку озброєння та техніки за номерами і технічним станом (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва) ведеться тільки на пересувні лабораторії вимірювальної техніки.

Облік технічного стану засобів вимірювальної техніки військового призначення ведеться у підрозділах, а також у відповідній службі метрології та стандартизації (метролога) військової частини (з’єднання) в “Книзі обліку технічного стану, калібрування, повірки та ремонту засобів вимірювальної техніки військового призначення” (форма 34, додаток 1 до цього Керівництва).

Обліку технічного стану підлягають усі наявні засоби вимірювальної техніки військового призначення, у тому числі і ті, що входять до комплектів озброєння та військової техніки, а також до комплектів ЗIП. Облік ведеться за кожний зразок озброєння та військової техніки, або об’єкт вимірювання (підрозділ, військову частину) за групами вимірювань.

Оперативний облік вимірювальної техніки військового призначення ведеться на підставі донесень та звітів. Періодичність надання донесень та звітів визначається табелями термінових донесень.

Облік вимірювальної техніки військового призначення у фінансово-економічному органі ведеться у кількісному, обліково-номерному та у вартісному вираженнях, у тому числі за місцем відповідального зберігання відповідно до вимог Положення з бухгалтерського обліку.

Облік вимірювальної техніки військового призначення у службі метрології та стандартизації ведеться за місцем відповідального зберігання (знаходження) в книгах (картках) обліку за обліково-номерними показниками, найменуваннями, типами, кількістю, технічним станом та у вартісному вираженні відповідно до вимог керівних документів.

Звітність щодо надходження, технічного стану та укомплектованості частини подається до служби забезпечення начальником служби метрології та стандартизації, метрологом військової частини у терміни, що встановлені табелями термінових донесень.

Фінансова звітність про надходження та використання коштів, виділених для придбання вимірювальної техніки, а також про її рух складається у службі і подається до органів військового управління, які виконують функції забезпечення, (за підпорядкованістю) у терміни, визначені керівними та нормативно-правовими документами.

Порядок постачання вимірювальної техніки за регіональним (територіальним) принципом та ведення відповідного обліку у регіональних метрологічних військових частинах (де зберігається до 5% засобів вимірювальної техніки військового призначення від наявних у регіоні)) визначається окремим керівним документом начальника органу військового управління.

5.18.2. Облік на військовому складі

Відпускання (відвантаження, відправлення) вимірювальної техніки військового призначення вантажоодержувачам здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), що виписуються в обліково-операційному відділі складу на підставі плану постачання (витягу з нього), або за цими нарядами органу управління, якому підпорядкований склад.

Прийнята від постачальників на склад та видана вантажоотримувачам вимірювальна техніка військового призначення відповідно до плану постачання (витягу з нього) органу управління, якому підпорядкований склад, обліковується у книзі обліку військового майна, які надійшли та видані за планом постачання (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

Вимірювальна техніка військового призначення обліковуюється за обліково-номерними показниками, за найменуваннями, типами, кількістю, технічним станом та у вартісному вираженні відповідно до вимог керівних документів у книгах обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

Про отримання вимірювальної техніки військового призначення, що відвантажена установами, організаціями та підприємствами постачальниками, склад направляє до органу військового управління, якому він підпорядкований і підприємствам промисловості (установам, організаціям) акти (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) та (або) акти приймання-передачі.

Після закінчення приймання вимірювальної техніки військового призначення від підприємств промисловості (установ, організацій) начальник фінансово-економічного органу одержувача оприбутковує отримане від постачальника майно та складає встановлене відповідним нормативно-правовим актом повідомлення.

Повідомлення висилається органу військового управління, який уклав договір щодо розроблення (модернізації) та постачання зазначеного майна.

5.18.3. Облік в органах військового управління

У службах метрології та стандартизації з’єднань, видів Збройних Сил України і родів військ облік технічного стану засобів вимірювальної техніки військового призначення у “Книзі обліку технічного стану, калібрування, повірки та ремонту засобів вимірювальної техніки військового призначення” (форма 34, додаток 1 до цього Керівництва) не ведеться, а ведеться оперативний облік вимірювальної техніки військового призначення.

Оперативний облік вимірювальної техніки військового призначення ведеться на підставі донесень та звітів. Періодичність надання донесень та звітів визначається табелями термінових донесень.

В органах управління оперативний облік вимірювальної техніки військового призначення є основним видом обліку. Оперативним обліком охоплюється вся вимірювальна техніка військового призначення. Обліку за первинними обліковими документами в органах управління підлягає вимірювальна техніка військового призначення, яка надходить від поставників (підприємств) і вимірювальна техніка військового призначення, яка знаходиться на підпорядкованих військових складах.

Розпорядженням військовому складу на видавання (відпускання, відвантаження, відправлення) вантажоодержувачам вимірювальної техніки військового призначення є розроблений відповідним органом управління план постачання (витяг з плану), що висилається складу для реалізації.

Розпорядження військовому складу на одноразове позапланове видавання (відпускання, відвантаження, відправлення) вимірювальної техніки військового призначення оформлюється в органі управління нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва).


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 105; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!