Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 17 страница



5.11.5. З метою забезпечення постійної бойової готовності військ (сил) та їх участі у ліквідації наслідків надзвичайних подій начальником інженерних військ Збройних Сил України у визначених військових частинах може утворюватися резервний фонд електротехнічних засобів, облік яких ведеться в окремих книгах обліку наявності та руху військового майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

5.11.6. З метою забезпечення постійної технічної готовності військових електроустановок у військових частинах за рішенням командира частини, погодженого з начальником електротехнічної служби Збройних Сил України, може утворюватися обмінний фонд електротехнічних засобів, які потрібні за штатом або знаходяться у складі комплектів (комплексів) озброєння. Їх облік ведеться разом з основним обліком електротехнічних засобів з відповідним поясненням у примітці.

5.11.7. У разі списання (переводу у V категорію) комплексу (комплекту) озброєння та військової техніки та його розбирання на складові частини, електростанції та електроагрегати, що входять до його складу, зараховуються на облік електротехнічної служби за фактичним станом для прийняття рішення про їх подальше застосування.

Якщо в справних комплексах (комплектах) озброєння та військової техніки електротехнічні засоби за своїм технічним станом підлягають списанню, вони списуються за окремими актами, але тільки після заміни їх на справні зі складанням Акта закладення (поновлення) військового майна (форма 10, додаток 1 до цього Керівництва).

5.11.8. Облік роботи військових електроустановок ведеться в оперативних журналах, формулярах та робочих листах агрегатів (форма 17, додаток 1 до цього Керівництва).

5.11.9. Передача інженерної техніки та електротехнічних засобів в капітальний ремонт (розбирання) здійснюється за нарядами (форми 200, додаток 1 до цього Керівництва) центрального органу забезпечення, за нарядами (форми 5, додаток 1 до цього Керівництва) надається дозвіл на проведення ремонту (розбирання).

 

5.12. Особливості обліку озброєння військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту

 

5.12.1. Облік джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ), що входять до складу спеціальної техніки, та інших об’єктів ведеться в підрозділах, на складах, у фінансово-економічному органі і службі забезпечення військової частини (з’єднання) у книзі обліку джерел іонізуючого випромінювання (форма 423, додаток 1 до цього Керівництва). Видавання спеціальної техніки, приладів, що містять джерела іонізуючого випромінювання, та передавання з однієї військової частини в іншу здійснюється за нарядами (форма 198, додаток 1 до цього Керівництва), накладними (форма З-3), узгодженими з медичною службою.

5.12.2. Облік за номерами реактивних піхотних вогнеметів, рушниць, пострілів до вогнеметів та секретних зразків озброєння ведеться в книзі обліку озброєння радіаційного, хімічного та біологічного захисту за номерами, партіями та роками виготовлення (форма 424, додаток 1 до цього Керівництва). У разі передавання їх з однієї військової частини в іншу або використання (списання) один примірник виконаного облікового документа (наряду, акта) із зазначенням їх номерів надсилається до органу військового управління для внесення змін в облік.

5.12.3. Облік вмонтованого озброєння військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту, що входить до складу спеціальної техніки, озброєння та інших об’єктів, ведеться в книзі обліку вмонтованих спеціальних приладів, комплектів і пристроїв (озброєння радіаційного, хімічного та біологічного захисту), що входять до складу техніки та озброєння (форма 425, додаток 1 до цього Керівництва) служби забезпечення військової частини (з’єднання).

5.12.4. Облік спеціальної техніки військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту за номерами та технічним станом здійснюється в книзі обліку озброєння та техніки військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту (форма 31а, додаток 1 до цього Керівництва).

У разі відпускання (відвантаження, відправлення) спеціальної техніки у військові частини, списання та демонтажу один примірник виконаного облікового документа (наряду, акта) із зазначенням її номерів надсилається до органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад, для внесення змін до обліку.

 

5.13. Особливості обліку техніки та майна радіоелектронної боротьби

 

5.13.1. Облік техніки та майна радіоелектронної боротьби (далі – РЕБ) здійснюється в такому порядку: станції перешкод радіозв’язку, станції перешкод бортовим радіолокаційним засобам, станції перешкод радіопідривачам, закидні передавачі перешкод, малогабаритні передавачі перешкод, пункти (вузли, комплекси) управління, техніка радіотехнічного контролю, засоби ремонту техніки РЕБ, майно РЕБ (ЗІП ремонтні, ЗІП групові, ЗІП розсипом, окремі блоки, вузли та елементи до техніки РЕБ).

Облік техніки та майна РЕБ ведеться у підрозділах, майстернях, на складах, службі військової частини, фінансово-економічному органі військової частини, службі з’єднання, службі виду Збройних Сил України, центральному органі військового управління.

5.13.2. У військових частинах видів Збройних Сил України ведеться:

документальний облік техніки та майна РЕБ в кожному підрозділі (частині), у якому вони знаходяться, та в цілому за військову частину;

бухгалтерський облік техніки та майна РЕБ ведеться там де штатом передбачено мати фінансово-економічний орган;

заявки на поповнення некомплекту військового майна РЕБ комплектуючими РЕБ подавати за формою 46а (додаток 1 до цього Керівництва).

5.13.3. У військових частинах, підприємствах, навчальних закладах, центрах, установах та інших організаціях, що не підпорядковані видам Збройних Сил України ведеться:

документальний облік техніки та майна РЕБ в кожному підрозділі (частині), у якому вони знаходяться;

бухгалтерський облік техніки та майна РЕБ ведеться там, де штатом передбачено мати фінансово-економічний орган;

заявки на поповнення некомплекту військового майна РЕБ комплектуючими РЕБ подавати за формою 46а (додаток 1 до цього Керівництва).

5.13.4. У службі з’єднання ведеться: оперативний облік техніки та майна РЕБ за підпорядковані військові частини, центри, установи, організації.

5.13.5. У службі виду Збройних Сил України ведеться: оперативний облік техніки та майна РЕБ за підпорядковані з’єднання, військові частини, центри, навчальні заклади, установи, підприємства та інші організації.

5.13.6. У центральному органі військового управління ведеться: документальний облік техніки та майна РЕБ за види Збройних Сил України, з’єднання, військові частини, центри, навчальні заклади, установи, підприємства та інші організації центрального підпорядкування.

 

5.14. Особливості обліку ракетного палива, пального, мастильних матеріалів, технічних рідин і технічних засобів служби пально-мастильних матеріалів

 

5.14.1. Облік ракетного палива, пально-мастильних матеріалів та технічних засобів служби пально-мастильних матеріалів ведеться в підрозділі, розміщеному або діючому зі своєю військовою частиною, підрозділі, розміщеному або діючому окремо від своєї військової частини, який здійснює самостійно заправлення техніки пально-мастильними матеріалами, на складі, службі пально-мастильних матеріалів, фінансово-економічному органі військової частини (з’єднання), а також на кораблі (судні).

5.14.2. Облік пального ведеться:

у підрозділі, розміщеному або діючому зі своєю військовою частиною в літрах за найменуваннями, сортами та кількістю;

у підрозділі, розміщеному або діючому окремо від своєї військової частини, у кілограмах за найменуваннями, сортами та кількістю;

у підрозділі авіаційної частини (базі) в кілограмах, за найменуваннями, сортами та кількістю;

на складі пального військової частини в кілограмах за найменуваннями, сортами та кількістю;

на пункті заправлення військової частини в кілограмах за

найменуваннями, сортами та кількістю;

у службі пально-мастильних матеріалів частини (з’єднання), а також на кораблі (судні) в кілограмах за найменуваннями, сортами та кількістю;

у фінансово-економічному органі військової частини (з’єднання), а також на кораблі (судні) в кілограмах за найменуваннями, сортами, кількістю та вартістю;

у відділах зберігання, у відділах територіального забезпечення військ, операційно-облікових відділеннях військових складів (баз пального) у кілограмах за найменуваннями, сортами та кількістю;

у фінансово-економічному органі центрів (об’єднаних центрів) забезпечення пальним (складів, баз пального) у кілограмах за найменуваннями, сортами, кількістю та вартістю;

в органі військового управління в кілограмах за найменуваннями, сортами та кількістю, крім того відділ постачання пального Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України веде облік пального, яке надходить від постачальників, здійснює контроль за виконанням умов договорів з постачання пального за централізованими розрахунками.

5.14.3. На заправлення техніки пально-мастильними матеріалами в службі військової частини на кожний підрозділ окремо складається роздавальна відомість (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва), яка передається на виконання начальнику пункту заправлення військової частини. По закінченню терміну дії роздавальної відомості (в кінці кожного робочого дня) начальник пункту заправлення військової частини у відомості підводить підсумки видачі пального (в літрах і кілограмах) і представляє її начальнику служби пально-мастильних матеріалів частини.

Перерахунок виданого пального з літрів в кілограми здійснюється начальником складу військової частини (з’єднання) або начальником  пункту заправлення. Точність перерахунку – один кілограм (при цьому маса 0,5 кг і більше округлюється до 1 кг, а менше 0,5 кг – до нуля).

5.14.4. Відпуск пального зі складу військової частини водію паливозаправника або автоцистерни для заправлення техніки проводиться під розписку в книзі обліку (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва). Одночасно начальник служби пально-мастильних матеріалів військової частини передає під підпис у книзі (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) водію паливозаправника або автоцистерни роздавальну відомість (форма 8) на заправку техніки.

5.14.5. Заправлення техніки пальним та його приймання, яке зливається з неї, водій паливозаправника (автоцистерни) проводить за відомістю (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва). Заправлення та приймання пального оформляється окремо. Після закінчення заправлення (приймання) пального відомість і пальне, яке залишилося (прийняте), водій паливозаправника (автоцистерни) здає на склад військової частини (з’єднання). Начальник складу розписується в книзі обліку (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва) про прийняття від водія паливозаправника (автоцистерни), пального і відомостей (форма 8, додаток 1 цього Керівництва). У кінці кожного робочого дня начальник складу військової частини у відомості підводить підсумки видачі пального (у літрах і кілограмах) та представляє її начальнику служби пально-мастильних матеріалів частини.

5.14.6. Отруйні технічні рідини видаються зі складу тільки особам, призначеним наказом командира військової частини. Видача цих рідин оформлюється накладними (форма З-3). На лицьовому боці накладної робиться надпис “Отрута”, а на зворотному – одержувач розписується про знання ним правил поводження і транспортування отриманої отрутної технічної рідини.

5.14.7. У частині (з’єднанні) пальне, яке використане підрозділами частини (з’єднання), списується на підставі донесень (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва). Командири підрозділів щомісячно складають та подають до служби пально-мастильних матеріалів донесення (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва). Донесення складається на підставі даних дорожніх листів, робочих листів агрегатів, роздавальних (здавальних) відомостей, чекових вимог, накладних, відомостей заміру пального в баках машин, актів       (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) про зняття залишків пального, а також записів в актах (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва) щодо прийнятого (переданого) пального разом зі зразками озброєння та техніки.

На кораблі (судні) пальне, використане електромеханічною частиною, списується за добовим та вахтовим (судовим) журналом, іншими бойовими частинами – за робочими листами агрегатів (форма 17, додаток 1 до цього Керівництва), а корабельними плавучими засобами – за дорожніми листами (форма 16, додаток 1 до цього Керівництва).

5.14.8. Облік пального в авіаційній частині (базі) ведеться інженерно-авіаційною службою.

На видане (здане) авіаційне пальне, на підставі роздавальних (здавальних) відомостей, службою пально-мастильних матеріалів авіаційної частини (бази) виписується накладна (форма З-3) у двох примірниках. Другий її примірник разом з указаними відомостями передається під розписку в книзі обліку (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) заступнику командира авіаційної частини (бази) з інженерно-авіаційної служби. Перший примірник накладної залишається у службі пально-мастильних матеріалів авіаційної частини (бази) та є підставою для зміни записів в обліку про залишок пального, який рахується за підрозділами авіаційної частини (бази).

5.14.9. Заступник командира авіаційної частини (бази) з інженерно-авіаційної служби щомісячно подає службі пально-мастильних матеріалів авіаційної частини (бази) донесення (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва). Воно складається на підставі даних польотних листів, стартових хронометражних журналів і формулярів літаків (вертольотів, двигунів), штурманських бортових журналів, роздавальних (здавальних) відомостей, чекових вимог, накладних і актів (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) про зняття залишків пального, а також записів в актах (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва) щодо прийнятого (переданого) пального з літаками (вертольотами).

5.14.10. Начальник служби пально-мастильних матеріалів військової частини не рідше одного разу на місяць перевіряє наявність і якість пального в баках машин (агрегатах) підрозділів, у резервуарах (цистернах) на складі пального та пункті заправлення військової частини. Результати зняття залишків пального в баках машин (агрегатах) підрозділу оформлюються відомістю (форма 61, додаток 1 до цього Керівництва), а в резервуарах (цистернах) складу пального та пункту заправлення – записами в книзі обліку замірів (форма 52, додаток 1 до цього Керівництва).

На підставі відомості (форма 61, додаток 1 до цього Керівництва) і записів у книзі обліку (форма 52, додаток 1 до цього Керівництва) складається акт (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва), до якого, за необхідності, додається розрахунок на списання природних втрат пально-мастильних матеріалів.

5.14.11. Облік ліміту витрат і виконання плану постачання пально-мастильних матеріалів, їх перехідних запасів, а також облік реалізації (або використання) ресурсів пально-мастильних матеріалів і забезпеченості ними військових частин ведеться в службі з’єднання  за картками обліку (форма 47, додаток 1 до цього Керівництва). Про виділення ресурсів і призначення лімітів витрати пально-мастильних матеріалів начальник служби з’єднання сповіщає військові частини повідомленням (форма 67, додаток 1 до цього Керівництва).

5.14.12. У разі оформлення облікових документів на приймання та відпускання (відвантаження, відправлення) ракетного палива зазначається його умовне найменування.

5.14.13. Командири підрозділів щомісячно проводять звірку облікових даних підрозділу з обліковими даними служби пально-мастильних матеріалів частини (з’єднання), начальник служби пально-мастильних матеріалів щомісячно проводить звірку облікових даних служби з обліковими даними фінансово-економічного органу частини (з’єднання). 

5.14.14. Облік талонів для заправлення машин пальним від підприємств національної економіки, що надаються відділами територіального забезпечення військ та (або) центрами забезпечення пальним, ведеться в службі пального військової частини у книзі обліку, наявності та руху військового майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва) за марками пального, номерами та в кількісному вираженні (у літрах) та на складі пального поточного забезпечення військової частини у книзі обліку, наявності та руху військового майна (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) за марками, номерами та в кількісному вираженні (у літрах). Видача їх водіям здійснюється із відповідним записом до роздавальної відомості (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва) із зазначенням номера талона. Кількість пального, вказана у виданих талонах, записується до дорожнього листа (форма 16, додаток 1 до цього Керівництва).

5.15. Особливості обліку продовольства, техніки і майна продовольчої служби

 

5.15.1 Облік продовольства, техніки і майна продовольчої служби ведеться у підрозділі, розташованому або діючому окремо від своєї військової частини, на складі, в їдальні (на камбузі, у кают-компанії), у фінансово-економічному органі, у відповідній службі забезпечення військової частини (корабля) і з’єднання, хлібопекарні (хлібозаводі), а також на підводному човні і кораблі, які не ведуть свого господарства.

5.15.1.1. Облік продовольства, техніки і майна продовольчої служби в їдальні (на камбузі, у кают-компанії) і хлібопекарні (хлібозаводі), а також на підводному човні і кораблі, які не ведуть свого господарства, ведеться за формами документів, наведеними у таблиці 10.

Таблиця 10

Форми облікових документі, що ведуться в їдальні (на камбузі, у кают-компанії), у хлібопекарні (хлібозаводі) та на підводному човні і кораблі, які не ведуть свого господарства

 

№№ пп Найменування облікових документів Номер форми В їдальні (на камбузі, у кают-компанії) У хлібопекарні (хлібозаводі) На підводному човні і кораблі, які не ведуть свого господарства
1 2 3 4 5 6
1 Накладна З-3 +
2 Книга чекових вимог 6 +
3 Роздавальна (здавальна) відомість 8 +
4 Акт списання (зняття залишків) 11 +
5 Акт технічного стану 12 +
6 Виробничий лист хлібопекарні (хлібозаводу) 18 +
7 Книжка атестатів військовослужбовця 21 +
8 Розкладка-накладна на видачу продуктів для приготування їжі 22 +
9 Книга реєстрації облікових документів 25 +

Продовження таблиці 10

1 2 3 4 5 6
10 Книга обліку наявності та руху військового майна в підрозділі 26 + +
11 Книга обліку наявності та руху матеріально-технічних засобів 27 + +
12 Книга обліку руху осіб, що харчуються 42 +
13 Картка некомплектності 46 +
14 Картка-звіт по продовольству 48 +
15 Книга обліку контролю за якістю приготування їжі 53 + +
16 Книжка листів обліку відпускання їжі в їдальні 58 +
17 Заявка про надання послуг з харчування 58а +
18 Супровідний лист на перевезення 62 +
19 Розкладка продуктів за нормою пайка 66 +

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 109; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!