Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 20 страница



Контроль за виконанням плану постачання і видавання (відпускання) військам вимірювальної техніки військового призначення орган військового управління здійснює за щоквартальними донесеннями складів.

Облік виконання підприємствами промисловості планів постачання вимірювальної техніки військового призначення ведеться у військових представництвах за картками обліку (форма 307, додаток 1 до цього Керівництва). В органі військового управління центру ведеться зведений облік виконання постачань на основі звітів військових представництв.

Повідомлення щодо відвантаження з підприємств промисловості вимірювальної техніки військового призначення (форма 68, додаток 1 до цього Керівництва) висилається військовими представництвами безпосередньо вантажоодержувачам.

Облік отримання вимірювальної техніки військового призначення, яка відвантажується підприємствами, ведеться у військових представництвах на основі підтверджень щодо прийняття цієї вимірювальної техніки військового призначення і актів прийому, що висилаються вантажоодержувачами. В органі військового управління ведеться зведений облік відвантаження та отримання вимірювальної техніки військового призначення на підставі звітів військових представництв.

Облік рекламацій на якість відвантаженої вимірювальної техніки військового призначення ведеться військовими представництвами за книгою обліку (форма 210, додаток 1 до цього Керівництва).

В органі військового управління зведений облік рекламацій ведеться за книгою обліку (форма 313, додаток 1 до цього Керівництва).

Фінансова звітність про надходження та використання коштів, виділених для придбання вимірювальної техніки, а також про її рух складається у службі і подається до органів військового управління, які виконують функції забезпечення, (за підпорядкованістю) у терміни, визначені керівними та нормативно-правовими документами.

 

5.19. Особливості обліку культурно-просвітницького майна

 

5.19.1. Облік технічних засобів виховання (у тому числі поліграфічного обладнання та майна), газетного паперу, світлотехнічної апаратури та одягу для обладнання сцен будинків офіцерів та клубів, фільмокопій, відео- та аудіоносіїв (у тому числі із записами), музичних інструментів (окрім інструментів духових оркестрів) та акустичних систем до них, компакт-дисків, настільних ігор, художніх картин та скульптур, матеріалів наочної агітації, друкованих видань, витратних та експлуатаційних матеріалів, іншого майна, яке використовується для організації культурно-виховної, просвітницької роботи та дозвілля особового складу у Збройних Силах України (далі – культурно-просвітницьке майно) ведеться: у підрозділах, у клубі, на речовому складі, у фінансово-економічному органі військової частини, з’єднання, установи, у військовій друкарні, у будинку офіцерів.

Культурно-просвітницьке майно корабля, який не веде свого господарства, обліковується у фінансово-економічному органі берегової бази.

Культурно-просвітницьке майно катерів обліковується у фінансово-економічному органі Центру матеріально-технічного забезпечення Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

5.19.2. Облік комплектних технічних засобів виховання (похідних автоклубів, пересувних кіновідеосалонів, автодрукарень, кіноустановок, радіовузлів усіх типів тощо) ведеться відповідно до формулярів або встановлених комплектів із зазначенням заводських номерів та року введення в експлуатацію (отримання або закладки на зберігання всіх основних комплектуючих виробів.

5.19.3. Отримання культурно-просвітницького майна військовою частиною (кораблем), з’єднанням, військовим навчальним закладом, установою Збройних Сил України (далі – військові частини) здійснюється відділом (відділенням) або заступником командира військової частини з виховної роботи військової частини за довіреністю. Довіреність (загального зразка) на отримання цього майна оформлюється у фінансово-економічному органі. Довіреність підписується командиром військової частини і скріплюється мастиковою гербовою печаткою.

5.19.4. Культурно-просвітницьке майно, отримане речовою службою військової частини або придбане за плату, надходить на речовий склад і обліковується на складі, у фінансово-економічному органі та в речовій службі військової частини окремо від речового майна.

При цьому на речовому складі табельне культурно-просвітницьке майно обліковується за картками обліку (форма 43, аркуш 1, додаток 1 до цього Керівництва) або у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва), а нетабельне – за картками обліку (форма 44, аркуш 1, додаток 1 до цього Керівництва) або у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва); у речовій службі табельне майно обліковується за картками обліку (форма 43, додаток 1 до  цього Керівництва) або у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), а нетабельне – за картками обліку (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва) або у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

У речовій службі та клубі табельні технічні засоби виховання обліковуються, крім того, у книзі обліку (форма 28, додаток 1 до цього Керівництва). Під час видавання цього майна у накладній (форма З-3) вказуються тип (марка), заводський номер, категорія та вартість кожної одиниці військового майна.

Художні картини (скульптури), інші твори образотворчого мистецтва, виконані професійними художниками (скульпторами), обліковуються в речовій службі і в клубі в картці обліку (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва) або у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), із зазначенням прізвищ авторів та назв художніх творів, їх розмірів, матеріалів виготовлення та створення (полотно, фарба, бронза, гіпс, тощо), цін і дат видачі в користування.

5.19.5. У клубі військової частини облік витратно-експлуатаційних матеріалів (фарба, картон, папір, зошити, фотоматеріали, тощо) ведеться у книгах обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва), інших технічних засобів виховання – у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

5.19.6. Культурно-просвітницьке майно, яке видається клубом в кіноапаратну, радіовузол, фотолабораторію, бібліотеку та учасникам художньої самодіяльності, записується в книгу обліку (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва) під підпис особи, яка отримала це майно.

5.19.7. Література, отримана або закуплена для бібліотеки клубу військової частини, обліковується у бібліотеці відповідно до вимог Положення про бібліотеки у Збройних Силах України.

5.19.8. Видавання культурно-просвітницького майна військовим частинам здійснюється органами військового управління, які виконують функцію забезпечення Збройних Сил України цим майном.

Видавання технічних засобів виховання з військового складу здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до  цього Керівництва) за підписом начальника служби забезпечення органу військового управління та особи, яка безпосередньо веде облік. Підпис скріплюється мастиковою гербовою печаткою служби забезпечення.

Видавання (здача) культурно-просвітницького майна з речового складу військової частини здійснюється за накладними (форма З-3) за підписом начальника речової служби та особи, яка безпосередньо веде облік. Один примірник накладної після видачі (здачі) майна передається до фінансово-економічного органу військової частини для внесення відповідних змін в облік.

Накладні (форма З-3) виписуються на підставі розпорядчого документа заступника командира військової частини з виховної роботи.

5.19.9. Здавання культурно-просвітницького майна в ремонт здійснюється згідно з розпорядженням відповідного начальника служби забезпечення органу військового управління за нарядом (форма 5, додаток 1 цього Керівництва). Технічні засоби виховання, які здаються в ремонт, з обліку військової частини не списуються. Видача культпросвітмайна після ремонту здійснюється за довіреністю.

5.19.10. Атестат (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) на технічні засоби виховання військової частини, яка знімається з постачання, підписує заступник командира з’єднання з виховної роботи і начальник речової служби з’єднання.

5.19.11. Під час зарахування на забезпечення військова частина подає разом з атестатом (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) книгу обліку (форма 28, додаток 1 до цього Керівництва), у якій мають бути зазначені типи, марки, заводські номери та рік введення в експлуатацію технічних засобів виховання, які обліковуються за військовою частиною.

5.19.12. Облік поліграфічного обладнання і витратно-експлуатаційних матеріалів стаціонарних друкарень ведеться у речовій службі та в друкарні у книгах обліку (форми 26, 28, додаток 1 до цього Керівництва), а також у фінансово-економічному органі військової частини.

5.19.13. Передача культурно-просвітницького майна військових частин й окремих підрозділів, які виконують завдання у складі миротворчих сил у місцях їх постійної дислокації здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) служби забезпечення органу військового управління та акта приймання-передачі (форма ОЗ-1). Акт приймання-передачі затверджується командиром військової частини, яка приймає матеріальні засоби. Один примірник цього акта подається до відповідної служби забезпечення органу військового управління.

 

5.20. Особливості обліку медичного майна

 

5.20.1. Облік медичного майна ведеться у функціональних підрозділах (аптеці, клініці, відділенні, кабінеті, лабораторії тощо) медичного пункту військової частини, медичній роті, госпіталю та іншого закладу охорони здоров’я Збройних Сил України, у фінансово-економічних органах цих закладів.

5.20.2. У військовій частині, медичний пункт якої не має аптеки, облік медичного майна веде офіцер, прапорщик або працівник Збройних Сил України з медичною освітою, який пройшов фармацевтичне стажування в аптеці гарнізонного госпіталю і призначений наказом командира військової частини.

5.20.3. В аптеці медичного пункту військової частини, медичній роті, госпіталю та іншого закладу охорони здоров’я Збройних Сил України облік ведеться:

лікарсько-медичних приладів, апаратів, хірургічних інструментів та іншого інвентарного медичного майна – у цілому за військову частину (заклад охорони здоров’я Збройних Сил України) та за кожний підрозділ, у якому зберігається майно, за книгою обліку (форма 27, додаток 1  до цього Керівництва);

лікарських засобів, перев’язувальних матеріалів та іншого витратного медичного майна – у цілому за військову частину (заклад охорони здоров’я Збройних Сил України) за книгою обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

Наркотичні, психотропні та отруйні лікарські засоби обліковуються в окремій книзі (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

5.20.4. Видавання з аптеки медичного пункту військової частини, медичної роти, госпіталю та іншого медичного закладу охорони здоров’я Збройних Сил України їх функціональним підрозділам інвентарного медичного майна та приймання його від них в аптеку оформлюється накладною (форма З-3).

5.20.5. Видавання з аптеки медичного пункту військової частини, медичної роти, госпіталю та іншого закладу охорони здоров’я Збройних Сил України їх функціональним підрозділам витратного медичного майна проводиться за вимогами, а на руки хворим – за рецептами.

Форми вимог та рецептів, а також порядок їх оформлення визначаються Департаментом охорони здоров’я Міністерства оборони України.

5.20.6. Видані з аптеки медичного пункту військової частини, медичної роти, госпіталю та іншого закладу охорони здоров’я Збройних Сил України за вимогами і рецептами лікарські засоби (у тому числі наркотичні, психотропні та отруйні лікарські засоби), дезінфікуючі засоби, імунні біологічні препарати, перев’язувальні засоби, хімічні реактиви, витратні медичні предмети щоденно записуються у відомість (форма 7, додаток 1 до цього Керівництва), підсумкові дані якої заносяться у книгу обліку щоденної витрати медичного (ветеринарного) майна (форма 50, додаток 1 до цього Керівництва). Разом з відомістю (форма 7, додаток 1 до цього Керівництва) зберігаються вимоги та рецепти.

Списання цього майна з обліку аптеки проводиться щомісячно на підставі даних книги обліку (форма 50, додаток 1 до цього Керівництва).

5.20.7. Видавання майна з комплекту (набору) проводиться після його розукомплектування в аптеці на підставі акта (форма 13, додаток 1 до цього Керівництва). За цим актом комплект (набір) списується, а предмети, які входять до його складу, беруться на облік.

5.20.8. Приготування заготовок (концентратів, сумішей, таблеток тощо) в аптеці та реактивів у лабораторії закладу охорони здоров’я Збройних Сил України оформляється актом виготовлення сумішей (форма 15, додаток 1 до цього Керівництва). Цей акт служить підставою для оприбуткування одержаних заготовок (реактивів) і списання витраченого для їх приготування військового майна.

5.20.9. У медичній службі військової частини, медичний пункт якої не має аптеки, усе медичне майно обліковується в цілому за частину. Облік інвентарного медичного майна ведеться у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до  цього Керівництва), а витратного – у книзі обліку (форма 26, додаток 1до цього Керівництва).

Витрачені для лікування хворих лікарські засоби (у тому числі наркотичні, психотропні та отруйні лікарські засоби), дезінфікуючі засоби, імунні біологічні препарати, перев’язувальні засоби, хімічні реактиви, витратні медичні предмети обліковуються щоденно у книзі обліку щоденних витрат медичного (ветеринарного) майна (форма 49, додаток 1 до цього Керівництва). Списання з обліку військової частини вказаного військового майна проводиться щомісячно на підставі записів у книзі обліку (форма 49, додаток 1 до цього Керівництва).

5.20.10. У функціональних підрозділах (крім аптеки) медичного пункту військової частини, медичній роті, госпіталю та іншого закладу охорони здоров’я Збройних Сил України облік інвентарного медичного майна ведеться за книгою обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва), а ліків, які вміщують отруйні та наркотичні засоби, – за книгою обліку (форма 49, додаток 1 до цього Керівництва).

5.20.11. Облік робіт, виконаних у госпіталі, санаторії та поліклініці з ремонту медичних апаратів, приладів і обладнання, а також облік витрачених для цього запасних частин та матеріалів ведеться інженером (техніком) по медичній апаратурі відповідного закладу охорони здоров’я Збройних Сил України у порядку, передбаченому пунктами 4.1.3.1, 4.1.3.3, 4.1.3.4 цього Керівництва.

5.20.12. Медичне майно обліковується: за первинними обліковими документами; за військові частини, які забезпечуються, – за їх донесеннями. Облік ведеться за всією номенклатурою медичного майна у книгах обліку (форми 26, 27, додаток 1 до цього Керівництва), а за кожну військову частину, яка забезпечується, і за з’єднання в цілому – у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

 

5.21. Особливості обліку ветеринарного майна

 

5.21.1. Облік лабораторного обладнання, приладів, матеріалів, інструментів, спеціальної техніки та інших механізмів і пристосувань, призначених для використання у ветеринарній медицині, медикаментів, лікарських засобів, біологічних (у тому числі імунобіологічних, рослинних), хімічних, хіміко-фармацевтичних засобів, діагностикумів, антисептиків, дезінфектантів, миючих засобів, дератизацидів, інсектицидів, акарицидів тощо (далі – ветеринарне майно) ведеться у військовій частині (з’єднанні), що має штатних спеціалістів ветеринарної медицини, фінансово-економічному органі, а також в аптеці підрозділів установ ветеринарної медицини.

5.21.2. У військовій частині ветеринарне майно обліковується лікарем ветеринарної медицини (фельдшером ветеринарної медицини), а у з’єднанні – начальником служби ветеринарної медицини з’єднання в книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

В аптеці установи ветеринарної медицини інвентарне майно обліковується в книзі обліку ( форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), а витратне ветеринарне майно у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва). В іншому підрозділі установи ветеринарної медицини інвентарне ветеринарне майно обліковується в книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

5.21.3. Інвентарне ветеринарне майно видається з аптеки установи ветеринарної медицини в її підрозділи (відділення) за накладними        (форма З-3).

5.21.4. Медикаменти, перев’язувальні матеріали та інше витратне ветеринарне майно для поточних потреб видається за рецептами або вимогами.

5.21.5. Облік отруйних лікарських засобів проводиться в окремих книгах обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

У книгах обліку всі аркуші прошнуровуються, пронумеровуються та скріплюються мастиковою гербовою печаткою військової частини (установи). Кількість аркушів засвідчується підписами начальників відповідних установ .

Документальне оформлення операцій приймання та видачі отруйних лікарських засобів проводиться за окремими нарядами, накладними, актами відбирання проб для аналізів, вимогами тощо.

Книги обліку та прибутково-видаткові документи на отруйні лікарські засоби зберігаються окремо від документів решти майна ветеринарної медицини у шафах або шухлядах, які замикаються.

Рецепти та вимоги на відпущені отруйні лікарські засоби підшиваються за місяцями у зведеній відомості і зберігаються 5 років , не враховуючи поточного року.

Рецепти на наркотичні, отруйні ветеринарні препарати списку “А” в установі ветеринарної медицини підписуються начальником установи.

Знищення отруйних лікарських засобів здійснюється комісією, призначеною начальником служби ветеринарної медицини під головуванням його представника з обов’язковою участю співробітника Служби безпеки України з оформленням акта.

5.21.6. В аптеці установи ветеринарної медицини облік ветеринарного майна, витраченого за день, ведеться у книзі обліку (форма 50, додаток 1 до цього Керівництва). На підставі актів виконаних робіт та записів в цій книзі, майно з обліку аптеки списується щомісяця.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 102; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!