Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 16 страница



Запаси майна обліковуються за місцем їх відповідального зберігання (знаходження) та у фінансовому органі.

У разі використання військового майна (майна) на експлуатаційні потреби в межах установлених норм, придбаних у поточному році, у минулих роках проводиться списання у військових частинах, КЕВ (КЕЧ).

У разі здійснення централізованого постачання запасів через склади, військові частини подають до них акти про списання майна. Склади узагальнюють отриману звітність та надають в ГоловКЕУ узагальнений звіт № 2.

У разі здійснення централізованого постачання запасів безпосередньо до військових частин звіт форми 2 “Про розрахунки з централізованого постачання матеріальних ресурсів (запасів) та їх фактичне використання” подаються цими військовими частинами також до ГоловКЕУ Збройних Сил України.

ГоловКЕУ здійснює узагальнену інформацію за військові частини, склади, що знаходяться на фінансовому забезпеченні в ГоловКЕУ Збройних Сил України, та надає консолідований звіт форми 2 до Департаменту фінансів Міністерства оборони України.

 

5.6 Особливості обліку авіаційного озброєння та авіаційних засобів ураження (ракет та боєприпасів)

 

5.6.1. Облік авіаційного озброєння та авіаційних засобів ураження здійснюється на складі, у ремонтному підрозділі, у фінансово-економічному органі та відповідній службі забезпечення авіаційної військової частини, авіаційній, науково-дослідній (випробувальній) установі та військовому навчальному закладі.

5.6.2. Облік авіаційних ракет та боєприпасів на складі авіаційної військової частини ведеться у картках обліку (форма З-9а).

Відсіки ракет, на яких регламентні роботи не виконуються, вільна і заповнена укупорка для авіаційного озброєння, ракет і боєприпасів обліковуються окремо у картках обліку (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва).

5.6.3. Зміна категорійності авіаційного озброєння, ракет і боєприпасів здійснюється: у 5 категорію – на підставі актів зміни якісного стану        (форма 13, додаток 1 до цього Керівництва), в 2, 3, 4 категорії – на підставі актів (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва), відомостей інвентаризації та актів (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва). Акти і відомості інвентаризації затверджуються командиром військової частини.

5.6.4. Несправні озброєння, ракети і комплектуючі елементи ракет обліковуються у службі забезпечення авіаційної військової частини і авіаційного з’єднання у книзі обліку (форма 33, додаток 1 до цього Керівництва).

5.6.5. Авіаційні ракети і боєприпаси, що знаходяться на зберіганні в авіаційних ескадрильях у складі першого боєкомплекту, а також авіаційне озброєння обліковується у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва) матеріально-відповідальною особою, призначеною наказом командира військової частини.

5.6.6. Видавання авіаційних боєприпасів зі складу авіаційної військової частини на бойову підготовку здійснюється за накладними
(форма З-3). За необхідності їх видавання для цих цілей може проводитись за відомістю (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва) з обов’язковим оформленням після польоту (в той день або наступного дня) накладної       (форма З-3). Керовані ракети видаються тільки за накладними (форма З-3).

5.6.7. Невикористані авіаційні боєприпаси, стріляні гільзи і укупорка здаються на склад авіаційної військової частини за відомістю (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва). На використані авіаційні ракети, боєприпаси і комплектуючі елементи до них з вказівкою виробничих даних (партія, рік виготовлення, завод-виробник, номер) інженер авіаційної військової частини не пізніше наступного дня подає начальнику служби забезпечення  авіаційно-технічної    військової    частини  (бази)   донесення

(форма 24, додаток 1 до цього Керівництва) у двох примірниках (на керовані     ракети – у трьох примірниках), скріплені мастиковою гербовою печаткою авіаційної військової частини. Начальник служби забезпечення авіаційно-технічної військової частини (бази) на підставі поданого донесення списує використані ракети, боєприпаси і комплектуючі елементи до них за книгами та картками обліку, а один примірник на використані ракети подає в авіаційне з’єднання та один примірник у фінансово-економічний орган військової частини.

5.6.8. У разі здавання знятого (заміненого) авіаційного озброєння на склад авіаційної військової частини складається акт (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва). Один примірник акта, з визначенням залишкової вартості знятого (заміненого) авіаційного озброєння надасться до фінансово-економічного органу військової частини для взяття на окремий облік.

Несправне авіаційне озброєння здається на склад в обробленому і законсервованому виді, із заповненими та оформленими в установленому порядку формулярами (паспортами) разом з актом (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва).

5.6.9. У відділах зберігання військового складу облік технічного стану і комплектності авіаційного озброєння та авіаційних засобів ураження ведеться у їх формулярах (паспортах).

Технічний стан та комплектність авіаційних засобів ураження кожної партії обліковуються також у картках обліку (форма З-9а). У відділі обліково-операційному та комплектації облік технічного стану ракет ведеться в книзі обліку (форма 32, додаток 1 до цього Керівництва), а комплектації боєприпасів – у книзі обліку (форма 213, додаток 1 до цього Керівництва).

 

 

5.7. Особливості обліку авіаційно-технічної, аеродромно-експлуатаційної та електрогазової техніки та майна

 

5.7.1. Облік силових установок (двигунів), агрегатів, запасних частин до літальних апаратів, радіолокаційного і радіоелектронного обладнання, повітроплавального і парашутно-десантного майна, засобів аеродромно-технічного забезпечення літальних апаратів, інструменту, витратних матеріалів, електрогазової техніки і запасних частин до неї, машин, обладнання та експлуатаційно-витратних матеріалів для утримання і ремонту аеродромів здійснюється у підрозділах, на складі, у майстерні, у фінансово-економічному органі та в службі забезпечення авіаційно-технічної військової частини (бази), на складі та в службі забезпечення військової частини забезпечення управління польотами (зв’язку, радіотехнічного тощо), авіаційної науково-дослідної (випробувальної) установи і військового навчального закладу, а також у підрозділах авіаційної військової частини і на авіаційному ремонтному підприємстві.

5.7.2. У службі забезпечення авіаційно-технічної військової частини (бази) облік авіаційно-технічної, аеродромно-експлуатаційної і електрогазової техніки та майна ведеться за військову частину (базу) в цілому і за кожний підрозділ (ескадрилью, групу регламентних робіт, рухому авіаційно-технічну майстерню тощо) авіаційної військової частини, що забезпечується.

5.7.3. У військових частинах забезпечення управління польотами (зв’язку, радіотехнічного тощо), а також у авіаційній науково-дослідній (випробувальній) установі і військовому навчальному закладі облік авіаційно-технічного і аеродромно-експлуатаційного майна ведеться аналогічно обліку в авіаційно-технічній військовій частині (базі).

5.7.4. Облік авіаційно-технічного і аеродромно-експлуатаційного майна у підрозділі авіаційної військової частини веде матеріально-відповідальна особа, призначена наказом командира авіаційної військової частини. Відповідальність за організацію обліку несе командир підрозділу. Експлуатаційно-витратні матеріали, які видаються підрозділу, обліковуються за ним до подання в авіаційно-технічну військову частину (базу) донесення (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва). Після перевірки та погодження його начальником відповідної служби забезпечення це донесення подається до фінансово-економічного органу для внесення відповідних змін у бухгалтерський облік. Донесення подається щомісяця і служить підставою для списання цього військового майна з підрозділу.

5.7.5. Видавання авіаційно-технічного майна та експлуатаційно-витратних матеріалів підрозділу авіаційної військової частини здійснюється за його заявками, що подаються начальнику служби забезпечення авіаційно-технічної військової частини (бази).

5.7.6. У разі перебазування авіаційної військової частини на інший аеродром авіаційно-технічна військова частина (база) видає їй атестат    (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) на авіаційно-технічне та аеродромно-експлуатаційне майно. Цей атестат підписується командиром авіаційно-технічної військової частини (бази), начальником відповідної служби забезпечення та начальником фінансово-економічного органу і скріплюється мастиковою гербовою печаткою. Командир авіаційної військової частини затверджує підписом правильність записів в цьому атестаті.

 

5.8. Особливості обліку бронетанкового озброєння та техніки і майна

 

5.8.1. У військовій частині (з’єднанні) кількісний та вартісний облік за марками бронетанкового озброєння та техніки ведеться за кожний підрозділ (військову частину) та в цілому за військову частину (з’єднання) в книгах обліку (форми 27, додаток 1 до цього Керівництва).

5.8.2. У накладних (форма З-3), які виписуються в службі забезпечення військової частини на видачу зі складу агрегатів, запасних частин та інструменту, вказується номер машини, для ремонту або укомплектування якої видається військове майно.

5.8.3. Відпускання (відвантаження, відправлення) бронетанкового майна вантажоодержувачам здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 цього Керівництва), органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад.

В окремих випадках наряди (форма 200, додаток 1 цього Керівництва) виписуються в обліково-операційному відділі військового складу на підставі письмових (усних) розпоряджень з подальшим підтвердженням нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад.

5.8.4. Повідомлення військовим частинам (з’єднанням) про виділення і зміни фондів (ліміту витрат) бронетанкового майна здійснюється органом військового управління за (формою 67, додаток 1 до цього Керівництва) два рази на рік згідно з планом постачання бронетанкового майна.

Повідомлення військових складів про виконання плану постачання, відвантаження відпускання військам бронетанкового майна орган військового управління здійснює один раз на місяць за (формою 68, додаток 1 до цього Керівництва).

Повідомлення військовим частинам (з’єднанням) про відвантаження відпускання бронетанкового майна військові склади здійснюють один раз на місяць за (формою 68, додаток 1 цього Керівництва).

5.8.5. Облік видавання бланків дорожніх листів підрозділам та прийому від них оформлених дорожніх листів здійснюється в службі військової частини по книзі обліку (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва).

5.8.6. В органах військового управління облік бронетанкового озброєння та техніки ведеться по первинних документах за військові частини (з’єднання) по книзі (форми 31) за номерами та технічним станом.

Обліково-номерні показники комплектуючих, які входять до складу основних (базових) зразків бронетанкового озброєння та техніки визначаються начальником служби забезпечення органу військового управління.

Облік бронетанкового майна ведеться по первинних документах за військові частини (з’єднання) за книгою (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва) тільки за кількісним показником.

5.8.7. Передача бронетанкового озброєння та техніки, БТМ в капітальний ремонт (розбирання) здійснюється за нарядами (форми 200, додаток 1 до цього Керівництва) органів військового управління та підтверджується нарядом (форми 5, додаток 1 до цього Керівництва).

 

5.9. Особливості обліку автомобільної техніки та майна

 

5.9.1. У відповідній службі військової частини (військового складу):

кількісний та якісний облік за марками автомобільної техніки ведеться за кожний підрозділ і в цілому за військову частину у книгах обліку наявності та руху матеріально-технічних засобів (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), картках обліку категорійного військового майна (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва) або у книгах складського обліку запасів (форма З-9);

облік у обліково-номерних показниках за марками автомобільної техніки ведеться за кожний підрозділ і в цілому за військову частину у книгах обліку озброєння і техніки за номерами та технічним станом
(форма 31, додаток 1 до цього Керівництва);

у накладних (форма З-3), які виписуються на видавання зі складу агрегатів, запасних частин та інструментів, вказується номер машини, для ремонту або укомплектування якої видається військове майно;

вартісний облік автомобільної техніки та майна ведеться за військову частину у фінансово-економічному органі військової частини у картках обліку (форма ОЗ-6);

5.9.2. Командир військової частини у місячний термін, після зняття (демонтажу) або списання (розбирання) з обліку зразків (комплектів) озброєння та спеціального обладнання, у обов’язковому порядку подають до служби забезпечення органів військового управління, яка здійснює забезпечення автомобільною технікою та майном, включених до закріпленого за нею класу (виду), розділу “Автомобільна техніка та майно” Класифікатора озброєння, військової техніки та майна Міністерства оборони України (ВК 001-2000) один примірник виконаного наряду (розпорядження) та акта зміни якісного стану (форма 13, додаток 1 до цього Керівництва) для внесення змін в облікові регістри служби забезпечення органів військового управління.

5.9.3. Розпорядчим документом військовому складу на відпускання (відвантаження, відправлення) вантажоодержувачам автомобільного майна є розроблена відповідним органом військового управління рознарядка або наряд (форма 200), який висилається військовому складу для організації виконання.

Відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна з військових складів проводиться за нарядами (форма 300, додаток 1 до цього Керівництва) на підставі рознарядок або нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) служби забезпечення органів військового управління.

5.9.4. У службі забезпечення органів військового управління, яка здійснює забезпечення автомобільною технікою включених до закріпленого за нею класу (виду), розділу “Автомобільна техніка та майно” Класифікатора озброєння, військової техніки та майна Міністерства оборони України (ВК 001-2000) облік автомобільної техніки за номерами та якісним станом здійснюється у книзі обліку автомобільної техніки за номерами та технічним станом (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва) без ведення стовпчиків      №№ 7, 17–30. При цьому ведення обліку автомобільної техніки за первинними обліковими документами у службі забезпечення органів військового управління за іншими формами облікових документів забороняється. 

Форма 31(додаток 1 до цього Керівництва) застосовується для первинного обліку автомобільної техніки за марками, якісного, сумового кількісного вимірах та її руху. У книзі для кожної марки автомобільної техніки відкриваються окремі особові (аналітичні) рахунки.

Книга відкривається на рік (звітний період) на підставі залишків на початок звітного періоду. Для цього в першому рядку, за підсумками звітного періоду за відповідними марками автомобільної техніки, записується “Залишок на 1 січня 20 __ року”, а нижче в рядках проставляються марочна, якісна кількість та сума перехідного залишку минулого року. Внесення даних (записи) в книгу здійснюється на підставі первинних облікових документів або завірених їх копій, поданих разом з донесеннями “Про потребу, наявність, якісний стан та рух автомобільної техніки станом на 1 січня 20__ року” на початок наступного звітного року.

5.9.5. Оперативний облік автомобільної техніки за підпорядковані військові частини ведеться у відповідній службі з’єднання, виду Збройних Сил України на підставі звітів та донесень.

 

5.10. Особливості обліку повітрянодесантної техніки та майна

 

5.10.1. Облік людських і вантажних парашутів, парашутно-реактивних систем, багатокупольних систем та парашутних платформ, приладів, автоматичних пристроїв і рятувальних засобів здійснюється в окремих батальйонах, ротах десантного забезпечення та інших підрозділах, на складі, у майстерні по ремонту повітрянодесантної техніки та майна і в службі забезпечення військової частини (з’єднання), а також у фінансово- економічному органі.

5.10.2. Облік людських та вантажних парашутів, парашутно-реактивних систем, приладів, автоматичних пристроїв і рятувальних засобів у підрозділах і службі забезпечення військової частини (з’єднання) ведеться за вартістю, кількістю, якістю та заводськими номерами.

Переведення повітрянодесантної техніки та майна з однієї категорії в іншу проводиться:

з першої в другу – за первинними обліковими документами на видачу зі складу військової частини;

у наступні – за актами (форма 13, додаток 1 до цього Керівництва, окрім номерного обладнання), складеними на підставі відомостей технічного стану повітрянодесантної техніки (форма 60, додаток 1 до цього Керівництва).

5.10.3. Облік повітрянодесантної техніки та майна у підрозділі ведеться у книзі обліку (форма 30, додаток 1 до цього Керівництва) і картках обліку (форма 45, додаток 1 цього Керівництва), на складі військової частини і з’єднання – у картках обліку (форма 43, 44, додаток 1 до цього Керівництва).

5.10.4. Облік десантного обмундирування в службі повітрянодесантної техніки військової частини ведеться окремо за кожний підрозділ, склад і в цілому за військову частину.

5.10.5. До атестата (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) військової частини, що вибуває, повітрянодесантна техніка та майно записуються окремо за кожною категорією із зазначенням дат їх виготовлення.

 

5.11. Особливості обліку засобів інженерного озброєння, дорожньо-технічних засобів і майна, електротехнічних і вантажних засобів

 

5.11.1. Облік засобів інженерного озброєння, дорожньо-технічних засобів і майна, електротехнічних і вантажних засобів та майна здійснюється у підрозділах, відповідних майстернях, на складах і в службах забезпечення, а також у фінансово-економічному органі військової частини та з’єднання.

5.11.2. Інженерні боєприпаси на складах військової частини, берегової (плавучої) бази і з’єднання обліковуються у картках обліку (форма ОЗ-6). На кожну партію інженерних боєприпасів заводиться окрема картка обліку (форма ОЗ-6), яка повинна постійно знаходитися з нею до повного витрачання боєприпасів цієї партії.

Здавання інженерних боєприпасів на склад військової частини (з’єднання) здійснюється за накладною (форма З-3).

5.11.3. Облік технічного стану і комплектності засобів інженерного озброєння, дорожньо-технічних засобів і майна у відділах зберігання військового складу ведеться у формулярах (паспортах).

Облік інженерних боєприпасів ведеться у картці обліку (форма ОЗ-6). У ній відображається їх комплектність, технічний стан та контрольні перевірки. На кожну партію цих боєприпасів заводиться окрема картка обліку, яка повинна постійно знаходитися з нею до повної витрати боєприпасів. Облік формування (комплектації, спорядження) партій інженерних боєприпасів ведеться в обліково-операційному відділі військового складу в книзі обліку інженерних боєприпасів складського формування (комплектації, спорядження) (форма 216, додаток 1 до цього Керівництва).

5.11.4. Облік електротехнічних засобів ведеться окремо від інших засобів інженерного озброєння при цьому всі військові електроустановки в установленому порядку обов’язково ставляться на облік в органі військенергонагляду, який здійснює його у цій військовій частині, про що робиться відповідна відмітка у формулярі (паспорті).


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 117; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!