Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 15 страница



На кораблях усі дані щодо обліку боєприпасів: партія складання, партія спорядження, рік, завод (що споряджав), вид вибухової речовини, дата останніх технічних оглядів, контрольних перевірок (на безвідмовність дій, фізико-хімічних випробувань) вказуються в нарядах або накладних, що видаються базою, (складом) озброєння під час видачі боєприпасів, та заносяться в журнали експлуатації ракетної, артилерійської, торпедної, протичовнової, мінної та протимінної зброї та озброєння.

5.2.9. Облік підготовлення зброї (боєприпасів) у майстерні (цеху) складу ведеться у відомості (форма 203, додаток 1 до цього Керівництва), що виписується у відділі обліково-операційному та комплектації.

Списання з карток обліку відділу обліково-операційному та комплектації ЗІП і матеріалів, які витрачені на підготовлення зброї, здійснюється на підставі донесень (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва), які надаються щомісяця майстернею (цехом).

5.2.10 Ракети та артилерійські боєприпаси морської номенклатури, витрачені на практичні і бойові стрільби, описуються з книг обліку корабля (берегової частини) згідно з актами про пуск (виконання практичних і бойових стрільб), затвердженими командиром корабля (берегової частини).

 

5.3. Особливості обліку морських засобів навігації та океанографії, морських радіотехнічних засобів

 

5.3.1. Облік морських засобів навігації та океанографії, морських радіотехнічних засобів здійснюється у відповідній бойовій частині (службі забезпечення) корабля (судна), яке веде своє господарство; на складі, у фінансово-економічному органі та у службі забезпечення військової частини; на складі, у майстерні (лабораторії) та у службі забезпечення з’єднання кораблів; на маяку (посту).

5.3.2. Морські засоби навігації та океанографії, морські радіотехнічні засоби обліковуються:

на кораблі (судні), яке веде своє господарство, на складі військової частини, на маяку і радіотехнічному посту, а також у майстерні (лабораторії) частини – у книгах обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва). На складі, крім того, ведуться ярлики (форма 64, додаток 1 до цього Керівництва);

на катері (судні), яке не веде свого господарства, а також на бойових постах штурманської бойової частини та радіотехнічної служби корабля, який веде своє господарство – за описом (форма 65, додаток 1 до цього Керівництва).

5.3.3 У бойовій частині корабля, на складі військової частини, маяку і радіотехнічному посту видавання майна особовому складу в тимчасове користування робиться за книгою обліку (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва).

 

5.4. Особливості обліку авіаційної техніки

 

5.4.1. Облік літальних апаратів та авіаційних двигунів здійснюється на складі, у ремонтному підрозділі (майстерні) і в службі забезпечення авіаційно-технічної військової частини (бази), авіаційного науково-дослідного (випробувального) закладу, військового навчального закладу, а також у фінансово-економічному органі та у службі забезпечення авіаційної військової частини (з’єднання).

5.4.2. У службі забезпечення авіаційно-технічної військової частини (бази), авіаційної військової частини (з’єднання), авіаційного науково-дослідного (випробувального) закладу і військового навчального закладу ведеться облік літальних апаратів та авіаційних двигунів у книзі обліку (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва).

5.4.3. Облік літальних апаратів та авіаційних двигунів у книгах обліку (форми 31, 33, додаток 1 до цього Керівництва) в службі забезпечення авіаційного з’єднання (військового навчального закладу) ведеться за кожну авіаційну військову частину окремо на підставі донесень цих військових частин.

5.4.4. Секретне озброєння та обладнання, встановлені на літальному апараті, обліковуються у військовій частині за заводськими номерами. Перелік такого озброєння та обладнання визначається відповідною службою забезпечення органу військового управління Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України.

5.4.5. Безпосередню відповідальність за стан номерного обліку літальних апаратів та авіаційних двигунів несе командир авіаційно-технічної військової частини (бази), заступник командира авіаційної військової частини, з’єднання (заступник начальника авіаційного науково-дослідного чи випробувального, військового навчального закладів) з озброєння (інженерно-авіаційної служби).

5.4.6. Поставлення на облік військової частини літальних апаратів, які надійшли, та зняття з обліку літальних апаратів, які передані в іншу військову частину, відправлених у ремонт на ремонтне підприємство і списаних, виконується на підставі наказу командира військової частини. Наказ для поставлення на облік (зняття з обліку) літальних апаратів видається не пізніше доби з часу їх прибуття на аеродром військової частини (відправлення з військової частини), а неприйнятих – після підписання акта приймання-передчі.

У наказі командира військової частини про поставлення на облік (зняття з обліку) літального апарата, крім його номера, вказуються тип і номер установленого на ньому авіаційного двигуна.

5.4.7. Авіаційні двигуни, прийняті у військову частину (передані, здані), приймаються на облік (знімаються з обліку) в той самий день на підставі відповідних первинних облікових документів.

5.4.8. Літальні апарати, ремонт яких виконується у військових авіаційних ремонтних підрозділах (майстернях) або заводськими бригадами авіаційної промисловості, а також відправлені для виконання спеціальних завдань, з обліку авіаційної військової частини не знімаються.

5.4.9. Літальні апарати, на яких до кінця дня не завершено регламентні роботи (доробки) чи не усунено несправності, які потребують відправлення у військові авіаційні ремонтні підрозділи (майстерні) або на авіаційні ремонтні підприємства (заводи авіаційної промисловості), а також ті, що підлягають списанню, обліковуються у книзі обліку (форма 33, додаток 1 до цього Керівництва).

5.4.10. У відділах зберігання військового складу облік технічного стану і комплектності літальних апаратів і авіаційних двигунів ведеться у їх формулярах (паспортах) та в книгах обліку (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва).

В обліково-операційному відділі цей облік ведеться в цілому за військовий склад у книзі обліку (форма 31) таємно. Книга обліку зберігається у секретній частині.

У книгах обліку (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва) обліковуються всі літальні апарати і авіаційні двигуни незалежно від їх технічного стану та укомплектованості, які надійшли до відділу зберігання (на військовий склад).

5.4.11. Літальні апарати та авіаційні двигуни, відправлені на авіаційні ремонтні підприємства, до науково-дослідних та випробувальних установ Міністерства оборони України чи на заводи авіаційної промисловості, на дослідження, випробування, ремонт, модернізацію та комплексну доробку, з обліку військового складу списуються.

Авіаційна техніка, ремонт якої виконується на військовому складі заводськими бригадами авіаційної промисловості, з обліку військового складу не списується.

5.4.12. Несправні літальні апарати та авіаційні двигуни, на яких до кінця дня не закінчено регламентні роботи (доробки) або не усунено несправності, які вимагають відправлення на авіаційні ремонтні підприємства (заводи авіаційної промисловості), а також ті, що підлягають списанню, обліковуються в обліково-операційному відділі та відділах зберігання у книгах обліку несправного озброєння та техніки (форма 33, додаток 1 до цього Керівництва).

5.4.13. Облік літальних апаратів та авіаційних двигунів за номерами та їх руху в органах військового управління ведеться службами забезпечення за картками обліку літака (авіадвигуна) (форма 309, додаток 1 до цього Керівництва). За цими картками обліковуються літаки, вертольоти, планери, безпілотні літаки-розвідники, повітроплавальна техніка (далі – літальні апарати) та авіаційні двигуни (незалежно від їх технічного стану та укомплектованості, які поступили у види (Збройні Сили України) із заводів авіаційної промисловості, ремонтних підприємств та інших видів, а також, які вибули з видів за новим призначенням чи списані.

Усі літальні апарати підлягають обліку у Реєстрі державних повітряних суден*, який ведеться в органі військового управління.

5.4.14. Авіаційна техніка, яка відправлена з виду для досліджень (випробувань, ремонту, модернізації, комплексної доробки), а також у науково-дослідні (випробувальні) організації Міністерства оборони України чи на заводи авіаційної промисловості, списується з обліку служби забезпечення даного виду.

 

5.5. Особливості обліку рухомого квартирного майна (меблі, комунальна техніка, пожежне майно та обладнання )

 

5.5.1. Облік меблів, пожежного майна та обладнання у військових частинах здійснюється у фінансово-економічному органі квартирно-експлуатаційній службі, підрозділах, а також на складі.

5.5.2. Облік наявності, руху, якісного та вартісного стану (1 категорія – нове майно, 2 категорія – майно в експлуатації, 3 категорія – потребує ремонту, 4 категорія – непридатне до використання за прямим призначенням) меблів, пожежного майна та обладнання ведеться у такому порядку:

на складі військової частини картки відповідно до діючих нормативно-правових документів;

у квартирно-експлуатаційній службі ведеться книга обліку наявності та руху майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), за структурні підрозділи;

у квартирно-експлуатаційному відділі (далі – КЕВ), квартирно-експлуатаційній частині (далі – КЕЧ) районів ведеться книга обліку наявності та руху майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), за військові частини, які стоять на забезпеченні по територіальному принципу;

у Головному квартирно-експлуатаційному управлінні (далі – ГоловКЕУ) Збройних Сил України ведеться книга обліку наявності та руху майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), за КЕВ, КЕЧ районів.

5.5.3. Під час централізованої закупівлі із центрального складу відпускається майно, комунальна техніка згідно з нарядом (форма 200, додаток 1 до  цього Керівництва) на КЕВ, КЕЧ району для військової частини по дорученню КЕВ, КЕЧ району, разом з нарядом видається повідомлення (форма 280, додаток 1 до цього Керівництва – 1 екземпляр) та акт приймання-передачі (форма ОЗ-1 – 2 екземпляри)

Повідомлення та акт приймання-передачі видаються військовій частині і протягом 10 днів з дня отримання повертаються до ГоловКЕУ Збройних Сил України, 1 екземпляр акта приймання надсилається до КЕВ, КЕЧ району.

5.5.4. Закупівля меблів військовими частинами дозволяється виключно за погодженням начальника ГоловКЕУ Збройних Сил України.

5.5.5. Відповідно до наказу Міністра оборони України від 3 квітня 2007 року №115 для отримання погодження на закупівлю меблів військова частина повинна надати до ГоловКЕУ Збройних Сил України перелік меблів, їх вартість та каталожну картку продукції (додаток Б (ДСТУ 1.6:2004)). Під час здійснення видатків військовим частинам на закупівлю меблів після процедури закупівлі до ГоловКЕУ надається повідомлення (форма 280, додаток 1 до цього Керівництва – 1 екземпляр) та акт приймання-передачі   (форма ОЗ-1 – 1 екземпляр).

5.5.6. Під час здійснення видатків територіальні квартирно-експлуатаційні управління (далі – ТКЕУ), КЕВ, КЕЧ районів для закупівлі майна КЕВ, КЕЧ району звітують про використання коштів та надають до ГоловКЕУ Збройних Сил України 1 екземпляр акта приймання-передачі (форма ОЗ-1 бюджет та повідомлення (форма 280, додаток 1 до цього Керівництва – 1 екземпляр). Під час відпуску майна військовим частинам до ГоловКЕУ подається (форма ОЗ-1 та форма 280, додаток 1 до цього Керівництва – 1 екземпляр), затверджені командиром військової частини, що отримала майно.

5.5.7. Розподіл надлишкових меблів за територіальним принципом через КЕВ, КЕЧ районів для військових частин проводиться за рішенням начальника ГоловКЕУ та видається наряд (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), повідомлення (форма 280, додаток 1 до цього Керівництва –      1 екземпляр) та акт прийняття-передачі (форма ОЗ-1 – 2 екземпляри).

5.5.8. Щоквартально ТКЕУ, КЕВ, КЕЧ району, види Збройних Сил України подають до ГоловКЕУ звіт про використання коштів та придбання меблів (форма 280, додаток 1 до цього Керівництва – 1 екземпляр) та акт прийняття-передачі (форма ОЗ-1 – 1 екземпляр), а також про рух та списання майна.

5.5.9. Списання майна проводиться згідно з діючими нормативно-правовими документами за актом списання (додаток 38), актом списання основних засобів (форма ОЗ-3 та інспекторському посвідченню).

5.5.10. Металеві шафи, сейфи, ящики, скриньки, печі чавунні та металеві, ліжка армійські, ліжка польові, які набули непридатного стану, передаються військовими частинами на склади КЕВ, КЕЧ районів. Акт на списання майна , що не підлягає відновленню, подається начальником КЕВ, КЕЧ району на затвердження виключно начальнику ГоловКЕУ Збройних Сил України.

Відходи від списаних меблів у військових частинах (за винятком металу) розподіляються начальником КЕВ, КЕЧ району між котельнями військових частин, що працюють на вугіллі з метою використання в опалювальний період.

5.5.11. Інвентаризація меблів, пожежного майна та обладнання проводиться за розпорядженням начальника ГоловКЕУ відповідно до діючих нормативно-правових документів. На підставі інвентаризаційних описів (порівняльних відомостей) у військових частинах складається Донесення (форма 4/КЕУ) та надається до КЕВ, КЕЧ району. КЕВ, КЕЧ району узагальнені Донесення подає до ГоловКЕУ Збройних Сил України.

5.5.12. У ГоловКЕУ, ТКЕУ та КЕВ, КЕЧ районів ведеться журнал обліку відходів і лому дорогоцінних, чорного та кольорового металів           (Ф ДГМ).

Щоквартально ТКЕУ надає до ГоловКЕУ Збройних Сил України звітність про наявність та рух чорних та кольорових металів (форма 1ЧКМ).

5.5.13. Облік комунальної техніки ведеться у гаражах КЕВ, КЕЧ районів, у військових частинах здійснюється у квартирно-експлуатаційній службі, підрозділах (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва). Облік наявності, руху і технічного стану (1 категорія – нові, з пробігом до 3000 км чи строком зберігання до 3 років, технічно справні, 2 категорія – з пробігом більше 3000 км чи строком зберігання більше 3 років, а також пройшли ремонт, технічно справні, 3 категорія не установлюється, 4 категорія – потребують капітального ремонту, 5 категорія – непридатні, відновлення яких неможливе чи недоцільне, належать списанню) техніки у такому порядку:

у КЕВ, КЕЧ районів, квартирно-експлуатаційної службі військових частин ведеться книга обліку наявності та руху майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва);

у ГоловКЕУ Збройних Сил України ведеться книга обліку наявності та руху комунальної техніки (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва) за КЕВ, КЕЧ районів.

5.5.14. Під час централізованої закупівлі із центрального складу відпускається майно згідно з нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) на КЕВ, КЕЧ району, для військової частини за дорученням КЕВ, КЕЧ району, разом з нарядом видається повідомлення (форма 280, додаток 1 до цього Керівництва –1 екземпляр) та акт прийому передачі (форма ОЗ-1 – 2 екземпляри).

Повідомлення та акт прийому передачі) видаються військовій частині і протягом 10 днів з дня отримання повертаються до ГоловКЕУ Збройних Сил України, 1 екземпляр акта прийому надсилається до КЕВ, КЕЧ району.

5.5.15. Забезпеченість КЕВ, КЕЧ районів комунальною технікою визначається виходячи з штатної потреби і наявності кожного типу техніки відповідно до діючих нормативно – правових документів.

5.5.16. Комунальна техніка, вивільнена внаслідок організаційних заходів, зміни штатної (табельної) потреби чи освіження застарілих конструкцій машин новими перерозподіляється за рішенням начальника ГоловКЕУ Збройних Сил України з обов’язковим повідомленням начальника Центрального автомобільного управління Озброєння Збройних Сил України.

5.5.17. Комунальна техніка, вивільнена з перевищенням штатної потреби, ставиться на консервацію без права експлуатації і залишається на зберіганні у КЕВ, КЕЧ районів та військових частинах до одержання вказівок щодо подальшого її використання.

5.5.18. Дані щодо комунальної техніки, вивільненої після демонтажу навісного обладнання та техніки за марками шасі, подаються до Центрального автомобільного управління Озброєння Збройних Сил України порядком і у строк, зазначеними у Табелі термінових донесень.

5.5.19. Комунальна техніка, яка стала непридатною для експлуатації та не підлягає ремонту списується за актами (форма ОЗ-4) у порядку, встановленому чинним законодавством.

5.5.20. Забезпечення військових частин твердим та рідким паливом* здійснюється ГоловКЕУ Збройних Сил України централізовано, а також через ТКЕУ та КЕВ, КЕЧ районів.

5.5.21. Природний газ та теплову енергію військові частини одержують за прямими договорами, які вони укладають з газо- та теплопостачальними організаціями в обсягах виділених лімітів фінансування у порядку, що встановлюється ГоловКЕУ Збройних Сил України на підставі чинного

 

 

законодавства.

5.5.22. Тверде та рідке паливо з паливних чи об’єднаних складів КЕЧ районів відпускається військовим частинам по накладній (форма З-3).

5.5.23. Облік палива у військових частинах на паливних чи об’єднаних паливно-матеріальних складах ведеться у порядку, встановленому чинним законодавством.

Кожен квартал за станом на перше число місяця кварталу виконується перевірка фактичної наявності палива на паливному чи об’єднаному паливно-матеріальному складах КЕВ, КЕЧ районів і у військових частинах, а

також відповідність його обліковим даним. Щодо результатів перевірки складається акт.

Кожен рік за станом на 1 жовтня звітного року проводиться інвентаризація палива на паливних чи об’єднаних паливно-матеріальних складах КЕЧ районів і в військових частинах.

КЕВ, КЕЧ районів ведуть облік палива відповідно до діючих нормативно-правових документів.

Військові частини ведуть оперативний облік палива по видах та марках (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

ТКЕУ веде оперативний облік за підпорядковані КЕВ, КЕЧ районів (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

ГоловКЕУ Збройних Сил України веде оперативний облік за підпорядковані ТКЕУ (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

Голов КЕУ Збройних Сил України видає рознарядку постачальнику на поставку палива для КЕВ, КЕЧ районів.

КЕВ, КЕЧ районів оформляє акт приймання (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) палива від постачальника.

Військова частина оформляє акт приймання (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) палива від КЕВ, КЕЧ районів. 

Матеріальні запаси приймаються комісією, створеною начальником КЕУ (КЕЧ, командиром військової частини). Комісія складає акт (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва), у якому зазначаються найменування, марка, кількість, відповідність ДСТУ та дата приймання запасів. Отримане майно з централізованого постачання без податку на додану вартість (далі – ПДВ) відображається в бухгалтерському обліку. Витрати на залізничний тариф та ПДВ відносяться на фактичні витрати.

Один примірник акта (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) КЕУ (КЕЧ, військова частина) направляє до ГоловКЕУ Збройних Сил України. Документ висилається не пізніше трьох днів після прийняття військового майна (майна).

Після централізованої оплати запасів ГоловКЕУ Збройних Сил України направляє до КЕВ (КЕЧ, військових частин) повідомлення (форма 280, додаток 1 до цього Керівництва) про вартість товару. Згідно з вимогами діючих нормативно-правових документів КЕВ (КЕЧ, військові частини) зобов’язані повернути повідомлення з відміткою про отримання та оприбуткування майна, підписаного начальником, начальником фінансово-економічного органу та завіреного гербовою печаткою.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 115; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!