Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 14 страница



Примітки: 1. Знак “+ ” означає, що обліковий документ за даною формою ведеться, знак “– ” – обліковий документ не ведеться;

2. До графи 7 – 9 вказане військове майно враховується тільки в органах управління Повітряних Сил.

3. До графи 17 а) на облік беруться тільки пересувні лабораторії вимірювальної техніки.

4. б) враховується тільки в особливий період;

5. В графі 25 вказане військове майно враховується до органів військового управління і в квартирно-експлуатаційних частинах районів (гарнізонів).

 


наземне обладнання ракетних та протитанкових ракетних комплексів, артилерійське озброєння, озброєння бронетанкової техніки, стрілецька зброя, радіотехнічні засоби і радіоелектронна техніка, фотолабораторії та прилади обліковуються за найменуваннями, зразками та марками, включаючи агрегати і вузли, з яких складається зразок озброєння або приладу (крім оптичних та нічних прицілів) разом з призначеними до них комплектами одиночних ЗІП;

оптичні та нічні приціли пускових установок, артилерійського озброєння і візири обліковуються окремо від зброї за найменуваннями, зразками та марками незалежно від того, входять вони у комплекси чи знаходяться у вільній наявності;

спеціальні рухомі майстерні для ремонту ракетного і ракетно-артилерійського озброєння та техніки обліковуються комплектно за зразками та марками майстерень і машин, що входять у комплекти;

ракети усіх типів разом з комплектуючими елементами, артилерійські і стрілецькі боєприпаси, піротехнічні та імітаційні засоби обліковуються на складі військової частини (з’єднання), в обліково-операційному відділі за номенклатурою (тип, калібр, система, вид дії, марка), за партіями їх складання (спорядження, виготовлення), роками і заводами-виробниками, а в службі забезпечення військової частини (з’єднання) – тільки за номенклатурою;

ЗІП розсипом до усіх видів ракетного та ракетно-артилерійського озброєння, техніки, приладів і обладнання, інструменти загального призначення, які не входять у комплекти рухомих майстерень, а також витратні матеріали для обслуговування, збереження і ремонту озброєння та боєприпасів, навчальні прилади, спеціальна вільна укупорка під озброєння, ракети та боєприпаси, експлуатаційна документація, службова література і плакати обліковуються за номенклатурою; групові комплекти ЗІП до усіх видів ракетного, ракетно-артилерійського озброєння та техніки обліковуються комплектами.

Ведення електронного обліку ракетно-артилерійського озброєння здійснюється з обов’язковим урахуванням вимог забезпечення безпеки інформації. Електронний облік ведеться за формами та обсягами, визначеними начальником органу військового управління.

5.1.2. Особливості обліку ракетно-артилерійського озброєння у підрозділах, на складі військової частини та у відповідній службі забезпечення військової частини (з’єднання)

5.1.2.1. Кількісний та якісний облік ракетного і ракетно-артилерійського озброєння, техніки та майна ведеться за кожний підрозділ і в цілому за військову частину у книгах обліку наявності та руху військового майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва) або картках обліку категорійного військового майна (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік в обліково-номерних показниках ракетно-артилерійського озброєння ведеться за кожний підрозділ і в цілому за військову частину в книгах обліку озброєння і техніки за номерами та технічним станом  (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва).

Вартісний облік ракетного і ракетно-артилерійського озброєння, техніки та майна ведеться за військову частину у фінансово-економічному органі військової частини у картках обліку (форма ОЗ-6).

5.1.2.2. Облік ракетно-артилерійського озброєння, яке встановлене на танках, самохідних артилерійських установках, бойових машинах піхоти, бронетранспортерах та інших машинах, ведеться в службі ракетно-артилерійського озброєння відповідно до положень даного розділу цього Керівництва.

Для забезпечення правильності та своєчасності обліку цього озброєння в усіх документах, за якими бойова техніка надходить у військову частину (з’єднання) або вибуває (у тому числі і втрачена), вказується наявність озброєння, його номер, справність і комплектність. Один примірник такого документа начальник бронетанкової (автомобільної) служби військової частини (з’єднання) подає начальнику служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини (з’єднання). В оформленні облікових документів на приймання (здавання) бойової техніки повинні брати участь офіцери служби ракетно-артилерійського озброєння.

5.1.2.3. Пістолети, револьвери, автомати, карабіни, гвинтівки, спортивна і цільова стрілецька зброя, що знаходяться на складі військової частини (з’єднання) обліковуються начальником складу та начальником служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини за номерами у книзі обліку (форма 28, додаток 1 до цього Керівництва) та сумарно по кожній номенклатурі у картках обліку (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва).

5.1.2.4. Невикористані на стрільбах артилерійські та стрілецькі боєприпаси, зенітні ракети ближньої дії та елементи до них, які залишилися, а також укупорка приймаються і оприбутковуються складом військової частини за відомістю (форма 9, додаток 1 до цього Керівництва).

Артилерійські, стрілецькі боєприпаси, протитанкові керовані ракети і зенітні ракети ближньої дії, витрачені підрозділами на практичні і бойові стрільби, списуються з обліку складу військової частини (з’єднання) по виконаних відомостях (форма 9, додаток 1 до цього Керівництва). Ракети інших типів, витрачені на практичні і бойові стрільби – у порядку, встановленому відповідними наказами Міністра оборони України.

Втрачені під час стрільб артилерійські та стрілецькі боєприпаси, зенітні ракети ближньої дії, елементи до них та стріляні гільзи списуються по акту (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) за наявності у ньому підписів командира підрозділу, особи, що отримала боєприпаси зі складу та керівника стрільб. Акт здається на склад разом з боєприпасами, елементами, що залишилися та стріляними гільзами. На підставі акта та наказу командира військової частини втрачені боєприпаси та елементи до них записуються до книги обліку нестач та після чого списуються з обліку служби військової частини. Одночасно командиром військової частини призначається розслідування для встановлення причин втрат. За результатами розслідування рішенням командира військової частини втрачені боєприпаси та елементи до них списуються з книг обліку нестач або подається клопотання про отримання на них інспекторського посвідчення. Втрачені стріляні гільзи списуються з обліку на підставі рішення командира військової частини.

5.1.2.5. Облік особистої та нагородної холодної або вогнепальної зброї (далі – нагородна зброя), боєприпасів до неї, артилерійських приладів та майна, які видаються зі складу військової частини генералам, адміралам, офіцерам, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом і військовослужбовцям-жінкам, ведеться у фінансово-економічному органі військової частини та службі ракетно-артилерійського озброєння військової частини (у бойовій частині корабля, в адміністративно-господарчій військовій частині з’єднання) у картках обліку (форма 45, додаток 1 до цього Керівництва). Нагородна зброя, її номер, рік виготовлення, крім того, записується у посвідчення особи військовослужбовця.

У разі вибуття військовослужбовця до нового місця служби або звільнення в запас (відставку) зброя (крім нагородної), а також боєприпаси, артилерійські прилади і майно здаються на склад військової частини або у підрозділ. Нагородна зброя та кортик записуються в атестат (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) із зазначенням для кожного з них номера і року виготовлення та партії боєприпасів.

Видавання у штабі військової частини (корабля, з’єднання) і підрозділі генералам, адміралам, офіцерам, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом і військовослужбовцям-жінкам закріпленої за ними зброї та боєприпасів до неї здійснюється:

на навчання, заняття, у разі заступання у наряд і виконання інших службових обов’язків – під підпис у книзі видачі зброї та боєприпасів (додаток 10 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України);

у разі оголошення тривоги – за карткою встановленого зразка* без запису у книзі видачі зброї та боєприпасів.

5.1.2.6. ЗІП розсипом, усі витратні матеріали, укупорка, інструмент, література й інше майно обліковуються на складі і в службі забезпечення військової частини у книзі обліку (форма 26а, додаток 1 до цього Керівництва).

5.1.3.1. На кожну партію ракет і боєприпасів на складі військової частини (з’єднання), у відділах зберігання військового складу заводиться окрема картка обліку (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва). Вона повинна постійно знаходитися з партією – до повного витрачання ракет (боєприпасів) цієї партії.

У відділі обліково-операційному та комплектації облік технічного стану ракетно-артилерійського озброєння ведеться у книзі обліку озброєння та техніки за номерами і технічним станом (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва), ракет – у книзі обліку виробів за номерами і технічним станом (форма 32, додаток 1 до цього Керівництва), а облік комплектації боєприпасів – у книзі зведеного обліку комплектації ракет і боєприпасів (форма 213, додаток 1 до цього Керівництва).

5.1.3.2. Стрілецька зброя, яка знаходиться у відділах зберігання військового складу, обліковується за номерами у книзі обліку за номерами і закріплення озброєння та техніки (форма 28, додаток 1 до цього Керівництва) та сумарно по кожній номенклатурі у картках обліку (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва).

5.1.3.3. База озброєння органу військового управління, яка має відділ зберігання ЗІП, веде облік ЗІП у цілому за Збройні Сили України у книзі зведеного обліку ЗІП (форма 214, додаток 1 до цього Керівництва) і облік виконання плану постачання – у книзі-рознарядці на видавання ЗІП розсипом (форма 215, додаток 1 до цього Керівництва).

5.1.3.4. Видавання боєприпасів для перевірки (випробування) відремонтованого озброєння та списання витрачених майстернею (цехом) боєприпасів оформлюються роздавально-здавальною відомістю боєприпасів (ракет) на складі військової частини (форма 9, додаток 1 до цього Керівництва) з прикладанням до неї відомості витрати боєприпасів під час перевірки (випробування) стрільбою стрілецької зброї (форма 225, додаток 1 до цього Керівництва).

5.1.3.5. У цехах військового складу артилерійського озброєння (боєприпасів) крім облікових документів, що зазначені у пунктах 4.6.5.1–4.6.5.4, додатково ведуться: у цеху озброєння – пакувальний лист (форма 63, додаток 1 до цього Керівництва) (у разі упаковування відремонтованого або складеного озброєння), у цеху боєприпасів – відомість складання (ремонту, розділення, комплектації) боєприпасів (форма 203, додаток 1 до цього Керівництва).

5.1.3.6. Передача ракетно-артилерійського озброєння з відділу зберігання до цеху військового складу артилерійського озброєння, для проведення ремонту, здійснюється за нарядом на ремонт (виготовлення, обробку) (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) з обов’язковим зазначенням номера виробу та накладної (форма З-3).

5.1.4. Особливості обліку ракетно-артилерійського озброєння в органі військового управління

5.1.4.1. Номенклатура ракетно-артилерійського озброєння, яка підлягає обліку за первинними обліковими документами в облікових регістрах органів військового управління, встановлюється службою забезпечення органів військового управління, яка здійснює забезпечення ракетно-артилерійського озброєння, включеного до закріпленого за нею класу (виду), розділу “Ракетно-артилерійське озброєння” Класифікатора озброєння, військової техніки та майна Міністерства оборони України (ВК 001-2000).

5.1.4.2. Облік ракетно-артилерійського озброєння танків (самохідних артилерійських установок, бойових машин піхоти, бронетранспортерів, іншої військової техніки) і запасних частин, інструменту і приладдя (далі – ЗІП) до них у службах забезпечення ведеться за загальними правилами, які установлені для обліку ракетно-артилерійського озброєння.

Облік в обліково-номерних показниках ракетно-артилерійського озброєння ведеться в органі військового управління тільки за номенклатурою, основних (базових) зразків озброєння визначеною начальником служби забезпечення органу військового управління за книгою обліку виробів за номерами та технічним станом (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва), обліково-номерні показники пристроїв, що входять до складу основних (базових) зразків озброєння, ведуться за електронним обліком.

Облік ЗІП до ракетно-артилерійського озброєння і техніки за Збройні Сили України ведеться відділом зберігання ЗІП бази озброєння органу військового управління.

В органі військового управління може здійснюватися ведення електронного обліку ракетно-артилерійського озброєння з обов’язковим урахуванням вимог забезпечення безпеки інформації. Електронний облік ведеться за формами документів та в обсязі, визначеному цим Керівництвом. Під час ведення електронного обліку ракетно-артилерійського озброєння відповідні книги та картки в службі забезпечення органу військового управління не ведуться.

 

5.2. Особливості обліку ракетно-артилерійського озброєння морської номенклатури, протичовнового, торпедного, мінного і протимінного озброєння, техніки та майна

 

5.2.1. Облік ракетного, артилерійського, протичовнового, торпедного, мінного і протимінного озброєння, техніки та майна здійснюється в ракетно-артилерійській, артилерійській, мінно-торпедній частинах корабля, який веде своє господарство, а також у фінансово-економічному органі військово-морських баз, баз озброєння, об’єднаних складів озброєння і майна, мінній групі авіації Військово-Морських Сил Збройних Сил України та в їх сховищах і складах-майстернях.

5.2.2. На кораблі облік ракетного, артилерійського, протичовнового, торпедного, мінного і протимінного озброєння, техніки та майна ведеться у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва). Боєприпаси, крім того, обліковуються за партіями спорядження, а озброєння – за номерами в журналі експлуатації ракетного, артилерійського, протичовнового, торпедного, мінного і протимінного озброєння. Форма цього журналу встановлюється відповідним органом військового управління Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Облік вибухових засобів та засобів запалення, які зберігаються у командира корабля в сейфі, ведеться за описом (форма 65, додаток 1 до цього Керівництва).

5.2.3. У службах забезпечення Військово-Морських Сил, військово-морських базах, базах озброєння, об’єднаних складах озброєння і майна, мінній групі авіації Військово-Морських Сил Збройних Сил України облік ракетного, артилерійського, протичовнового, торпедного, мінного і протимінного озброєння, техніки та майна ведеться у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва) або у картках обліку (форма 43, 44, додаток 1 до цього Керівництва) в цілому за з’єднання і за кожний корабель (авіаційну військову частину, літак) окремо, а в сховищі (складі-майстерні) – у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) і ярлику (форма 64, додаток 1 до цього Керівництва).

У доповнення до обліку в книгах обліку (форми 26, 27, додаток 1 до цього Керівництва) або картках обліку (форми 43, 44, додаток 1 до цього Керівництва) облік за партіями спорядження ведеться: бойових зарядних відділень (далі – БЗВ) – у книзі обліку БЗВ за номерами у сховищі (форма 29, додаток 1 до цього Керівництва); боєприпасів, що мають порохові заряди, вибухових засобів та засобів запалення, піротехнічних засобів, підривних боєприпасів, вторинних детонаторів тощо – у картках обліку (форма 43, 44, додаток 1 до цього Керівництва.

Облік крилатих, зенітних, протичовнових ракет, торпед і мін на військово-морських базах, базах озброєння, об’єднаних складах озброєння і майна ведеться із зазначенням заводських номерів, кількості, категорійності та періодичності оглядів.

5.2.4. Технічний стан і результати повірки засобів вимірювальної техніки військового призначення, встановлених на озброєнні, а також тих, що знаходяться на базах озброєння, об’єднаних складах озброєння і майна і мінній групі авіації Військово-Морських Сил Збройних Сил України, відображаються в книзі обліку (форма 34, додаток 1 до цього Керівництва), а в бойовій частині корабля – у журналі експлуатації ракетного, артилерійського, протичовнового, торпедного, мінного і протимінного озброєння.

5.2.5. Облік термінів зарядження, підзарядження і контрольно-тренувальних циклів акумуляторних батарей електроторпед ведеться у бойовій частині корабля згідно з формою, що установлюється відповідною службою забезпечення органу військового управління Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

5.2.6. Підготування зброї у сховищі (складі-майстерні) для видавання на кораблі здійснюється на підставі наряду (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва), який виписується на базах озброєння, об’єднаних складах озброєння і майна та мінній групі авіації Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

5.2.7. Видавання на кораблі (літаку) підготованої зброї зі сховища бази озброєння, об’єднаного складу озброєння та майна і мінної групи авіації Військово-Морських Сил Збройних Сил України здійснюється за нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва). Один примірник виконаного наряду надається до фінансово-економічного органу, на забезпеченні якого знаходиться корабель (літак).

5.2.8. У відділах зберігання складу облік технічного стану і комплектності ракетного, артилерійського, протичовнового, торпедного, мінного та протимінного озброєння, ракет, боєприпасів та майна ведеться у їх формулярах (паспортах) і в книгах обліку (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва). У відділі зберігання облік технічного стану та комплектності ведеться також за партіями спорядження: БЗВ – у книгах обліку (форма 29, додаток 1 до цього Керівництва); боєприпасів, що мають пороховий заряд, вибухових засобів та засобів запалення, піротехнічних засобів, підривних боєприпасів тощо – у картках обліку (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва).

У відділі обліково-операційному та комплектації облік технічного стану ведеться: ракетно-артилерійського озброєння, торпед та рухомої техніки – у книзі обліку (форма 31, додаток 1 до цього Керівництва); ракет – у книзі обліку (форма 32, додаток 1 до цього Керівництва), зведений облік комплектації боєприпасів – у книзі обліку (форма 213, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік ЗІП розсипом, а також інструменту загального призначення та витратних матеріалів у відділах зберігання, відділі обліково-операційному і комплектації ведеться у картках обліку (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва).

Зброя ПДСЗ (пістолети, автомати, гранатомети), яка знаходиться у відділах зберігання складу, обліковується за номерами в книзі обліку       (форма 28, додаток 1 до цього Керівництва), а сумарно за кожною номенклатурою – у картці обліку (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва).

У сховищах частин авіації облік БЗВ ведеться в книгах обліку бойових зарядних відділень за номерами у сховищі (форма 29, додаток 1 до цього Керівництва), при цьому картки обліку не ведуться.

В обліку боєприпасів, споряджених до 1965 року, рік спорядження вказується заводом-виробником буквами.

З 1965 року рік спорядження боєприпасів позначається арабськими цифрами.

Картки обліку (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва) ведуться в обліково-операційному відділенні та сховищах на кожне бойове зарядне відділення торпед та на кожну партію спорядження боєприпасів, корпуси мін та глибинних бомб ББ-1, БПС в операційному відділенні та сховищах ведеться тільки кількісний облік.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 113; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!