Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 18 страница



Примітки: 1. До графи 4: у хлібопекарні військової частини (корабля) ведеться тільки виробничий лист хлібопекарні (хлібозаводу) (форма 18, додаток 1 цього Керівництва).

 2. Знак “+’’ означає, що обліковий документ за даною формою ведеться, знак “–’’ – обліковий документ не ведеться.

 

5.15.1.2. Кількість належних до відпускання і виданих продуктів у первинних облікових документах указується з точністю: картоплі і овочів – до кілограма, чаю і спецій – до грама; решти продуктів – до однієї десятої кілограма.

5.15.1.3. Облік столово-кухонного посуду, обладнання, інвентарю та іншого майна продовольчої служби в їдальні (на камбузі, у кают-кампанії) ведеться в книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) за строками видавання.

Крім того, у разі надання послуг з харчування суб’єктами господарювання додатково оформлюються і ведуться документи, а саме: акт технічного стану (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва), акт інвентаризації і технічного стану рухомого військового майна та акт приймання-передачі рухомого військового майна, форми яких визначаються відповідними наказами та інструкціями органів військового управління.

Продукти, які надійшли в їдальню (на камбуз) для приготування їжі, а також хліб, цукор і масло вершкове, які видаються особовому складу, у книгу обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) не записуються.

Облік продуктів, закладених в котли, і фактичного виходу готових страв, м’ясних та рибних порцій і їх якості в їдальні (на камбузі) ведеться у книзі обліку контролю за якістю приготування їжі (форма 53, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік видавання гарячої їжі, хліба, цукру і масла вершкового в їдальні (на камбузі) ведеться за листами обліку книжки листів обліку відпускання їжі в їдальні (форма 58, додаток 1 до цього Керівництва).

5.15.1.4. У хлібопекарні військової частини (корабля) облік витрат хлібопекарної сировини і випікання хліба ведеться у виробничому листі (форма 18, додаток 1 до цього Керівництва). Записи у виробничому листі про кількість отриманої сировини, а також кількість хліба, який передано на склад або в їдальню військової частини (на камбуз корабля), проводяться на підставі накладних (форма З-3), які виписуються в трьох екземплярах. Один екземпляр цієї накладної передається на склад або в їдальню (на камбуз), другий – до хлібопекарні, а третій – до фінансово-економічного органу.

5.15.1.5. В хлібопекарні (хлібозаводі) гарнізону, берегової (плавучої) бази, з’єднання облік військового майна ведеться у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) за усю хлібопекарню (хлібозавод).

На складі (в комірчині) такої хлібопекарні (хлібозаводі) облік хлібопекарної сировини і випеченого хліба ведеться у книзі обліку  (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва), а у відділенні хлібопечення – у виробничому листі (форма 18, додаток 1 до цього Керівництва).

Отримання хлібопекарної сировини хлібопекарнею (хлібозаводом), береговою (плавучою) базою, з’єднанням з відповідного складу здійснюється за чековою вимогою (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік витрат хлібопекарної сировини і випікання хліба ведеться у виробничому листі (форма 18, додаток 1 до цього Керівництва). Запис у виробничому листі про кількість отриманої сировини, а також кількість хліба, який передано на склад або в їдальню військової частини (на камбуз корабля), проводиться на підставі накладної (форма З-3), яка виписується в службі військової частини (корабля) у двох екземплярах. Один екземпляр накладної передається на склад або їдальню (на камбуз), а другий – до хлібопекарні.

5.15.1.6. На підводному човні та кораблі, облік продовольства і майна продовольчої служби, а також облік осіб, які харчуються, ведеться у картці-звіті (форма 48, додаток 1 до цього Керівництва).

Записи прибуткових операцій в ній робляться на підставі накладних на отримання продовольства і майна від складу берегової (плавучої) бази. Під час отримання продовольства від кораблів чи з об’єднаних центрів забезпечення (продовольчих складів) записи у картці-звіті (форма 48, додаток 1 цього Керівництва) здійснюються на підставі талонів чекових вимог   (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва), а під час отримання технічних засобів та майна продовольчої служби – на підставі нарядів (накладних).

Витрата продовольства на харчування особового складу відображається у картці-звіті (форма 48, додаток 1 до цього Керівництва) на підставі розкладок-накладних на видавання продуктів для приготування їжі (форма 22, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік отриманих бланків чекових вимог (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва) і атестатів (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) ведеться у картці-звіті (форма 48, додаток 1 до цього Керівництва) у порядку, встановленому для обліку продовольства.

5.15.1.7. У службі військової частини (корабля, судна), берегової (плавучої) бази і з’єднання облік продовольства ведеться в книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва), а облік техніки і майна продовольчої служби – у книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

5.15.1.8. У службі забезпечення військової частини (корабля, який веде своє господарство) і берегової (плавучої) бази облік кількості осіб, які харчуються, ведеться у книзі обліку руху осіб, що харчуються (форма 42, додаток 1 до цього Керівництва).

Підставою для записів в цій книзі обліку є:

щодо військовослужбовців, які мають атестати (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва), – накази командира військової частини і атестати  (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва);

щодо військовослужбовців, які втратили атестати, – накази командира військової частини і другі примірники актів, які складаються комісією у двох примірниках під керівництвом представника штабу цієї військової частини і затверджені командиром військової частини. Одночасно перший примірник акта із запитом на дублікат атестата надсилається у військову частину, яка видала атестат;

щодо решти осіб – накази командира військової частини.

5.15.1.9. Атестат (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) на продовольство видається військовослужбовцю, який вибуває з військової частини (корабля) і який має право на отримання норми харчування, на підставі наказу командира військової частини (корабля) за пред’явленням посвідчення про відрядження (направлення до госпіталю, відпускного квитка). Атестат (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва 1) є документом, який засвідчує забезпеченість військовослужбовця продовольством натуральними продуктами або грошовою компенсацією замість пайка.

Грошова компенсація замість норм харчування видається начальником фінансово-економічного органу військової частини (корабля) за відомістю, яка підписується начальником продовольчої служби.

5.15.1.10. Льотному складу екіпажів літаків, які перелітають, та інженерно-технічному складу, який залучається для супроводження цих літаків, видаються атестати (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) на продовольство, у яких вказують кількість талонів, які видані на отримання безкоштовного харчування в їдальнях на військових аеродромах за маршрутом перельоту, або сума грошової компенсації замість призначеного харчування.

5.15.1.11. Кількість продуктів, які видають в їдальню (на камбуз) на одну особу на добу, показують в розкладці продуктів (форма 66, додаток 1 до цього Керівництва), яка складається у трьох примірниках за кожною нормою забезпечення. Перший примірник цієї розкладки продуктів зберігається у службі забезпечення військової частини (корабля) і є підставою для виписування продуктів в їдальню (на камбуз), другий – вивішується у вестибулі їдальні (на камбузі), третій – видається інструктору-кухарю (інструктору-коку) для того, щоб керуватись під час готування їжі.

У разі надання послуг з харчування суб’єктами господарювання розкладку продуктів (за відповідними нормами харчування) складає представник замовника (військова частина) разом з представником виконавця (суб’єкт господарювання) у чотирьох примірниках, які надаються: 1, 2, 3-й примірники – виконавцю для роботи та розміщення в їдальні,                          4-й примірник – представнику замовника.

Внесення будь яких змін у розкладку продуктів без письмового дозволу командира військової частини (корабля) заборонено.

5.15.1.12. На підводному човні і кораблі, які не ведуть свого господарства, видача продовольства для приготування їжі здійснюється за розкладкою-накладною ( форма 22, додаток 1 до цього Керівництва).

5.15.1.13 Видача продовольства зі складу військової частини (корабля, берегової або плавучої бази) і кладової корабля в їдальню (камбуз), підрозділам, які розміщені окремо (підводним човнам і кораблям, які не ведуть свого господарства), а також окремим військовослужбовцям здійснюється за накладними (форма З-3). Накладні на видачу продовольства в їдальню (на камбуз) виписуються в трьох примірниках (перший примірник залишається у комірника і служить підставою для списання продовольства з книги обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва), другий примірник накладної видається черговому по їдальні, третій – до фінансово-економічного органу) окремо на сніданок, обід і вечерю на підставі розкладки продуктів і даних книг обліку (форма 42, додаток 1 до цього Керівництва).

5.15.1.14. Відпуск продовольства зі складу з’єднання (берегової чи плавучої бази) військовим частинам (кораблям, які ведуть своє господарство)

здійснюється: під час централізованого підвозу – за накладними (форма З-3) з наступним оформленням чекової вимоги (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва); під час видачі безпосередньо приймальнику військової частини (корабля) – за чековою вимогою (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва).

5.15.1.15. Облік зекономлених у їдальні (на камбузі) продуктів (хліба, солі, кави та спецій) ведеться у такому порядку:

у кінці кожного дня начальник їдальні чи інструктор-кухар (інструктор-кок, кухар, кок) разом з черговим їдальні (камбузу) зважують залишки зекономлених продуктів і результати зважування записують в книгу обліку (форма 53, додаток 1 до цього Керівництва). Записи, які зроблені в книзі, підтверджуються підписами цих посадових осіб;

у службі військової частини (корабля) щоденно на підставі записів у книзі (форма 53, додаток 1 до цього Керівництва) виписується накладна (форма З-3) в трьох примірниках. Перший примірник накладної залишається в службі для оприбуткування зекономлених продуктів, другий примірник – для передачі до фінансово-економічного органу, третій примірник зберігається в їдальні (на камбузі) разом з книгою обліку (форма 53,     додаток 1 до цього Керівництва). По закінченню цієї книги всі прикладені до неї треті примірники накладних здаються в службу, де після перевірки правильності оприбуткування зекономлених продуктів знищуються. Зекономлені за день продукти на склад (у кладовку) не передаються, а враховуються під час наступної виписки продуктів в їдальню (камбуз). При цьому в накладній (форма З-3) на видачу продовольства зі складу (кладової) кожний продукт, який має економію, записується двома рядками: в одному рядку вказується кількість зекономлених продуктів за попередній день, у другому – кількість продуктів, що підлягає видачі зі складу;

один раз в квартал у службі військової частини (корабля) на зекономлені продукти оформлюється чекова вимога (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва), у якій у графі реквізити “Для відміток” додатково перераховуються номери накладних на оприбутковані продукти. Начальник їдальні чи інструктор-кухар (інструктор-кок, кухар, кок) своїм підписом у чековій вимозі (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва) підтверджують кількість зекономлених продуктів. Чекова вимога передається до фінансово-економічного органу для перевірки та оплати. Талон чекової вимоги і накладні залишаються в продовольчій службі і за обліком складу (кладової) не проводяться.

5.15.1.16. Облік продуктів і майна, закуплених за рахунок засобів грошового фонду військової частини і використане на додаткове харчування військовослужбовців та покращення обладнання об’єктів продовольчої служби, ведеться в книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

Оприбуткування закуплених продуктів і майна здійснюється на підставі накладної (форма З-3), яка виписується відповідно до документів про оплату. Видаток їх оформлюється цими накладними.

5.15.1.17. Порядок надання заявки на харчування особового складу, які мають право на продовольче забезпечення за рахунок держави, під час організації харчування із залученням суб’єктів господарювання

Обсяги послуг з харчування особового складу та приготування їжі для штатних тварин, які зараховані на продовольче забезпечення, і забезпечення їх кормами та фуражем відповідно до кількості, визначає військова частина на підставі даних про кількість особового складу, які знаходяться на харчуванні.

Зазначені обсяги послуг оформлюються заявкою, яка подається щодоби до 18.00 дня, що передує дню отримання послуг та підписується командиром військової частини, начальником штабу (стройової частини) та заступником командира військової частини з тилу (логістики) (начальника продовольчої служби ) і завіряється гербовою печаткою військової частини.

5.15.1.18. Порядок обліку наданих послуг з харчування особового складу, які мають право на продовольче забезпечення за рахунок держави, під час організації харчування із залученням суб’єктів господарювання

Кількість та якість наданих послуг з харчування особового складу та годування штатних тварин оформлюється актом, який складається представниками замовника та виконавця щоденно у трьох примірниках і надається: перший примірник – для замовника, другий – для військової частини, третій – для виконавця.

Акт приймання засвідчується підписами командира військової частини, заступника командира військової частини з тилу (начальника служби), головного старшини військової частини, керівника, головного бухгалтера та представника виконавця і завіряється гербовими печатками військової частини і виконавця.

Військовою частиною оприбутковуються отримані від постачальника послуги, проводяться за бухгалтерським обліком.

На підставі оформлених актів, тричі протягом місяця (станом на 10, 20 та на останнє число місяця) військовою частиною та виконавцем складається зведений акт прийому наданих послуг з харчування (годування), який засвідчує виконання виконавцем своїх зобов’язань за відповідний період та в підтвердження про їх отримання та оприбуткування виписується повідомлення за формою 280, у трьох примірниках, із яких два примірники разом з документами про отримання наданих послуг та відповідними підтвердними документами надсилаються на замовника.

Оприбуткування та списання наданих послуг здійснюється за накопичувальними відомостями з надходження та витрачання продуктів харчування (форма №3-12 та 3-13 відповідно).

5.15.1.19. Організація контролю та звітності за використані дободачі, під час організації харчування із залученням суб’єктів господарювання

Звітність за використаними у минулому місяці добовими видачами за всіма нормами харчування за кількістю та на яку суму надається щомісячно до 5 числа станом на 1 число військовими частинами до військового складу.

Форма звітності встановлюється органом військового управління.

Звіт складається начальником продовольчої служби на підставі даних бухгалтерського обліку, підписується заступником командира з тилу (логістики), начальниками продовольчої та фінансової служби та затверджується командиром військової частини.

Військовий склад щомісячно до 10 числа станом на 1 число надає узагальнену звітність за використані добові видачі у минулому місяці та на яку суму за прикріплені військові частини до відповідного органу військового управління.

Відповідним органом військового управління проводиться їх узагальнення та в подальшому використовується для організації планування продовольчого забезпечення Збройних Сил України.

Для організації контролю за законним використанням дободач та недопущення нанесенню державі збитків у військовій частині організовується попередній, поточний та наступний контроль.

Попередній контроль здійснюється в період зарахування особового складу на харчування.

Поточний контроль здійснюється в період проведення звірки облікових даних продовольчої служби щодо кількості особового складу (у тому числі у підрозділах) зі стройовою частиною.

Наступний контроль здійснюється за рішенням командира військової частини щомісячною перевіркою внутрішньоперевірочною комісією законності зарахування особового складу на харчування, відповідності облікових даних продовольчої служби зі стройовою частиною, даних бухгалтерського обліку за витраченими дободачами з даними актів виконаних послуг та наданим звітом.

5.15.1.20. Облік продовольства у лікувальному закладі ведеться аналогічно веденню обліку продовольства у військовій частині. Особливості обліку витрати продуктів на приготування їжі за різними дієтами визначаються вказівками органів військового управління.

5.15.2. Облік на військовому складі

5.15.2.1. Облік продовольства, технічних засобів та майна продовольчої служби на військовому складі

Облік матеріальних засобів продовольчої служби на військовому складі організовує начальник (командир).

Облік матеріально-технічних засобів продовольчої служби                 на військовому складі організовується і ведеться:

за військовий склад (за матеріальні засоби, які знаходяться на зберіганні) – обліково-операційним відділом установи;

за матеріальні засоби продовольчої служби, призначені для забезпечення повсякденної діяльності військового складу – адміністративно-господарчим відділенням (далі – АГВ) військового складу (відділом матеріально-технічного забезпечення (далі – ВМТЗ));

за приписані на забезпечення військові частини, за АГВ військового складу (ВМТЗ) – відділом територіального забезпечення військ (далі – ВТЗВ).

Для обліку продовольства, технічних засобів та майна служби           на військовому складі (відділом територіального забезпечення військ) ведуться особові рахунки військових частин, які приписані на продовольче забезпечення.

5.15.2.2. Під час доставки продовольства, технічних засобів та майна здавальником військового складу (об’єднаного центру забезпечення, центру матеріально-технічного забезпечення, продовольчого складу) до військової частини або у разі централізованого підвезення продовольства, технічних засобів та майна до військових частин в обліково-операційному відділі на кожного вантажоодержувача виписується наряд (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) у трьох примірниках, з яких третій – залишаються на військовому складі, а перший і другий –вручається здавальнику.

Здавальник військового складу підтверджує своїм підписом на третьому примірнику наряду отримання продовольства, технічних засобів і майна, а також першого та другого примірника наряду.

Здавання майна вантажоодержувачу здійснюється під розписку його приймальника на першому екземплярі наряду після пред’явлення їм доручення. Приймальнику вручається другий примірник оформленого на військовому складі наряду.

Здавальник після повернення на військовий склад перший примірник виконаного наряду разом з дорученням вантажоодержувача здає в обліково-операційний відділ.

В обліково-операційному відділі в присутності здавальника перевіряється по виконаному наряду повнота доставки майна вантажоодержувачу. За відсутності розходжень між отриманим і фактично доставленим майном на третьому примірнику наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) погашається розписка здавальника.

5.15.2.3. Відпускання (відвантаження, відправлення) технічних засобів та майна продовольчої служби військовим частинам-вантажоодержувачам здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), що виписуються у відділі територіального забезпечення військ військового складу на підставі плану (виписки з плану, плану перерозподілу) забезпечення затвердженого відповідним органом управління, якому підпорядкований військовий склад.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 130; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!