Підготовка тексту дипломної роботи



Цей етап поч. з вивч л-ри з теми досл. Спочатку необх опрацювати л-ру в якій проблема досл вцілому, а потім перейти до д-тів з більш вузьких питань. Наук публікації доводиться читати декілька разів. В процесі опрацюваня л-ри слід виділ гол ідею публікації і аргументи. Опрацювуючи л-ру необх виділяти тільки ті положення, які стосуються теми досл. Доцільно робити виписки або виділяти матеріал маркером. Виписаний матеріал супроводжувати посиланням на джерело. Про аналіз матеріал з теми досл повинен бути викладений у вигляді розділів та підрозділів. Кожен розділ висвітлює окреме питання. Всі структурні частини тексту повині бути логічно пов’язані між собою. Достовірність висновків підтвердж вивч практ досвіду установи. З цією метою доцільно викор аналіз планово-звітної док-ції. Спостереження, анкетування. В процесі аналізу практ досвіду доцільно спів ставляти показники за декілька років. Кількісні показники предст у табличній формі. У висновках вказати недоліки і пропозиції.

Заключний етап підготовки дипл роботи

Виконання наукової роботи оформляється складанням звіту, зміст і оформлення якого визначається спеціальним державним стандартом. Матеріал, який відбирається для включення до звіту повинен бути опрацьований і систематизований. Загальними вимогами до звіту по наково-дослідній роботі є чітка структура, логічна послідовність викладення матеріалу, переконливість аргументації, стислість та точність формулювань. Викладені у звіті результати повині бути підкріплні системою доказів, перевірені експертами, а висновки обгрунтованими і конкретними.

Структура звіту по науково-дослідній роботі:

1) титульний лист - реквізити установи, в якій виконувалися дослідження, ПІБ автора виконавця, реквізити затвердження звіту.

2) Реферат – стисла інформація про виконання науково-дослідної роботи. Вказуються відомості про обсяг звіту, кількість і характер ілюстацій, таблиць, мову, якою він складений, перелік ключових слів, сам текст реферату.

Відомості про кількість ілюстрацій супроводяться вказівками про їх характер:

- схеми, таблиці, фотографії, креслення

Перелік ключових слів характеризує основний зміст звіту. Він включає від 5 до 15 ключових слів, надрукованих в рядок через коми.

Після ключових слів у рефераті висвітлюють суть виконаної роботи і методи дослідження, конкретні дані про проведене дослідження і конкретні висновки про здобуті результати

3) перелік скорочень і символів і спеціальних термінів наводиться у звіті у тих випадках, коли вони не є загальноприйнятими. Їх загальна кількість - понад 20 і кожне з них повторюється в тексті не менше 3-5 разів.

4) Основна частина звіту включає:

а) вступ разом з аналітичнио оглядом стану проблеми дослідження і обгрунтування забраного напрямку в науково дослідній роботі.

б) розділи звіту: методика, зміст і результати виконаної роботи. Завершуються узагальненням результатів дослідження і описом їх можливого застосування. В кінці основної частини є висновок. Він містить оцінку результатів роботи, шляхи і мету їх подальшого дослідження, або мотивуєтсья недоцільність їх продовження. Висновки завершуються узагальненям результатів наукового дослідження.

Поняття про моніторинг як науковий метод

Моніторинг — комплекс наукових, технічних, технологічних, організаційних та інших засобів, які забезпечують систематичний контроль (стеження) за станом та тенденціями розвитку природних, техногенних та суспільних процесів.

Моніторинг відносять до загальнонаукових методів дослідження поділяють, а саме до методу емпіричного дослідження.

Методологічно моніторинг — це проведення низки однотипних замірів досліджуваного об'єкта і подальший аналіз, оцінка, порівняння отриманих результатів для виявлення певних закономірностей, тенденцій, змінних і їх динаміки.

Види моніторингу

Залежно від методології

Динамічний — аналізуються дані про динаміку розвитку або зміни об'єкта, явища або певної характеристики.

Конкурентний — паралельно за єдиною методологією досліджуються одна, кілька чи низка ідентичних або подібних систем.

Порівняльний — порівняються окремі показники або результати більш комплексних досліджень, проведених за ідентичними критеріями, кількох систем одного рівня або вищих і нижчих систем.

Комплексний — поєднує в собі методи дослідження, що використовуються у різних видах моніторингів.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 325; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!