Осн етапи підготовки дипломної роботи



Процес підготовки ДР реалізується в 3 етапи: підготовчий, етап роботи над текстом ДР; заключний.


Характеристика ділових якостей науковця

Вимоги до науковця Наука ставить певні вимоги до людей, які нею займаються.
Цілеспрямованість. Науковець повинен чітко уявляти перспективу роботи, планувати окремі її етапи.Працьовитість. Наукова робота повязана з великими фізичними та духовними зусиллями. Це копітка розумова праця.Чесність, порядність. Субєктивний підхід до отриманих результатів не допускається. Коректне використання чужих ідей, знань, досягнень. Уникнення плагіату.
Скромність, самокритичність. Науковець не повинен вважати себе безгрішними, має поважати думку колег.Прогресивність. Почуття нового, підтримка прогресивних тенденцій, процес прагнення іти в ногу з часом. Професійна компетентність. Наявність знань, що відповідають обраній діяльності. Високий рівень базової освіти. Володіння досягненнями вітчизняної та зарубіжної літератури. Знання потреб практики, виробництва.
Комунікабельність. Уміння налагоджувати і підтримувати стосунки з різними за віком, характером та посадою людьми. Спеціальні навички і уміння. Уміння користуватися компютером. Знання ділової рідної мови та іноземної мови. Вміння працювати з науковою літературою. Володіння методикою наукової діяльності.Вузькі особистісні мотиви – бажання отримати добру, схвальну оцінку, похвалу, винагороду, стати відомим, прагнення уникнути критики.
Широкі соціальні мотиви – бажання зробити відкриття для людей, прославити вітчизняну науку.
Внутрішні мотиви – інтерес до процесу та результатів наукової діяльності.
Важливе значення для успішного протікання наукової діяльності має увага, память, мислення.
Важливими є культура наукової, зокрема інтелектуальної діяльності, навички раціонального (швидкого) читання. Робоче місце науковця Необхідним є дотримання гігієнічних вимог до організації праці; Відповідне освітлення; Провітрювання приміщення; порядок на столі;
Відповідна відстань від книги до очей;  Наявність каталогів. Архів

Організація робочого дня науковця

Інтелект праця є осн з найскладніших видів діял людини, в зв з цим людина швидко втомлюється від розумової діял. В процесі роб дня слід чергувати розумову працю з оч... з метою правильної організації роб дня науковця слід дотримуватися таких правил 1)план-ня наук роботи; 2. ритмічності праці; 3. поступове входження в роботу.

Найбільш ефект є чітко систем заздалегідь спланова наук робота. Плануючи роботу на день слід занотувати важливі справи у записнику. При план-ні роб дня слід враховувати біоритми науковця. Кожні 45 хв наук роботи треба чергувати з 15 хв перерви. Макс час роботи за комп не більше 4 год на день. Найпродуктивніші дні роботи вівторок і середа. Не ефективно братися за написання всіх структурних частин одночасно. В ході наук роботи слід записувати всі питання які виникають. Найбільші труднощі виникають в перші хвилини роботи з наук І тому вваж за доцільне оч.. наук роботу із перегляду або читання раніше підготовлених матеріалів.

Організація робочого місця науковця

Необхідним є дотримання гігієнічних вимог до організації праці; Відповідне освітлення; Провітрювання приміщення; порядок на столі;Відповідна відстань від книги до очей;
Наявність каталогів.. Алфавітний каталог дає можливість оперативно відшукати авторів друкованих праць та матеріали з окремих тем.
Тематичний каталог вміщує перелік інформації за темами.
Систематичний каталог систематизую інформацію за галузями знань, темами. Особиста бібліотека й архів науковця. У процесі роботи в науковця накопичуються книги і збирається власна бібліотека – книги, журнали, брошури, власні праці. Порядок розставляння книг – універсальні енциклопедії,
енциклопедичні словники, довідники. Книги розставляються за галузями, темами, а в їх межах за алфавітом авторів та назв. При необхідності використовують картонні чи металеві розподільники або закладки різного кольору.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!