Щоденника психолого-педагогічних спостережень



під час проходження практики в літніх оздоровчих закладах

 

1. Титульна сторінка.

2. Назва табору, загону, черговість зміни, дата початку і кінця зміни.

3. Список вихованців (необхідні дані, стан здоров’я).

4. Девіз, промовка, загонова пісня.

5. Список ради загону, доручення, список за ланками.

6. Режим дня табору.

7. Портрет дитячого літа (свята, які припадають на період табірної зміни – з метою врахування при плануванні виховної діяльності).

8. План-сітка роботи загону на табірну зміну.

9. Педагогічна характеристика загону на початок табірної зміни і пояснювальна записка до нього.

10. «День за днем» ‑ щоденний аналіз взаємодії з дітьми (записи в довільній формі).

11. Педагогічна характеристика загону на кінець табірної зміни.

12. Висновки.

13. Додатки (фотографії, малюнки дітей тощо).

Додаток 13

Методичні рекомендації щодо складання

Щоденника психолого-педагогічних спостережень

Вожатий веде «Щоденник психолого-педагогічних спостережень», у якому відображаються результати спостережень за дітьми, їх взаємовідносинами. Педагогічний щоденник ‑ це результат творчості вожатого, його роздумів. Цей щоденник не лише допомагає організувати свій час, а й учить аналізувати власну роботу.

Щоденник педагога ‑ це водночас і робочий документ, у якому він аналізує кожний день, робить конкретні висновки, узагальнення, накреслює план на перспективу. На сторінках педагогічного щоденника вихователь фіксує найбільш цікаві моменти життя загону, спостереження за дитячим колективом, його радощами та перемогами, пошуками і розчаруваннями.

Структура педагогічного щоденника

· Назва літнього дитячого оздоровчого закладу (табору, центру тощо).

· Зміна, дата.

· Прізвище, ім'я вихователя (вожатого).

· Список дітей і відомості про кожного з них (дата народження, клас, школа, відомості про батьків, домашня адреса, телефон, у яких гуртках і секціях хотів би займатися, чи вміє плавати, який рік у таборі, примітки); а також список вихованців із послабленим здоров'ям і рекомендаціями лікарів.

· Календар літа‑ державні та релігійні свята України, визначні події, що відбуватимуться в країні, традиційні справи оздоровчого закладу.

· Режим дня.

· Організаційна сторінка: назва закладу, загону; девіз, пісня, рада загону; списки дітей за ланками.

· Педагогічна характеристика колективу в розвитку: на початку, впродовж та в кінці зміни. У характеристиці фіксуються вікові та індивідуальні особливості вихованців, їх уміння в різних видах діяльності, ставлення до товаришів, ровесників, організаторські здібності; зміни, які відбулись при формуванні якостей особистості.

· План-сітка роботи загону.

· Щоденні записи вожатого, які можна назвати «Подорож в 21 день», «24 дні з життя», «День за днем» та ін.

Планування виховної роботи в літніх дитячих оздоровчих закладах вимагає чіткої послідовності, системності та наступності. Це одна з найважливіших умов успішної організації літнього відпочинку школярів.

Вихователі та вожаті повинні керуватися єдиними вимогами до планування виховної роботи. Тобто складати конкретний план дій, який допомагає сформувати тимчасовий добрий, дружний колектив вихованців і дорослих, важливим процесом якого є спільне обговорення мети, завдань, справ, які диктує нам саме життя, вироблення основних законів взаємодії між собою, основних норм педагогічного спілкування, розподіл спільних доручень, планування такої програми дій, щоб кожен зміг розкрити себе з кращого боку, виявити турботу та допомогти у важку хвилину, вміти розділити радість успіху.

Для зручності ведення записів можна заповнити сторінки так: «Путівка дня», «Діяльність» (власний план роботи на день), «Аналіз дня», «Роздуми» (аналіз колективних творчих справ – причини позитивного і негативного - , пропозиції і думки вихованців, якими методами вдалось вирішити поставлені завдання, причини настрою дітей у загоні, їхня активність, , на кого слід звернути увагу, роздуми на майбутнє тощо).

Вожатий, пам'ятай!

· Педагогічний щоденник ‑ це скринька твоєї творчості, роздуми, педагогічний звіт, а також творчий документ, у якому ти плануєш свою діяльність.

· Умій записати важливе, щоб бути впевненим, розумним, сміливим.


Додаток 14


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 1750; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!