ДР. 1.1.1 Навчаннята перевірка знаннь персоналу



Необхідно забезпечити навчання персоналу, службові обов'язки якого передбачають перебування у виробничих зонах або контрольних лабораторіях (включаючи технічний і обслуговуючий персонал, а також співробітників, які виконують прибирання), а також персоналу, діяльність якого може вплинути на якість продукції.

Крім основного навчання, що включає теорію і практику, кож­ний знову прийнятий на роботу співробітник повинен пройти навчання відпові­дно до обов'язків, що за ним закріплені. Потрібно також проводити подальше навчання, періодично оцінюючи його практичну ефективність. Повинні бути навчальні програми, затверджені відповідно або керівником виробництва, або керівником відділу контролю якості. Протоколи навчання необхідно зберігати.

Персонал, який працює в зонах, де контамінація становить небез­пеку, наприклад, у чистих зонах або в зонах, де обробляють сильнодіючі, ток­сичні, інфікуючи або сенсибілізуючі речовини, повинен пройти спеціальне на­вчання.

Оптимально, щоб відвідувачі або співробітники, які не пройшли навчання, не допускалися в зони виробництва і контролю якості. Якщо це не­минуче, то вони повинні попередньо пройти інструктаж, зокрема, щодо гігієні­чних вимог до персоналу і використання захисного одягу. За ними необхідний ретельний нагляд.

При навчанні повинні бути докладно обговорені як концепція за­безпечення якості, так і всі заходи, що покращують її розуміння і здійснення.

 

ДР. 1.1.3 - ДР. 1.1.4. Контроль санітарного стану персоналу – Особиста гігієна персоналу

Повинні бути складені детальні програми з гігієни праці, адаптова­ні до різних потреб усередині підприємства. Вони мають містити методики, що стосуються здоров'я, дотримання гігієнічних правил і одягу персоналу. Кожний співробітник, обов'язки якого передбачають перебування в зонах виробництва і контролю, повинен розуміти і точно додержуватися цих методик. Керівний пе­рсонал повинен сприяти розвитку програм з гігієни праці, які необхідно широко обговорювати при навчанні.

При зарахуванні на роботу кожен повинен пройти медичне обсте­ження. Виробник відповідає за наявність інструкцій, відповідно до яких забез­печується його інформування про такий стан здоров'я співробітників, який мо­же вплинути на якість продукції. Після першого медичного обстеження пода­льші проводяться в тих випадках, коли це необхідно для роботи або здоров'я персоналу.

Повинні бути вжиті заходи, що гарантують, наскільки це можливо, що жодний співробітник з інфекційним захворюванням або відкритими ранами на відкритих ділянках тіла не зайнятий у виробництві лікарських засобів.

Кожна особа, яка входить у виробничі зони, повинна носити захис­ний одяг, що відповідає виконуваним нею операціям.

Повинно бути заборонено їсти, пити, жувати або палити, а також зберігати їжу, напої, тютюнові вироби або особисті лікарські засоби у виробни­чих зонах і зонах зберігання. Повинні бути заборонені всі дії, які порушують гігієнічні вимоги усередині виробничих зон або в будь-якій іншій зоні, якщо вони можуть негативно вплинути на продукцію.

Слід уникати прямого контакту між руками оператора і відкритою продукцією, а також усякою частиною обладнання, що контактує з продукцією.

Персонал повинен бути навчений правилам застосування засобів для миття рук.

Працівники повинні бути проінформовані про кримінальну відповідальність у випадку розголошення комерційної інформації.

Рукавички під час роботи потрібно регулярно дезінфікувати дез. розчином, шкарпетки і рукавички необхідно змінювати принаймні кожну зміну.

Всі ці заходи повинні бути проведенні згідно плану.

ДР. 1.2Підготовка технологічного одягу.

Одяг для чистих приміщень необхідно очищати і поводитися з ним таким чином, щоб він не піддавався додатковому забрудненню, що згодом мо­же стати причиною контамінації. Ці роботи необхідно виконувати відповідно до письмових методик. Для такого одягу використовуються окремі пральні. Неправильна обробка одягу пошкоджує волокна тканини, що збільшує ризик відділення часточок. Для невеликих підприємств як наше найбільш ефективно проводити прання у спеціалізованих підприємствах.

Підготовка технологічного одягу та рукавичок для персоналу приміщення класу чистоти D здійснюють з СП 10.05 „Технологічний та захисний одяг. Норми користування і підготовки”. Одяг подають на прання, а потім на стерилізацію (автоклавування). Прання проводиться за межами підприємства згідно з СП 10.05. Стерилізацію технологічного одягу проводять в автоклаві при надлишковому тиску 0,11 MПа протягом 45 хвилин.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 264; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!