Обґрунтування вибору дезинфікуючих засобів



Миючі та дезінфікуючі розчини використовуються для таких операцій, як: щоденне і генеральне прибирання виробничих приміщень, миття і дезінфекції обладнання. Ці операції здійснюється з метою дотримання гігієни виробничого процесу, а саме: чистоти обладнання та комунікацій, приміщень, персоналу.

Саносил Супер 25 (перекис водню + азотокисле срібло + фосфорна кислота) – застосовується для дезінфекції поверхонь приміщень.

Сокрена (четвертинні амонійні з’єднання) – застосовується для дезінфекції поверхонь приміщень.

Лізоформін-спеціаль (гуанідини + четвертинні амонійні з’єднання) – застосовується для дезінфекції поверхонь приміщень.

Мультімейд К-40 (неіонногенних і катіонних ПАР комплексоутворювач, диспергатор, монополуформаль бензилового спирту, вода) – концентрований, малопінний засіб лужного характеру, водорозчинний , біодеградабельний , вибухонебезпечний, на основі ПАР , спеціально підібраний склад компонентів не робить негативного впливу на поверхні, ефективний для проведення щоденної та періодичного прибирання. Застосовується для очищення всіх типів поверхонь. Не володіє алергічними і кумулятивними властивостями.

Дексоцид (дидецил-диметиламонійхлорид, бензолконіумхлорид, ізопропанол, мурашина кислота, бензойна кислота) – миття і дезінфекція всіх видів поверхонь.

Каустична сода – ефективне внутрішнє миття обладнання та комунікацій.

Вартість наведених вище миючих і дезінфікуючих засобів на ринку України:

· Саносил Супер 25, грн/л – 180;

· Сокрена, грн/кг – 157;

· Лізоформін-спеціаль, грн/л – 109;

· Мультімейд К-40, грн/л – 123;

· Дексоцид, грн/л – 102;

· Каустична сода, грн/кг – 24.

Отже, враховуючи цільове призначення, вартість і ефективність для щоденного і генерального прибирання обираємо Дексоцид, а для внутрішнього миття і дезінфекції обладнання та комунікацій обираємо каустичну соду.

Обґрунтування вибору підготовки повітря для класів чистоти

Повітря виробничих приміщень – потенційне джерело забруднення, тому його очищення є одним з ключових питань ведення технологічного процесу.

Вентиляційне повітря виконує ряд важливих функцій:

§ видалення забруднень

§ створення необхідної зони у виробничому приміщенні

§ створює комфортні умови для роботи персоналу

Для одержання повітря з необхідними характеристиками мають використовуватись способи, які пройшли валідацію, внесені в технологічний і технічний регламенти і дозволені за встановле­ним порядком уповноваженим державним органом.

Для забезпечення виробництва стерильних препаратів знепиленим стерильним повітрям використовують системи з ламінарним потоком повітря по всій площі приміщення або в певних робочих зонах.

Приміщення з ламінарним потоком — це такі приміщення, в яких повітря подається в напрямку до робочої зони через фільтри, що займають усю стіну або стелю, і видаляється через поверхню, протилежну входові повітря.

При виборі способу стерилізації повітря потрібно враховувати, крім надійності стерилізації, економічність, можливість контролю стерилізації, зручність експлуатації.

Традиційна технологія чистих приміщень заснована на подачі повітря через пилові HEPA фільтри. Пилові фільтри являють собою спеціальну "тканину", здатну затримувати частки пилу з повітря. Принцип їхньої роботи досить простий: повітря вентилятором продавлюється через фільтр і тим самим звільняється від часток пилу. HEPA-фільтри видаляють пилові частки від 0,3 мкм, проганяючи крізь себе весь наявний у приміщенні повітря по кілька десятків разів у годину.

HEPA фільтри є на сьогоднішній день одними з найпоширеніших завдяки ефективній затримці часток аж до 0,3 мкм. НЕРА фільтри можуть мати різну форму, оскільки їхні властивості визначаються структурою матеріалу, з якого вони виготовлені. Їхній принцип дії заснований на затримці часток пилу в розгалуженій мережі дрібних каналів, через які продувається очищає повітря.

 У сучасному повітроочисному встаткуванні цього досягають, якщо використається одночасно два-три типи з вищевказаних фільтрів.

 Для доведення параметрів повітря по кількості часток до встановлених норм доцільним буде застосування двоступеневого очищення з використанням фільтра EU13 -високоефективна фільтрація (HEPA) до 99,95% на фінішній стадії для приміщень класів чистоти С, та триступеневе очищення у зонах чистоти А і В з використанням фільтру EU14 -високоефективна фільтрація (HEPA) до 99,95% на фінішній стадії. Використання НЕРА фільтрів на наш погляд має багато переваг, а саме висока ефективність, зручність у використанні, вигідність з точки зору ціна-якість.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 422; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!