Підручники і навчальні посібники.



Підручник – це книга, яка містить основи наукових знань, теорій з певної навчальної дисципліни, згідно до вимог дидактики.

В початковій школі основними підручниками слід вважати такі, у яких зазначено такі грифи Міністерства освіти і науки України: *затверджено; *допущено.

Цей гриф розміщується в основних підручниках. А в альтернативних підручниках допускається гриф «Рекомендовано». До альтернативних підручників в початкових класах можна віднести: «Біла хата», «Ластівка», «Сонечко», «Джерельце».

Навчальний посібник – книга (матеріал), яка не є обов*язковою при вивченні предмета, але розширює межі підручника, містить додаткові, найновіші та довідкові відомості.

 

Методи і прийоми навчання. Класифікація методів навчання.

Метод навчання – це спосіб упорядкованої взаємопов*язаної діяльності вчителя і учнів, що спрямована на розв*язання завдань навчання і освіти.

Прийом навчання – це деталь або складова частина методу, що його доповнює.

Засоби навчання – це допоміжні матеріали для реалізації застосування методів (таблиці, картини, ілюстрації, схеми, малюнки, ТЗН).

Сучасна педагогіка класифікує методи навчання за різними критеріями. Відповідно до цього всі методи навчання можна прокласифікувати таким чином.

*За джерелом передачі інформації: *словесні (бесіда, розповідь, пояснення, робота з текстом); *наочні (ілюстрування, демонстрування, спостереження); *практичні (вправи, лабораторні і практичні роботи).

*за характером пізнавальної діяльності школярів: *пояснювально-ілюстративний; *репродуктивний; *проблемний виклад; *частково-пошуковий; *дослідницький.

*За дидактичною метою: *оволодіння знаннями; *формування умінь і навичок; *закріплення знань; *перевірка знань, умінь і навичок.

*За логікою викладання: *аналізу; *синтезу; *абстрагування; *індукції; *дедукції.

 

Словесні методи навчання.

Словесний метод – це логічний послідовний виклад навчального матеріалу, що грунтується на правилах, доведеннях та умовиводах. Даний метод застосовують при вивченні нового матеріалу.

До словесних методів навчання належать лекція, пояснення, розповідь, бесіда.

Розповідь – це живий емоційний виклад вчителя навчального матеріалу.

Бесіда – це запитально-відповідальна форма вивчення навчальної інформації. Головна умова використання бесіди – це наявність певних базових знань з даного питання.

 

Наочні методи навчання.

Практичні методи навчання.



Методи за характером пізнавальної діяльності і мислительної активності учня.

Проблемне навчання – регулювання принципів діяльності, цілеспрямованості та проблемності, правил взаємодії вчителя та учнів, вибір і вирішення способів та прийомів створення проблемних ситкацій, вирішення навчальних проблем.

Проблемна ситуація – це спосіб, психологічий стан, що виникає в результаті мисленної взаємодії суб*єкта (учня) з об*єктом (навчальний матеріал), який викликає пізнавальну потребу розкрити суть процесу, або явища, що вивчаються.

Проблемний виклад – це спосіб взаємодії вчителя й учнів на основі створення інформаційно – пізнавальної діяльності між раніше засвоєними знаннями та новими фактами з метою пояснення учням суті нових знань.

Частково-пошуковий метод – це спосіб взаємодії вчителя й учнів на основі створення інформаційно-пізнавальної суперечності між теоретично можливим способом вирішення проблеми і неможливістю застосувати його практично з метою організації самостійної роботи учнів щодо засвоєння програми через проблемно-пізнавальне завдання.

Дослідницький метод – реалізовується через самостійну пошукову практичну роботу учнів, яка допомагає розв*язати навчальну проблему.

Дидактична гра – це спеціально створена розважальна діяльність, що має вплив на засвоєння учнями знань, умінь і навичок.

Програмоване навчання – це особливий вид самостійної роботи учнів над спеціально відібраним матеріалом, а не навчанням за програмою.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 411; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!