Можливості для розвитку різних типів блогерських мереж, як нової течії в розвитку ЗМІ в УкраїніВ українському інтернеті достатньо самостійних блогів, щоб створювати громадську неприбуткову мережу в тій чи іншій формі. Подібне утворення вимагає порівняно незначних зусиль від учасників, але приносить помітний додатковий трафік усім членам БМ. Питання мови, якою ведуться блоги, для подібної мережі с другорядним, бо зазвичай учасники громадських БМ обмежуються лінками на сторінки учасників і не показують анонсів з інших блогів.

Відкриття комерційної блогерської мережі потрібно ретельно розрахувати, щоб ринок був готовий до нового формату і первинних інвестицій вистачило до виходу проекту на самоокупність.

Наразі в Уанеті величезний попит на новини - новинарні ресурси у верхніх рядках рейтингів серед найбільш популярних порталів. Постійно відкриваються нові проекти, які швидко здобувають свою частину аудиторії. Кон'єктура вельми сприятлива для відкриття блогерської мережі. Але ринок інтернет-реклами і особливо контекстної реклами ще недостатньо розвинений. Рекламних бюджетів компаній, що виділяються на онлайнову рекламу, поки що не вистачає, шоб забезпечити прибутковість проектів другого ешелону. Якщо блогам з комерційної БМ не вдасться вийти на провідні позиції у своїх сегментах, то прибутковість усього підприємства виявиться під загрозою. Відкривати БМ потрібно тоді, коди буде впевненість, що перші блоги протягом кількох місяців зможуть вирватися до першої п'ятірки у своїх категоріях, або коли ринок буде достатньо розвиненим, щоб приносити прибутки великій кількості учасників. Досвід минулих років свідчить, що українська інтернет-галузь розвивається повільними темпами, і багато світових тенденцій встигають заснути, так і не появившись на вітчизняних теренах. Цьогорічний прогнозований ріст реклами в Уанеті може залишитися лише прогнозом.

 

Варто також враховувати, що ідею блогової мережі можуть дискредитувати спамерські блог-мережі. Також при деяких інтернет-газетах для залучення трафіку існують розважальні розділи з анекдотами, еротичними фотографіями та карикатурами під загальною назвою «блог». Цє свідчить про загальну обізнаність українських інтернет-журналістів із самим поняттям блогів.

Для розвитку блогів в Україні також важливе поширення швидкісного доступу до інтернету серед домашніх користувачів. Американські дослідження показало, що інтернетники, які мають постійне підключення до мережі, значно частіше за користувачів телефонного з'єднання розмішують в інтернеті текстові, фото та відеоматеріали, створені власноруч. Швидкісний доступ до інтернету значною мірою міняє онлайнові звички користувачів, розширює набір задач, які вони вирішують за допомогою мережі та подовжує сеанси роботи в інтернсті [26].

При відкритті комерційної БМ потрібно враховувати досвід успішних західних мереж. Перш за все залучити інвестиції, що дозволять сплачувати гонорари авторам до виходу на самоокупність. Це забезпечить якість контенту та залишить контент у власності мережі. Потрібно відкривати спочатку тематичні блоги у сегментах, що найбільше приваблюють рекламодавців та читачів, і приділяти особливу увагу стилістиці та дизайну. Наймати авторами фахівців певної галузі, що вміють добре писати короткі авторські тексти.

Відкриття комерційної блогової мережі наразі видасться передчасним і буде виправданим у  найближчі роки хоча для точніших рекомендацій потрібно виконати обрахунки для конкретного бізнес-плану. При виборі моменту для старту бізнесу потрібно враховувати кілька показників. По-перше, ступінь розвитку української блогосфери, бо блоґери - це перші читачі та «ранні приймачі», що забезпечать поширення новин про відкриття ресурсу, а також серед блогерів найбільше потенційних авторів. По-друге, кількість українських інтернет користувачів і особливо власників швидкісного підключення. По-третє, об'єм рекламного ринку і ступінь його розвитку, наявність різноманітних рекламних форматів і партнерських систем. Ці показники підкажуть точніше, коли український інтернет готовий до створення прибуткової комерційної блогерської мережі.

 

 

ВИСНОВКИ

В цій роботі вперше запропоновано класифікацію блогерських мереж, які досі залишаються поза увагою академічних дослідників журналістики. Класифікація дозволила побачити, які сегменти ринку найбільш привабливі для блогерських мереж різного типу, хто займає провідні позиції у цих сегментах, які фактори дозволили їм зайняти провідні позиції.

На основі класифікації відокремлено поточні тенденції у розвитку блогерських мереж та зроблено прогнози на найближчі роки. Особисті БМ найчастіше бувають широкого профілю за тематикою, бо авторів цікавлять кілька тем, про які вони прагнуть вести блоги. Особиста мережа може стати комерційно успішною, і тоді блогер починає долучати нових авторів і перетворюється на власника малої комерційної мережі.

Учасники громадських БМ найчастіше слабко асоційовані між собою. Після створення групи і вибору логотипа вони мило координують спільні дії. Найбільш відомі бренди як раз у тих не багатьох громадських мереж, організатори яких дбають про розвиток спільноти, прискіпливо добирають нових учасників і стежать за дотриманням правил.

За тематикою серед комерційних БМ найбільше мереж широкого профілю. Тут є явні лідери - Gawker Media і Weblogs, Inc., які почали бізнес у правильний момент і працюють з авторами на гонорарній основі, завдяки чому можуть забезпечити високу якість контенту. У другому ешелоні цього сегменту знаходяться мережі, які стали популярні завдяки достатнім інвестиціям та задоволенню в першу чергу потреб регіональних англомовних аудиторій Австралії, Британії, США

Після заповнення сегменту мереж широкого профілю почали інтенсивно відкриватися спеціалізовані мережі. Деякі з них швидко вийшли на прибутковий рівень. Мережі широкого профілю інтенсивно галузяться і відкривають нові більш спеціалізовані блоги і навіть цілі підмережі. Природнім е процес, коли успішний блог відгалужує супутні проекти та нові блоги.

 

Спеціалізація - основна тенденція, що діє зараз. Важливі варіації цієї тенденції, які тільки починають проявлятися - створення регіональних і національних БМ. Порівняно низька популярність новітніх медіа у Європі та інших частинах світу залишає багато простору для росту блогів і національних блоґерських мереж, які копіюють успішні англомовні мережі. Утвориться безліч громадських мереж і об'єднань блогерів, які не женуться за прибутками, а об'єднуються за інтересами.

Майбутні тенденції у розвитку БМ: ріст кількості БМ та долі їхньої аудиторії; ріст конкуренції з традиційними ЗМІ; розвиток спеціалізованого програного забезпечення для менеджменту БМ укрупнення і злиття блоґерських мереж купівля найбільш потужних БМ крупними медіа-корпораціями; для розкрутки БМ почнуть використовувати методи традиційного РR; додатковим джерелом прибутків для БМ стане ліцензування і перепродаж контенту. БМ стануть створювати для своєї аудиторії додаткові веб-сервіси, що не пов'язані з блогами.

Блогсрські мережі - новітній медіа-феномен, що залишає багато простору для інновацій. Несподівані рішення можуть бути успішні, бо досі ніхто не робив чогось подібного. Ядро аудиторії блоґерських мереж полюбляє нове та незвичайне. Для успіху блогерської мережі визначальними є якість наповнення блогів, кваліфікація засновників БМ і блогерів, здатність впроваджувати Інноваційні рішення, матеріально-технічне і програмне забезпечення.

Проведено аналіз українського інтернет-ринку з погляду сприятливості для створення блоґерських мереж. Розроблено рекомендації щодо відкриття блоґерських мереж в Україні. В українському сегменті інтернету достатньо блогів, щоб створити неприбуткове об'єднання україномовних чи російськомовних блогерів уже зараз. Відкриття комерційної БМ, що розраховує на прибутки від реклами, буде виправданим у найближчі роки.

 

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Андреев Алексей. Будущее СМИ и рекламы. Fuga.ru, 2002. http://www.fuea.ru/articles/2002/07/future-smi.htm. запит 06.05.2013

2. Бодрийар Жан. В тени молчаливого большинства. Издательство Уральского университета, 2000

3. «Виаком» не видит эффективности в размещении видеозаписей на «Youtube» - http://www.adme.ru/business/2007/02/06/l4882/, запит 05.05.2013

4. Вказівки продюсерам Бі-бі-сі. - Переклад, „Інтерньюз-Україна", 1998.-287с.

5. Загоруйко Юлія. На небокраї GOOGLE - нові інтернет-зірки. // Дзеркало тижня. - http://www.dt.ua/2000/2250/54840/, запит 06.05.2013

6. Зелпинг // Wikipedia, the free encyclopedia • http://ru.wikipcdia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BF%D0%B8%D 0%BD%D0%B3, запит 10.05.2013

7. Индимедиа. - http://pitcr.indymcdia.ru/ni/taxonomy/lcrm/33, запит 04.06.2013

8. Кагарлицкий Борис. Эпос для самнздатчиков -Ьир://оГШпс.сотриісгта.га/2006/639/27044І/, запит 12.04.2013

9. Качать его! // Эсквайр, травень 2007. - С. 58-64

10. Кирссв Олег. Поваренная книга активиста - http://macb.mcd¡a-activist.ru/ptlscctch2.htm. запит 01.05.2013

11. Кнрня И.В. Телевидение и Интернет Франции на пути к информационному обществу. - М.; Изд-во МГУ,2005. - С. 145-152

12. Кобслсв Юрий. Авторское право и Интернет -http://www.russianlaw.net/law/doc/al42.htm, запит 06.05.2013

13. Коттрелл Джил. Диффамация и Інтернст -hitp://www. hrighis.ru/tcxt/imcr/b4/Chap tcr7.htm, запит 01.05.2013

14. Кучма Ірина. Creative Commons: авторські права - гнучкі та креативні // Дзеркало тижня - hllp://www.d(.ua/3ÖÖO/3050/55155, запит 10.05.2013

15. Л о коша Лена. Княжицкий + Костери н = холдинг «МедиаДом» -hup://www.iclcfcrilika.kicv.ua/articlc5^32/^^

ingmediadorn. запит від 07.05.13

16. Маклюсн Маршалл. Понимание Медиа: внешние расширения человека - М: «Канон-прссс-Ц», «Кучково поле», 2003. - 464с

17. Медиа-активист - h up ://www.mediaelivist.ru/, запит 10.04.2013

18. Новое оружие в войне против пиратства в сети. • hup://www.newsland.ru/News/Detail/id/l9805/, запит 10.05.2013

19. Обращение Алексея Балабанова к авторам роликов для проекта «Кино» - hup://www.film-kino.ru/, запит 04.06.2013

20. Поляк Римма. Журналистика в эпоху Интернета -hup://www.realno.info/blog/amirpol/1068, запит 04.02.2013

21. Потятинник Борис. Медіа: ключі до розуміння. - Львів, Паіс, 2004. -С.176-182

22. Пуговський М. Що такс блог?

hitp://bIogobig.com/blogsAvhat_is_blog.htmІ - запит 10.06.2013

23. Труджило Меліса. Студенты создают фильмы с помощью мобильных телефонов. - hup;//(clncws.ru/ncws.php?id=l076, запит 06.05.2013

24. Українське законодавство: засоби масової інформації. - Київ, 2000. - 256с.

25. <»Youtubc»: чудо современного интернета -

hup://inierneino.net/2006/10/G5/youcube-chudo-sovremcnnogo-inteme»a/, запит 01.05.2013

26. Фил. Блоі'и - моя профессия // Ыоggc«fliwork-hup ://wp.mazoo.net/archives/203 - запит 10.06.2013

27. Яковлев Егор. Youtube - труба. -http://mcdia-onlinc.ru/indcx.php3?&id=99054, запит 06.05.2013

28. 25000 несен на iPod // Новости // iPodshop -hup://ipodshop.com.ua/ncwsdcsk_inro.php?ncwsdcsk_id=35, запит 20.03.2013

29. 1G-2G-3G-4G // Електронний словник - 67 http://dictionarics.rin.ni/cgi-biii/dctail.pl7scl=sotov&word=IG-2G-3G-4G. запит 15.04.2013

30. АІі R. Exclusive: Weblogs Inc Being Bought Out By America Online // PaidConlcnl.org- 05 жовтня 2005.

hllp://www.paidconlcriLorg/pc/arch/2005_IO_05.shlml#051691 - запит 10.06.2013

31. Atlas. Alias 2.0 • старті // atlas20.com.-http://atlas20.com/2006/04/IO/atlas-20-siarl/ - эапит 10.06.2013

32. В log Network List. Blog networks // Ranking the blog networks, Blognclworklisl.com - http://www.blognctworklist.com/nctworklist.php - запит 09.06.2013

33. Blood R. Weblogs: A History and Perspective//Rebecca's Pocket.- 07 вересня 2000 - h tip ;//www.rcbcccablood.net/cssays/wcblog_h і story .him I - запит 04.06.2013

34. Bucy Eric P. Living in the Information Age. A New Media reader. - 2nd ed / Frances Cairncross. The Roots of Revolution. - Wadsworth, 2005. - P.5

35. Calaeanis J. Local clogs - it's about what's on the plate//Calacnis.com.-. http://www.calacanis.com/2006/04/l8/Iocal-blogs-ils-about-whats-on-ihc-platc/ -запит 10.06.2013

36. Coggins Sh. About Weblogs Merges with b5mcdia // About Weblogs. http://www.aboutwcblogs.com/7itemid-2391 - эапит 10.06.2013

37. Coranlc. About us // Corantc.com. hup;//www.corantc.com/about.php -запит 08.06.2013

38. Denton N. Gawker traffic statistics //Nickdcnton.org. http://www.nickdcnton.org/002144.html - эапит 08.06.2013

39. Deuzc Mark. What is Multimedia Journalism. -htlp://convcrgcncc.joumalism. indiana.edu/mcdia/documcnts/convcrgcncc/DcuzcM ultimcdiaJS.pdf, запит 05.03.2013

40. Elliot Anthony. Contemporary Social Theory. / David

Harvey.Postmodern ism. - Great Britain: Dlackwcll Publishers, 1999. - P.303

41. Gibson Owen. Al Gore brings DIY television 'revolution' to Britain • http://media.guardian.co.uk/newmedia/story/0,,2030546,00.html, запит 19.03.2013

42. Giles Bob. Journalism in the Era of (he Web. -http://usinfo.stalc.gov/journals/ilgic/040l/ijgc/gj07.hlm, запит 04.06.2013

43. Jeff Gralnick. The Next New Thing Is Here -http://usinfo.statc.gov/journals/itgic/0306/ijgc/gralnick.htm, запит 05.05.2013

44. Lefever L. What is a Blogroll? Why Would I Want One? // Common Craft, hllp;//www. com moncraft.com/archivcs/000427.htm I - запит 07.06.2013

45. Levy S., How Can I Sex Up This Blog Business? // Wired, Issue 12.06, www.wired.com/wircd/archive/l2.06/blog_pr.html - запит 08.06.2013

46.1.uncnfeld Peter. The Digital Dialectic. New Essays on New Media/ Erkki Hublamo. From Cybernation to Interaction: A Contribution to anArchcology of Interactivity. - Cambridge, Massachusetts: The MIT Press, 1999. - P. 96-112.

47. Manovich Lev. The Language of New Media. • Cambridge, Massachusetts: The MIT Press,2001. - 354p.

48. Marris Paul, Thornham Sue. Media Studies. - 2nd cd / Winston Brian. How arc media bom? - Edinburgh; University Press, 1996. - P. 781-786.

49. Mcrholz P. Play With Your Words // pctcrmc.com -http://www.pcterme.com/archivcs/00000205.html, запит 15.05.2013

49. May Chrisiopher. Key Thinkers for the Information Society. Rouilcdgc. New York, 2002.

50. Michael Murric. Broadcasters Getting Online, Staying On Air -http://usinfo.staic.gov/journals/iigic/0306/ijgc/murric.htm, запит 05.06.2013

51. Multimedia, // Wikipcdia, the free encyclopedia -http://cn.wikipcdia.org/wiki/Multimedia, запит 07.05.2013

52. Quick W. I Propose a Name // Daily Pundit. http://www.iw3p.com/DailyPundit/2001_12_30_dailypundit_archivc.phpW8315120 -запит 01.06.13

53. Riley D. List of Blog Networks v3 (September) // Blog Herald. htlp://www.bloghcr_ld.com/2005/09/21/list-of-blog-nctworks-v3-scptcmbcr/ -запит 10.06.13

54. Rowse D. Why Not to Join Blog Networks? // ProBlogger. http://www.probloggcr.net/archives/2005/05/13/why-not-lo-join-blog-nelworks/ -запит 08.06.2013

55. Rowse D. Why Should you Join a Blog Network? // ProBlogger. htcp://w ww.probloggcr.net/archives/2006/03/l5/why-should-you-join-a-blog-nctwork/ - запит 08.06.13

56. Rowse D. Why You Shouldn't Join a Blog Network // ProBlogger.

h tip://www .probloggcr.net/arc hives/2006/03/16/why*you»shouldnt»join*a*b log-network/ - запит 08.06.13

57. Reporter's guide to citizen journalism // Press Gazette , запит 20.10.2013

58. Rosen Jay. The People Formerly Known as the Audience. -htcp://journalism.nyu.cdu/pubzone/wcblogs/prcssthint/2006/06/27/ppl_frmr.htnil, запит 04.06.2013

59. Podcasl // Wikipcdia. the free encyclopedia. -http://cn.wikipcdia.org/wiki/Podcast, запит 12.03.2013

60. Severin Wcmcr J. Communication Theories: Origins, Methods, and Uses in the Mass Media. / Controlling the News Staff and Maintaining the Slats Quo / Addison Wesley Longman, Inc., 2001. - P. 332-336.

61. Share, reuse, and remix - legally. - http://crcativccommons.org, запит 10.05.2013

62. Thompson С. В logs to Riches: The Haves and Have-Nots of the Blogging Boom // New York Magazine.

http://nеwyorkmеtro.com/nеws/mеdia/l5967 - запит 08.06.2013


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 53; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ