РОЗДІЛ 2. Прогноз розвитку блогерських мереж, проблеми і шляхи подоланняПоточні тенденції розвитку блогерські мереж різного типу. Ріст спеціалізації.

Громадські мережі

Завдяки класифікації (Табиця 2) видно, що мережі певного типу виникають частіше і більш поширені за інші.

З 13 громадських мереж 10 відносяться до типу слабко пов'язаних. Зазвичай у громадській мережі активні процеси відбуваються на початковому стані становлення. Надалі спільна діяльність обмежується неформальним спілкуванням і вряди-годи прийняттям нових членів. За дотриманням навіть нечітких правил ніхто не стежить. Такі мережі дають блогерам трохи додаткового трафіку та відчуття причетності до спільноти. Більшого учасники від них не вимагають. За тематикою 7 з 13 громадських мереж - широкого профілю - організатори прагнуть витрачати поменше зусиль на пошук і добір кандидатів. У першого-ліпшого охочого значні шанси потрапити до громадської мережі.

Серед громадських є 3 сильно пов'язані мережі. Дві з них - 9rulcs і Random Shapes - мають бренд, що добре впізнається, і це створює для учасників додаткові вигоди (Çrulcs взагалі найбільш відома й авторитетна мережа після Gawfccr Media та Wcblogs, Inc.). В обох мережах відбувається інтенсивне внутрішнє спілкування. До 9rulcs часто звертаються спонсори, що прагнуть показувати свої банери на сайтах учасників. Складові успіху 9rulcs і Random Shapes у тому, що організатори мають авторитет у певному колі блогерів, приділяють багато часу та уваги менеджменту цих спільно, а також прискіпливо добирають учасників. Усі учасники відповідають певним критеріям, що підтримує та посилює створені бренди.

Сильно пов'язані громадські мережі у майбутньому можуть перейти до комерційної діяльності. У цьому випадку конкурентним недоліком для них стане те, що вони не володіють контентом учасників мережі. Хоча з іншого

 

боку це може привабити нових членів, які не згодні віддавати власні статті у чужу власність. Наприклад, венчурний інвестор і автор кількох книг Гай Кавасакі швидко здобув широку популярність, коли завів блог (b1og.guykawasaki.com) у грудні 2005 р. Пізніше він приєднався до мережі 9rules, чим приніс значну користь об'єднанню. Настільки популярний блогер, що цінує власні зусилля, навряд чи приєднався би до мережі, що зазіхає на контент створений блогером. Громадським сильно пов'язаним мережам при бажанні легко перекваліфікуватися у комерційні рекламні мережі, які виступають як рекламні агенти для учасників. Керівництво 9rules іноді саме так і чинить.

Найближчими роками буде з'являтися багато громадських мереж, бо це ефективний спосіб привабити додатковий трафік з мінімальними витратами, Крім того, найчастіше допускається участь у кількох громадських мережах і ті, хто відчув користь від однієї мережі, можливо, захочуть робити нові громадські мережі для різних цільових аудиторій.

Поки що мало розвинені спеціалізовані та регіональні мережі. Розвиток комерційних БМ свідчить, що ці напрямки розвиваються дуже інтенсивно, коли настає насичення сегменту «широкого профілю». Хоча конкуренція громадських мереж слабша і в одному сегменті може існувати більше мереж. Проте лідерами у кожній ніші все одно може бути тільки обмежена кількість БМ.

 

Комерційні мережі

Щодо комерційних мереж, то перш за все слід зазначити, що більшість з них не приносить значних прибутків ані організаторам, ані учасникам. Багато БМ утворилися нещодавно і не встигли розкрутити своє ім'я. У багатьох БМ нема шансів щось заробити через низьку якість вмісту блогів і недолугі дії організаторів.

 

Ведення неприбуткової блогерської діяльності не суперечить намірам рядових блогерів, бо вони переважно отримують ті самі бонуси, які можуть

очікувати від членства в громадській мережі, чи навіть більше, бо організатори комерційної БМ значно активніше просувають бренд і підконтрольну мережу. Крім того, більшість комерційних мереж надають платформу для ведення блога, хоча взамін стають власниками контенту, створеного блогером. Варто зазначити, що багато блогерів не переймаються авторськими правами на власні творіння і тим, що станеться, коли вони захочуть покинути лави БМ.

Сегмент комерційних БМ широкого профілю уже насичений і тут наявні беззаперечні лідери. Перш за все це Gawkcr Media та Weblogs, Inc., які перевершують усіх інших. Кошти також є у досить популярних мереж b5media, Shiny Media та Pajamas Media. Імовірно, що досягнути успіху Shiny Media і b5media допомогло те, що у кожної з них ядро аудиторії знаходиться поза США, де домінують холдинги Ніка Дентона і Джсйсона Калаканіса. У Shiny Media більшість блогерів з Британії, у bSmedia - з Австралії. Локалізація дозволила апелювати до потреб аудиторії і здобути її визнання. Мережа Pajamas Media також сконцентрована на потребах національної аудиторії, але вже американської. Pajamas Media відкрилася у листопаді 2005p., a b5mcdia - у вересні того ж року. Обидві отримали інвестиції, але не витрачають їх на сплату гонорарів, бо працюють за методом розподілу рекламних прибутків. На початок червня 2012 р. вони ще не згаяли первинних інвестицій, і наскільки успішними буде їхня діяльність стане зрозумілим протягом року. Хоча, імовірно, bSmedia уже вийшла на самоокупність. Мережа отримує пристойні прибутки з контекстної реклами, бо відкриває специфічні блоги рідкої тематики, розраховані на дорогі ключові слова. Наприклад, про хворобу Альцгеймера (a1zhcimcrsnotcs.com).

Великі комерційні мережі широкого профілю розширилися настільки, що їм вже стає тісно у своїх межах. Якщо раніше блоги групувалися у навігаційних меню по тематичних каналах, то тепер потрібно створювати ще один рівень ієрархії з під категоріями чи виділяти дочірні мережі. Друге подібне починання Wеbfogs, Inc. - дюжина фінансових блогів про акції провідних корпорацій на фондовому ринку. Ідея категорій і підкатегорій у тому, щоб показати відвідувачам якомога більше посилань на інші ресурси та статті блогової мережі. Побачивши хоч трохи чогось цікавого користувач почне клікати на лайки, передивлятися додаткову рекламу, і загалом довше затримається на порталі. Але, наприклад, сторінки Wcblogs, Inc. уже настільки ж перевантажені лайками та заголовками, як портали новинарних сайтів, що теж поспішають показати відвідувачу все, що у них є за поточний день. Великим БМ і зокрема Weblogs, Inc. потрібно буде розробити більш витончені алгоритми для показу відвідувачам релевантних посилань на власні сайти - щось, на кшталт внутрішньої контекстної системи. Наразі відвідувачам сайта показується якомога більше анонсів інших матеріалів у надії, що випадково трапиться те, що його цікавить. А також заради збільшення індексу цитування.

Для БМ широкого профілю майже не існує межі росту. Таке утворення намагається покрити усі можливі теми, постійно відкриваючи нові напрями та поглиблюючи спеціалізацію. Кількість тематичних каналів та блогів зростає і надалі зростатиме. Для великих БМ стане актуальним просування тематичних каналів і навіть виділення їх у дочірні мережі зі своїм брендом. Wcblogs, Inc. зробила подібний крок, запустивши bloggingstocks.com як окрему мережу фінансових блогів.

Важливо відмітити, що найбільш успішні БМ - Gawker Media та Wcblogs, Inc. - працюють на гонорарній основі майже з самого початку. Вони залучили інвестиції, які дозволили їм інтенсивно розвиватися до виходу на самоокупність. Друга складова їхнього успіху - те, що вони були перші, хто почав розбудовувати блогерські мережі на серйозному рівні - за правилами медіа-бізнесу, а не хобі. Ці дві мережі фактично закрили американський ринок для інших БМ широкого профілю. У цьому сегменті настільки тісно, що відкрилося багато вузько спеціалізованих і тематичних мереж.

Творців спеціалізованих блогерських мереж приваблюють галузі, що мають багато потенційних рекламодавців; нерухомість, спорт, мода, фінанси. Кількість спеціалізованих мереж буде зростати, вони охоплять усі більш-менш привабливі теми. Спеціалізація буде значним трендом у наступні роки, бо блогерські мережі дозволяють згуртувати цільову аудиторію певного напряму, а потім «нарізати» її на величезну кількість вузьких сегментів, відкриваючи все нові й нові блоги, направлені на вузький прошарок читачів, але надзвичайно цільових для рекламодавця, І практично недоступних іншими каналами.

    Проявами спеціалізації стане поява багатьох регіональних БМ, що висвітлюватимуть різні аспекти життя мегаполіса чи певного регіона. Поки що таких мереж більше громадських, аніж комерційних. На сьогодні комерційні «регіонально-орієнтовні» мережі прагнуть розвиватися екстенсивно - відкривати блоґи за єдиним зразком, присвячені багатьом містам світу (наприклад, Mctroblogging.com). Поки що, такі мережі уникають заглибитися у регіон, щоб описати його усебічно. Weblogs. Inc. пішла цим шляхом І відкрила регіональні блоги Огайо та Нового Орлеану [10], започаткувавши щось на кшталт дочірньої мережі, під егідою якої відкриватиме регіональні блоги в кожному штаті. Регіональні мережі в першу чергу потрібно відкривати у місцевостях із заможним населенням, де багато потенційних рекламодавців [16].

У сегменті локальних блогів мережі конкуруватимуть із місцевими газетами, принаймні у США, Локальні видання за останні три роки стали інтенсивно залучати рядових громадян до наповнення спеціальних розділів на своїх сайтах. Репортажі пересічних блогерів, що беруть участь у подібних ініціативах, нерідко з'являються потім на шпальтах паперових газет. Відкриваються соціальні мережі, орієнтовані на окремі регіони, де користувачі також можуть долучитися до громадянської журналістики [16].

У наступні роки будуть інтенсивно розвиватимуться національні мережі широкого профілю. Наразі вдалося знайти французьку, іспанську, німецьку та три італійські БМ широкого профілю, а також голландську та індонезійську мережі, що нагадують невеликі громадські утворення. У Європі досі порівняно невелика популярність блогів як жанру, тому є значний запас росту. Цікаво, що в російському сегменті інтернету (Рунеті), який помітно випереджає Уанет за показниками і розвитком, існує лише дві БМ: одна практично припинила функціонувати як мережа, а друга утворилася у квітні 2006 р. [6].

 

Іміджеві мережі

Блогерські мережі можна використовувати як інструмент для просування послуг чи бренду, а також для популяризації сайту. Наприклад, російська Mаzoo networks і американська 1938 Media поміж іншого допомагають знаходити клієнтів для основного бізнесу організаторів - розробки блогів і консультаціям з виробництва відео. Project DU посилює бренд організатора at&t, при цьому мережа, можливо, самоокуповується за рахунок реклами на порталі та блогах учасників. Glam Blog Network Існує для просування центрального сайту Glam.com. Лояльні користувачі веб-сайту, що мають власні блоги, розмішують на своїх сторінках символіку мережі, банери та ліки на центральний сайт. У свою чергу на Glam.com є розділ, де перераховані всі учасники спільноти. Лінки та матеріали блогів мережі з'являються у відведених для того місцях сайта. Обмін трафіку нерівномірний, і можна сказати, що Glam.com розкручується за рахунок своїх читачів. Хоча подібна мережа при правильній і чесній організації може приносити користь як центральному порталу, що обере подібну модель просування, так і учасникам мережі. Project DU І Glam Blog Network свідчать, що блоги під егідою торгових марок вже досить звичний маркетинговий інструмент для США. Тепер компанії готові експериментувати навіть з такими медіа як блогерські мережі.

  За умов розвиненої блогосфери іміджеві мережі можуть стати зручним і поширеним інструментом просування як комерційних, так і неприбуткових ініціатив. Наприклад, учасники якоїсь асоціації або організації, що мають блоги, можуть створити громадську БМ для спільного просування своїх блогів і самої організації. Блогерські мережа може виступати як клуб випускників вузу чи професійна асоціація спеціалістів певної галузі (наприклад, на сайті prblogs.org ведуть блоги студенти та спеціалісти галузі Public Relations, хоча цей всб-ресурс слугуе скоріше для ознайомлення з технологіями блогів). Можна створювати ситуативні БМ для поширення інформації про соціально-політичні рухи чи благодійні акції.

 

Особисті мережі

Більшість особистих БМ функціонує в сегменті мереж широкого профілю. Блогер починає відкривати додаткові блоги, коли набір його інтересів заширокий для аудиторії одного блога. Розмита тематика або поєднання кількох зовсім різних тем у блозі зазвичай відлякують читачів, такому сайту важко сформувати постійну аудиторію. Блогери, що це розуміють, відкривають кілька сайтів, якщо хочуть писати на кілька тем, що їх цікавлять. Для більшості авторів ведення кількох блогів залишається хобі навіть при наявності певного бренду блогерської мережі. Якщо автору вдасться здобути популярність, то він отримує невеликі прибутки від контекстної реклами, що компенсують витрати на підтримку сайту. Зрештою автор мережі може зробити вибір на користь професійної блогерської діяльності та спробувати забезпечити себе писанням блогів. У такому випадку, окрім часу та хисту до публіцистики блогеру знадобляться гарні знання пошукової оптимізації та принципів роботи систем контекстної реклами.

     У разі прибутковості власник особистої БМ починає залучати нових авторів і згодом перетворюється на власника повноцінної комерційної мережі. Якщо блогер інтенсивно займається публіцистичною діяльністю, то скоріше за все він перейде до комерційної моделі та спробує отримувати стабільний прибуток зі своїх блогів. Приклади успішної особистої мережі - b1oglogic.net, яка складається із 6 блогів різної тематики. А також TcchCrunch.com, яку Майкл Аррінітон починав з одного блога у червні 2005 р. А нині вона складається з п'яти блогів, які ведуться трьома авторами. Але для власника блог залишається хобі, що допомагає в основному занятті - консультації та розробки у сфері всб-сервісів. Ключовими елементами успіху обох особистих мереж стали компетентність авторів та серйозність підходу до творення блога. А от, наприклад, особиста мережа ipcars.com не стала успішною, бо у автора просто не вистачило часу для наповнення 5 блогів, які він відкрив.

Покинуті блоги та блогові мережі не закриваються і не видаляються, адже вони все одно приваблюють трафік і приносять невеликі прибутки від реклами, що крутиться на їхніх сторінках. У списку Blog Network List згадано 10 мереж, які насправді припинили функціонувати як мережі (Додаток 2), але організаторам зазвичай вигідно сплачувати хостинг, бо подібна покинута мережа може приносити більше прибутків від контекстної реклами, ніж вимагати витрат.

Багато БМ, які не зможуть досягнути успіху, будуть зрештою покинуті блогерами, але сайти залишаться в онлайні, бо будуть приносити стабільний хоча і невеликий прибуток утримувачам. Існує імовірність, що будуть плодитися подібні «примарні» мережі, з самого початку приречені організаторами на коротке життя. Легше нашвидкуруч побудувати п'ять середніх чи маловідомих мереж, і припинити їх оновлювати, здобувши первинну кількість зовнішніх лінків, аніж вивести в лідери одну БМ, над якою потрібно постійно і послідовно працювати цілий рік. Сегмент БМ буде засмічуватися «мертвими» блогами та мережами, що повністю припинили оновлюватися.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 48; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ