РОЗДІЛ 3. Перспективи створення блогерської мережі задля задоволення потреб ЗМІ України



Блог, як вільна ніша на ринку онлайнових ЗМІ

В українському сегменті інтернету досі нема жодної блогерської мережі. Це вільна ринкова ніша, яка стає прибутковою при виборі правильної бізнес-моделі та відкритті блогів, на які є попит аудиторії та рекламодавців. При створенні комерційної блогерської мережі потрібно враховувати особливості українського інтернет-ринку та ступінь розвитку блогосфери.

     Проникнення новітніх онлайнових медіа в Уанеті дуже низьке. Малий відсоток користувачів знає, що такс блог, КЭБ, тощо. Мало читачів можуть відрізнити блог від інших типів сайтів. Люди, що ведуть блоги, використовують їх як особисті щоденники і пишуть переважно для вузького кола друзів. Самостійних блогів з власними доменами в Україні лише кілька сотень. Аудиторію треба попередньо познайомити з форматом блогів. Через низьку обізнаність із блогами при просуванні блогерської мережі не варто акцентувати увагу масової аудиторії на тому, що це саме блоги. Пересічних користувачів має приваблювати контент і динаміка оновлень. Ключове слово блог мас виграш в очах інших блогерів, які виступають «ранніми приймачами» подібного ЗМІ та поширюють первинну звістку про нього. Через низьку кількість блогерів інформація про БМ не зможе набути розголосу через цей канал зв'язку.

     Основними конкурентами комерційної блогерської мережі в Україні стануть онлайнові газети. Більшість вітчизняних Інтернет-газет порівняно низькоякісні через ряд факторів: низьке фінансування і професійний рівень співробітників; гонитва за показниками відвідуваності та оцінка роботи журналістів за рейтинговістю веб-сайта чи їхніх особистих статей, за кількістю публікацій на одиницю часу; невибагливість аудиторії, що задовольняється наявним продуктом; відсутність стандартів, на які можна орієнтуватися; а головне - ангажованість онлайнових ЗМІ. Власники та інвестори використовують свої ЗМІ як трибуну для захисту особистих економічних і політичних інтересів, а також для атак на конкурентів.

У комерційної блогерської мережі може бути ряд переваг над онлайновими ЗМІ. Потрібні порівняно малі стартові інвестиції, завдяки чому можна зберегти незалежність від інтересів інвесторів. Невеликий колектив професійних журналістів чи копірайтерів, які розуміються на особливостях онлайнової публіцистичної творчості, може досягнути значних успіхів на цій ниві. Оперативні, авторські, гострі та професійні матеріали у тематичних блогах, що оновлюються кілька разів на день, стануть помітним явищем на ринку українських онлайнових ЗМІ і зможуть швидко здобути популярність, достатню для залучення медійної реклами на сторінки мережі. У комерційної блогерської мережі порівняно низький поріг виходу на ринок, але момент виходу треба обирати дуже прискіпливо.

     Наразі в українській блогосфері відсутні помітні об'єднання блогерів, що могли би стати прообразом комерційної чи громадської блогерської мережі. На початок червня 2012 р. існує каталог my.uablog.info, що містить посилання на 30 українських блогів, а також рейтинг блогів top.bIog.net.ua, у якому менше десяти блогів. Автор блога it.ridnе.net відкрив кілька супутніх проектів, але не формує з них мережу і навіть не надає перехресних посилань між сайтами. Автор сайту kamyshin.kiеv.ua створив кілька блоґів і має фактично особисту блогову мережу. Говорити про популярність чи впливовість перерахованих сайтів не випадає.

 

Особливості українського інтернет-ринку

При створенні блогерської мережі, окрім розвитку блоґосфери та поширення новітніх онлайнових медіа, потрібно врахувати об'єм рекламного ринку Уанету та демографію користувачів.

У 2011 р. обсяг ринку інтернет-рсклами склав 152,5-4 мли., що припадають переважно на банерну рекламу. За різними прогнозами у 2013 р. ринок виросте до 80%. Контекстна реклама лише починає розвиватися, при цьому розрахована вона лише на російськомовні ресурси. Заробляти пристойні гроші на банерній рекламі вдасться лише великим порталам і популярним новинарним ресурсам, бо вони мають масову аудиторію, що цікавить рекламодавців. При цьому у половині випадків рекламні кампанії організовуються неефективно і без урахування можливостей таргетингу та підрахунку статистики, які надає інтернет.

Кількість інтернет-користувачів в Україні становить біля 5 млн. [36]. 50% користувачів живе у Києві, ще 33% зосереджено в містах Донецьк. Дніпропетровськ, Запоріжжя, Львів, Одеса, Харків.

Перед організаторами комерційної української БМ постане питання, якою мовою вести блоги. Українська БМ матиме більший успіх серед цільової аудиторії, якщо буде складатися з блогів, писаних однією мовою або чітко розділятиме україномовний і російськомовний контент. Статті та заголовки різними мовами на одній сторінці погіршують сприйняття матеріалів, бо користувачам доводиться постійно переключатися між двома мовами. Поєднання двох мов у межах одного блога майже неприйнятне. Поєднання двох мов у межах однієї мережі також небажане, бо погіршить умови для інтеграції блогів, перехресних посилань і анонсів. Зазвичай в Україні при запуску комерційних інтернет-проектів роблять вибір на користь російської мови, особливо не замислюючись. Але при запуску БМ варто ретельніше зважити переваги та недоліки вибору на користь української чи російської мови.

 

Особливість українського сегменту інтернет полягає у двомовності, при чому російська мова більш поширена за українську. Більшості українських користувачів байдуже, якою мовою наведено матеріали - зміст для них значно важливіший. Існує лише дві групи користувачів, для яких мова контенту мас вирішальне значення. Незначна частина україномовних користувачів не стане користуватися російськомовними сервісами та інформаційними ресурсами з ідеологічних міркувань. Так само і частина російськомовних користувачів Уанета не стане відвідувати україномовні сайти без нагальної потреби через нерозуміння уявне чи справжнє української мови. Друга група чисельніша. Якщо мешканці Києва, що складають 50% населення Уанета в основному толерантно ставлять до обох мов, то на заході та сході можна зустріти більше представників груп, що не сприймають мови своїх візаві. Долю української мови та потенційну аудиторію зазвичай недооцінюють, звужуючи ЇЇ до тих, хто розмовляє українською мовою. Насправді, якщо порахувати умовно, то потенційна доля україномовних ресурсів - 90% аудиторії Уанета, російськомовних - 95%.

Відкриття як україномовної, так і російськомовної БМ матиме свої переваги і недоліки, задовольнити 100% користувачів неможливо. Головна перевага україномовної БМ буде у відношенні користувачів до неї. Україномовні інтернетники спраглі до ресурсів рідною мовою, яких кран не вистачає в Рунеті. Ставши читачами БМ, лояльні користувачі перетворяться на агентів поширення Інформації про мережу, бо зможуть налагодити з брендом БМ емоційний зв'язок. Користувачі будуть зацікавлені у розвитку мережі та викритті нових блогів, тому розповідатимуть про неї усім знайомим.

     Українська мова також недооцінена з погляду трафіку, який україномовні ресурси можуть привабити з пошукових серверів. Через порівняно низьку кількість сайтів українською мовою великі шанси потрапляти в першу десятку пошукових результатів навіть за випадковими словами, коли запит вводиться українською мовою. Зрештою україномовні ресурси відсіюють нецільовий трафік з Росії, який не цікавить рекламодавців.

     Серед недоліків вибору на користь українською мови - втрата частини аудиторії. Укладення переговорів з рекламодавцями, які мислять стереотипно, що успішними ЗМІ можуть бути тільки російськомовні. І найдошкульніше - втрата можливості показувати контекстну рекламу, принаймні до часів розробки контекстних систем, що підтримують українську мову. Наявність лише російських систем контекстної реклами підштовхуватиме організаторів нових веб-проектів до вибору на користь російської мови.

До переваг російськомовної  БМ треба віднести трохи ширшу потенційну аудиторію, можливість показувати посилання контекстної реклами та звичність для рекламодавців. Але подібна мережа не зможе налагодити такі ж тісні зв'язки з читачами, як українська. Російськомовна БМ стане ще одним рядовим всб-ресурсом, хоч і цікавим та незвичайним. Для побудови сильного бренду потрібно буде використовувати інші засоби.

Головне у блогерській мережі - контент. Якісне наповнення, чи то українською, чи то російською, буде однаково привабливим для всієї української аудиторії. Ключовий момент для успіху підприємства - автори, що здатні оперативно створювати якісний контент. Остаточний вибір основної мови для блогерської мережки найбільше залежатиме від уподобань організаторів та інвесторів.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 221; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!