Проблеми розвитку блогерських мережЩе більшу потенційну шкоду можуть принести мережі спамерських-блогів. Спамери за допомогою автоматизованих засобів масово створюють блоги, на яких розміщають контент, вкрадений з інших сайтів. Текст вкрадений з блога і поширений тисячами копій на спамерських сайтах не сприймається пошуковими серверами як оригінальний і вартий уваги, тому його видаляють з індексів. Таким чином блог, де було створено оригінальний контент, може недотримувати відвідувачів, бо посилання на популярну раніше статтю більше не показується на сторінці результатів у результатах пошукового сервера. Щоб ускладнити викрадення контенту, блогери не публікують через протокол RSS повні тексти записів, бо саме через протокол синдикації збираються статті для спам-блогів. Хоча, коли стандарт RSS тільки здобував популярність, публікація повних текстів була неписаним правилом серед блоґерів, бо це зручно для читачів.

На спамерські сайти потрапляють лише випадкові відвідувачі, які їх одразу залишають. Щоб отримувати прибутки, спамери заражають вірусними програмами комп'ютери пересічних користувачів у масовому порядку, створюючи так звану «зомбовану мережу» (zombie network). Комп'ютери без відома господарів потім іноді «відвідують» спамерскі сайти та клікають на рекламні посилання, симулюючи поведінку живої людини. Спам завдає шкоди за рахунок масовості та масштабності: відволікаються технічні ресурси на доставку зайвої інформації, значні кошти рекламодавців перекачуються спамерам - від 10 до 30% натискань у західних системах контекстної реклами робиться автоматизованими програмами, що приносять прибуток господарям мереж спамерських сайтів. Кількість снам-сайтів постійно збільшується, їхня діяльність може звести нанівець ефективність контекстної реклами у середньостроковій перспективі і тоді на сучасну інтериет-економіки чекатимуть значні зміни. Для більшості комерційних БМ контекстна реклама - основне джерело прибутків, без якого їхня діяльність стане нерентабельною.

 

Незважаючи на те, що блогерські мережі, як і весь інтернет, відчувають тиск з боку спамерів, розвиватися вони будуть дуже інтенсивно і нові мережі відкриватимуться часто. На сьогоднішній день в англомовному Інтернеті домінують дві мережі: Gawkcr Media і Wcblogs, Inc., завдяки тому, що почади бізнес у вірний момент, коли ринок був готовий, а конкуренти ше не зрозуміли привабливість нової ніши. Завдяки інвестиціям цим мережам з самого початку вдалося задати високу планку якості контенту, яка спричинила їхній шалений успіх і досі недосяжна для конкурентів.

Мережі другого ешелону bSmcdia, Shiny Media і Pajamas Media підживлюються за рахунок національних англомовних аудиторій - Австралії, Британії та США відповідно. Наявність інвестицій також відіграла важливу роль у їхньому становленні.

Сегмент комерційних БМ широкого профілю достатньо насичений, тому відкрилося багато спеціалізованих мереж. Успішні блоги та БМ також галузяться і породжують нові більш спеціалізовані блоги. Завдяки низькій ціні створення нового блога у складі розкрученої БМ сегментувати аудиторію можна майже до нескінченності. Спеціалізація БМ - основна тенденція, що діє зараз. Важливі варіації цієї тенденції, що тільки починають проявлятися: створення регіональних і національних БМ. Порівняно низька популярність новітніх медіа у Європі та інших частинах світу залишає багато простору для росту блогів і блогерських мереж. Буде безліч громадських мереж і об'єднань блогерів, які не женуться за прибутками, а об'єднуються за інтересами.

 

Здобуття популярності на конкурентному ринку і майбутні тенденції блогерських мереж

Бізнес-модель блогерської мережі приваблива низькою ціною виходу на ринок. Програмне забезпечення для підтримки блогів безкоштовне або дуже дешеве; тарифи за послуги розміщення блогів на серверах і сплата трафіку також порівняно невеликі; авторські гонорари можна не виплачувати, а домовлятися з дописувачами про розподіл майбутніх прибутків; розкрутка бренду зазвичай відбувається методом «з вуст в уста» у блогосфері. Але пристойний рівень прибутковості можливий тільки при досягненні лідерської позиції у певній ніші. В інакшому випадку БМ покриває витрати на утримання і розширення та ледве забезпечує організаторів.

Низька ціна вступу на ринок оманлива, і деякі підприємці ризикують починати комерційну діяльність на ниві БМ взагалі без інвестицій. Подібні мережі не можуть забезпечити достатню якість контенту, щоб конкурувати з блоґами фінансово благополучних мереж. При обмеженій сумі первинних капіталовкладень виправдано починати спеціалізовану БМ у ніші, яка слабко охоплена чи досі не мас визначеного лідера. Без інвестицій можна формувати лише громадські БМ - досягнення успіху можливе завдяки ентузіазму учасників.

Швидкий ріст популярності мереж bSmedia та Pajamas Media у першій половині 2012 р. показує, що ринок ще не насичений повністю і готовий до виходу нових гравців. Але досягнути провідних позицій їм буде надзвичайно складно і через 2 роки сегмент мереж широкого профілю буде насиченим І повністю забезпечений пропозиціями провідних БМ.

Аудиторія мережі Gawker Media, у якої за останні півроку не відкривалося нових блогів, постійно зростала протягом цього періоду і досягла 11,5 млн. у травні 2012 р. Наявні блоґи стабільно приваблюють нових читачів. Формати блогів і RSS стають більш звичними для користувачів інтернету, і тому подібні медіа приваблюють більше читачів.

 

Аудиторія блогсрських мереж буде зростати за рахунок нових читачів блогів і за рахунок відкриття спеціалізованих БМ. Більш розгалужені, більш різноманітні та більш якісні БМ відбиратимуть аудиторію новинарних порталів традиційних ЗМІ. Варто очікувати від традиційних ЗМІ дій у відповідь - поглиблення інетрактивності, залучення читачів до наповнення порталів, і навіть відкриття власних БМ. Такі мережі можуть з'явитися або незалежно від редакторських блогів і колонок, що вже наявні в кожній англомовній Інтсрнет-газеті, або можливе виділення цих блогів в окрему БМ.

Блоги, що входять до провідних мереж займуть найвищі позиції у всіх блогсрських рейтингах. Вони матимуть найбільшу читацьку аудиторію та впливовість. Через конкуренцію БМ почнуть полювати на зіркових незалежних блогерів та запрошувати їх до своїх лав на пільгових умовах - аби використати їхнє ім'я для посилення власного бренду. Незалежних блогерів у так званому «А-списку» залишиться мало - вони приєднаються або до БМ, або до ЗМІ. Переманювання блогерів між мережами також матиме місце.

     Кожного дня відкриваються тисячі нових блогів і з'являються нові читачі, що відкривають для себе царину блогів, Але нові читачі зазвичай звертають увагу на розкручені блоги, а нові веб-ресурси отримають мало трафіку. Аналіз відвідуваності провідних блогів говорить, що популярні блоги стають лише популярніше [34]. Завжди можна відкрити новий блог і розкрутити його, але з кожним роком це стає все складніше. Приклад, TcchCrunch.com, який відкрився у червні 2011 p., показує, що популярності можна досягнути, якщо дуже якісно висвітлювати певну тему для чітко визначеної цільової аудиторії. Навіть, якщо ця тема уже досить докладно обговорюється в блогосфері.

Для успіху блогерським мережам, які відкриваються на конкурентному ринку, необхідно буде використовувати традиційні засоби Public Relations та намагатися потрапити у публікації традиційних ЗМІ. Блогери дуже рідко використовують засоби PR, покладаючись лише на поширення новин в онлайні. Тому популярність БМ, що першими почнуть використовувати прийоми PR та налагодять зв'язок зі ЗМІ, може зрости надзвичайно швидко. Наприклад, блог hurnngtonposl.com, який не входить у жодну мережу, відкрився у травні 2011 р. і зараз у десятці найпопулярніших блогів світу за даними рейтингу TeehnoraEi.com (джерело). Авторка блога залучає до написання заміток зірок Голівуду та відомих особистостей Америки. Через це про блог розповідали в усіх традиційних ЗМІ, що принесло йому шалену популярність. Важливу роль відіграє висока якість контенту і дуже часті оновлення, можливі завдяки залученню багатьох авторів. У травні 2012 p. у складі БМ Syntagma Media відкрився блог cеlеbrityatwork.com, у якому публікуються розгорнуті оповіді відомих людей [19].

   Поява великої кількості БМ народить попит на спеціалізоване програмне забезпечення для менеджменту мережі. Програмне забезпечення для керування веб-сайтами, що знаходиться на сервері, називають CMS (Content Management System - система управління контентом). Завдяки зручному інтерфейсу користувач без особливих технічних навичок може публікувати матеріали на веб-сайті. ай же всі блогів оновлюються через подібні системи, але вони не призначені для наповнення сайтів багатьма особами та дуже обмежені у своїх можливостях. Наразі для БМ найчастіше не використовують спеціалізованих програм - кожен блог існує як окремий сайт, а центральна сторінка БМ, п рай юс на основі ще одного блога. Наприклад, Wcblogs, Inc. використовує власну розробку Blogsmith. Серед загальнодоступних програм для менеджменту БМ можна обирати безкоштовний пакет WordPrcss MU або Expression Engine (pmachinc.com) за $250, але зі значно ширшим набором функцій [20]. Для менеджменту великої БМ потрібно роздавати різні права доступу усім блогерам і співробітникам БМ, докладно враховувати статистику відвідувань і переглядів реклами, тощо.

     Після продажу Wcblogs, Inc. корпорації Time Warner за $25 млн. у жовтні 2005 p. стало зрозуміло, що БМ з великою аудиторією цікаві крупним медіа-холдннгам. Багато підприємців заходилося поспіхом відкривати нові мережі, шоб швидше зайняти вигідну позицію на ринку, набрати аудиторію та зрештою продатися якій-небудь медійній фірмі. При швидкісній побудові мережі відкривається одразу багато тематичних блогів, навіть якщо нема авторів для їхнього наповнення. Після старту БМ на сторінках половини блогів можуть довго висіти оголошення «шукаємо редактора». Кваліфікація блогерів, знайдених похапцем, може виявитися невисокою. Дизайн блогів у такому випадку майже повністю однаковий, що справляє не вельми гарне враження на користувачів. Ці фактори можуть відклякнути від новоствореної мережі «ранніх приймачів» (early-adopters), які відіграють важливу роль у поширенні первинної схвальної інформації.

Провідні блогерські мережі будуть скуплені медіа-компаніями у наступні 2-4 роки. Але спочатку відбудуться злиття і укрупнення всередині ринку БМ. Великі мережі пришвидшать темпи росту і завоювання вільних ринків, поглинаючі менші утворення. Наприклад, b5media поглинула мережу About Wcblogs з 29 блогів у листопаді 2011 p. [11], а мережа Fine Fools із 12 блогів була повністю продана у травні 2012 р. [38].

Рекламний ринок онлайнової реклами росте значно швидше за офлайновий. У західних медіа-корпорацій не вистачає веб-порталів, щоб розмістити усіх рекламодавців, які прагнуть вести кампанії одночасно в традиційних ЗМІ та в онланні. Тому холдинги купують популярні незалежні портали, що мають велику аудиторію за шалені гроші - від десятків до сотень мільйонів доларів [16]. Іноді це дешевше, ніж створювати власний портал, але частіше пробитися на певний сегмент ринку, коли тут вже існує популярний і прибутковий ресурс, майже неможливо. Цілком очевидно, що наступна велика угода на ринку блогерських мереж - продаж Gawkеr Media. Нік Дентон, власник 14 надзвичайно популярних блогів, вичікує найбільш вигідну пропозицію, яка має обов'язково перевершити $25 млн., які отримав затятий конкурент Джсксон Калаканіс. Варто зазначити, що коли було продано Wеblogs, Inc. багато хто висловився у тому ключі, що компанію продано зарано і задешево, а треба було чекати ще рік чи півтора.

Великі блогерські мережі так само як і медіа-компанії можуть заробляти гроші на ліцензуванні контенту. Gawkcr Media найактивніше просуває свою

продукцію. Статті з блогів і в мережі з'являються на порталі Yahoo! News, а матеріали най популярнішого блога про технологічні пристрої Gizmodo.com перекладаються сімома європейськими мовами, включно з російською, компанією VNU Business Media Europe та поширюються серед європейської аудиторії [37]. На заході з'явилося кілька компаній, що створюють посередницький ринок, на якому блогери можуть пропонувати свій контент зацікавленим видавництвам. Сплативши гонорар газети можуть надрукувати статтю блогера на своїх шпальтах чи на сайті. Подібна тенденція буде поглиблюватися і великі БМ зможуть диверсифікувати свої прибутки за рахунок продажу контенту та значно збільшити фінансові надходження.

На основі блогерської мережі чи окремих блогів можна створювати додаткові сервіси. Наприклад, блог Oawker.com, присвячений чуткам зі сфери медіа-ринку, мас розділ з вакансіями; фотогалерею, де користувачі розмішають світлини зірок, сфотографованих на вулицях міста, і вказують на карті, де саме відбулася зустріч. У деяких БМ с величезна аудиторія лояльних користувачів, які з радістю почнуть користуватися новим сервісами та рознесуть вісті про нові послуги по всьому інтернету, що привабить навіть більше нових користувачів. Можна додавати аудіо і відеоматеріали та навіть створювати окремі мережі, побудовані лише на цих засобах. Наприклад, мережа thcpodcasmciwork.com складається не з блогів, а подкастів - аудіо передач, що поширюються через інтерент. Перша спроба створити мережу відеоблогів закінчилася невдало - мережа rееlblogs.com скоро після створення припинила оновлюватися.

    Блогсрські мережі - новітній медіа-феномен, що залишає багато простору для інновацій. Несподівані рішення можуть бути успішні, бо досі ніхто не робив чогось подібного. Ядро аудиторії блогерських мереж полюбляє нове та незвичайне.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 50; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ