Блогерські мережі в США та Україні



Перш ніж переходити до прямого аналізу тенденцій, що впливають на розвиток та становлення блогів та блогерських мереж і багато в чому залежать від економічних моделей цього типу новітніх медіа, варто ще раз наголосити на тому що тенденції характерні для блогосфери США набагато випереджають ті тенденції, що ми можемо спостерігати в блогосфері українській, яка ще й досі знаходиться не стільки на етапі розвитку, як на етапі становлення. Проте українська блогосфера частково переймає тенденції найбільш прогресивної та розвиненої блогосфери в світі - американської. Дуже схожим і в США і в Україні с типовий портрет блогера: це активна молода людина, мешканець міста віком до 30 років, як жінка так і чоловік [25].

Персоніфікація

Не дивлячись на те, що блоги в якості звичайних щоденників малоцікаві іншим користувачам, які не знайомі з автором подібного блогу кількість саме таких "щоденникових" блогів з описами настрою чи дій блогера. Його особистим життям превалюють в блогосфері США. При цьому можна відокремити цікаві тенденції, проаналізувавши статистику, надану дослідницьким центром Pew Internet. Зокрема виявляється, що 52% блогерів стверджують, що ведуть свій блог в першу чергу для себе і не переймаються кількістю відвідувачів [26]. При цьому майже половина опитаних блогерів 49% вважає, що відвідувачі їхніх ресурсів - люди з якими вони знайомі в реальному житті: члени родини, друзі, колеги, однокласники чи однокурсники. Тобто відвідувачі читають блог конкретної людини, навіть якщо вона веде його під псевдонімом.

Окрім блогів знайомих в реальному житті, великою популярністю користуються блоги знаменитостей чи відомих людей, що займають певне місце в своїй галузі. Це зокрема блоги редакторів та журналістів, архітекторів, музикантів, фінансистів, письменників та представників багатьох різних професій [33]. Персоніфікація автора блогу в цьому випадку йде через його професійну діяльність. При цьому подібні блоги якісно відрізняються від блогів "щоденникових" як рівнем публіцистики і власне постами, що не лише розповідають про життя тої чи іншої людини, а фокусуються на її поглядах, ідеях і т.п. Більшу частину подібних блогів можна зарахувати до професійних блогів, проте отримання прибутків від подібного роду блогів йде далеко позаду за просуванням власних продуктів послуг чи ідей конкретної людини. Такі блоґи працюють в першу чергу на імідж людини, її визнання в певній сфері, а вже потім на розповсюдження чи популяризацію того, що вона робить.

В Україні на сьогоднішній день, так як і в США великий відсоток всіх блогів відноситься до блогів "щоденникового типу" тобто блогів конкретної людини. Характеризуються подібні блоґи нерегулярністю оновлення, невисоким рівнем публіцистики та тим, що їх читають переважно знайомі цієї людини в реальному житті.

     Але можна сказати, що поступово починають набувати популярності блоґи відомих людей в різних галузях. На відміну від США в українській блогосфері ця тенденція ще тільки намічається, адже лише за останні два роки можна спостерігати за тим, як з'являється все більше й більше блогів відомих людей і навіть знаменитостей. Вони характеризуються набагато більш професійним підходом, серйознішим добором тем, вищою якістю публіцистики.

Спостерігаючи за розвитком подібної тенденції в США, можна прогнозувати, що в Україні в найближчі роки буде з'являтися все більше й більше подібних блогів.

Спеціалізація

Досліджуючи становлення блогів в США та Україні в цьому пункті йтиметься лише про спеціалізацію так званих "професійних" блогів. Адже однією з провідних тенденцій в блогосфері США можна назвати саме спеціалізацію, або ж тематизацією професійних блогів.

За даними БМ Моdernlife, що проаналізував тематики професійних блогів виявляється що після приватного життя, що з основною темою "щоденникових" блогів, користувачів цікавлять такі теми як: технології -21%, загально-соціальна тематика - 20%, політика - 19%, особисте (блоґи знаменитостей) - 9%, плітки - 8% та новини - 6%. На решту тем приходиться відповідно лише 17%.

Тематичне розшарування професійних блогів є основною тенденцією сучасної американської блогосфери. В Україні воно також проявляється, проте через дуже малу кількість професійних блогів важко зробити подібні висновки у відсотках. Варто наголосити на тому, що тематика блогів напряму співвідноситься з портретом типового блогера, про який йшлося на початку розділу.

Можна прогнозувати, що як в США тік і в Україні буде поглиблюватись тенденція до спеціалізації та зосередження професійних блогів на певній конкретній тематиці.

 

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 235; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!