Державна експертиза і затвердження проектно-кошторисної документації



Затвердження проектів будівництва здійснюється за наявності позитивної оцінки комплексної державної експертизи, яку здійснюють експертні органи міністерств і відомств.

Інвестиційні проекти, що інвестуються за рахунок Державного бюджету України або місцевих бюджетів, а також проекти, замовниками яких є органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, підлягають обов’язковій державній експертизі відповідно до законодавства.

Інвестиційні проекти, що інвестуються за рахунок інших джерел, підлягають обов’язковій державній експертизі з питань додержання екологічних, містобудівних та санітарно-гігієнічних вимог.

У разі необхідності експертиза окремих інвестиційних проектів, що мають важливе народногосподарське значення, може здійснюватися за рішенням Кабінету Міністрів України.

Складові частини комплексної державної експертизи: інвестиційна, санітарно-гігієнічна, екологічна, з техніки безпеки, з охорони праці, з енергозбереження, з ядерної і радіаційної безпеки.

Мета експертизи проектно-кошторисної документації ─ підвищення комфортності будівель і споруд та ефективності проектних рішень.

В процесі експертизи перевіряється:

─ відповідність проекту завданню на проектування, генеральному плану населеного пункту або промислового вузла;

─ відповідність прийнятих в проекті технологічних процесів і устаткування досягненням науки, техніки, організації виробництва і праці;

─ відповідність рішень технологічної частини проекту нормам технологічного проектування;

─ відповідність архітектурно-планувальних рішень сучасному рівню будівельної техніки, вимогам до художніх рішень будівель і споруд;

─ досконалість рішень генерального плану підприємства, комплексу, окремої будівлі чи споруди;

─ прогресивність використання конструктивних рішень і методів технології і організації будівництва

─ дотримання екологічних, містобудівних, та санітарно-технічних вимог;

─ правильність визначення вартості будівництва підприємств, будівель і споруд.

Робоча документація підлягає експертизі, якщо при її розробці вносяться зміни в затверджені проектні рішення, які згідно законодавству підлягають проведенню комплексної державної експертизи. За висновками комплексної державної експертизи проектно-кошторисна документація підлягає переробці.

Проекти будівництва, що фінансуються за рахунок коштів бюджетів та підприємств державної власності затверджуються:

─ Кабінетом Міністрів України за поданням відповідних міністерств, інших центральних органів виконавчої влади ─ замовників ─ об’єктів з кошторисною вартістю 15 млн. грн. і більше, а також особливо важливих об’єктів та об’єктів, що споруджуються з залученням іноземних кредитів під гарантію Кабміну, незалежно від їх вартості

─ міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади ─ замовниками ─ об’єктів з кошторисною вартістю від 5 до 15 млн. грн.;

─ підприємствами, установами і організаціями державної власності ─ об’єктів з кошторисною вартістю до 5млн. грн.

Визначення ціни тендерної пропозиції

Порядок розрахунку, склад і призначення тендерної пропозиції.

Визначення прямих, загальновиробничих і адміністративних витрат.

Визначення супутніх витрат.

Визначення прибутку і коштів на відшкодування ризику будівельної організації.

Особливості погодження договірних цін і розрахунків за обсяги виконаних робіт.

Порядок розрахунку, склад і призначення тендерної пропозиції

Ціна пропозиції, за яку претендент (підрядник) згоден виконати замовлення, розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об’єкту замовлення, та поточних цін на них.

Для розрахунків ціни пропозиції претендента на будівництво об’єкта замовлення замовник надає претендентові відомість обсягів запропонованих до виконання робіт, відомість ресурсів до неї з відповідними кошторисними цінами чи без цін, або проектно-кошторисну документацію.

У ціні пропозиції претендент визначає вартість запропонованих до виконання підрядних робіт.

До складу цієї вартості підрядних робіт претендент включає як безпосередні так і супутні витрати (прямі і загальновиробничі) витрати на будівництво об’єкту замовлення; прибуток; кошти на покриття адміністративних витрат будівельної організації; кошти на покриття ризику за необхідності; кошти на сплату податків, зборів і обов’язкових платежів.

До безпосередніх витрат, як прямих так і загальновиробничих, відносяться кошти, які підрядник планує витратити безпосередньо на спорудження об’єкту замовлення, тобто на трудові і матеріально-технічні ресурси.

До супутніх витрат відносяться кошти, які підрядник планує витратити на будівництво в цілому, як прямі, так і загальновиробничі витрати на:

─ підготовку території будівництва;

─ зведення і розбирання (пристосування) титульних тимчасових будівель і споруд;

─ додаткові витрати, пов'язані з виконанням будівельно-монтажних робіт в зимовий і літній періоди, якщо таке планується проектом організації будівництва.

За необхідності включаються також кошти на:

─ перевезення робітників будівельно-монтажної організації автомобільним транспортом;

─ відрядження працівників будівельно-монтажної організації на будову;

─ перебазування структурного виробничого підрозділу будівельно-монтажної організації;

─ доплати робітникам в зв’язку з втратами часу на проїзд від місця розміщення будівельно-монтажної організації (збірного пункту) і назад;

─ тощо.

Безпосередні та супутні витрати в свою чергу поділяються на:

─ будівельні роботи;

─ роботи з монтажу устаткування (монтажні роботи);

─ інші витрати.

За умовами, запропонованими замовником до вартості робіт також можуть включатися витрати з придбання та доставки устаткування на будову.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 408; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!