Визначення кошторисного прибутку і адміністративних витрат та загальної кошторисної трудомісткості будівельно-монтажних робіт



Кошторисний прибуток ─ це кошти, що враховують економічно обґрунтовану величину прибутку підрядної організації від виконання будівельних і монтажних робіт.

Розмір кошторисного прибутку залежить від виду будівництва, технічної та технологічної складності будови, строків будівництва, умов його фінансування тощо. Визначений на підставі аналізу цих факторів розмір кошторисного прибутку погоджується із замовником.

По будовам (об’єктам),будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ і організацій державної власності, розмір кошторисного прибутку приймається з урахуванням рекомендованих Держбудом усереднених показників, виражених у гривнях в розрахунку на одну людино-годину загальної кошторисної трудомісткості (Додаток 12 до ДБН Д.1.1.-1-2000) і враховується в вартості будівельних і монтажних робіт.

Кошторисний прибуток враховується при здійсненні будівництва:

─ підрядним способом ─ в обов’язковому порядку;

─ господарським способом ─ якщо підприємство планує прибуток від такого виду діяльності.

Кошти на покриття адміністративних витрат будівельно-монтажної організації призначені на відшкодування адміністративних витрат, що відносяться до будівельно-монтажних робіт.

Розмір цих коштів приймається з врахуванням рекомендованих Держбудом усереднених показників, виражених в гривнях в розрахунку на одну людино-годину загальної трудомісткості.

Загальна кошторисна трудомісткість будівельно-монтажних робіт (Тзаг) розраховуєтьсявідповідно до п. 3.1.16.7 ДБН Д.1.1.-1-2000 як сума нормативної та розрахункової трудомісткості робіт:

Тзаг = Тпв + Тзв + Ттб + Тз+ Тл,

де Тпв ─ кошторисна трудомісткість будівельно-монтажних робіт, передбачених у прямих витратах;

Тзв ─ розрахункова кошторисна трудомісткість робіт, що передбачені загальновиробничими витратами і визначається на підставі усереднених коефіцієнтів переходу (Кзв) від нормативно-розрахункової трудомісткості робіт що передбачаються в прямих витратах до трудовитрат працівників, зарплата яких включається в загальновиробничі витрати (Додатки 3, 4 до
ДБН Д.1.1.-1-2000):

Тзв = Тпв۰ Кзв;

Ттб ─ кошторисна трудомісткість робіт зі зведення і розбирання титульних тимчасових будівель і споруд:

─ розрахункова, якщо кошти на зазначені цілі визначаються за усередненими відсотковими показниками (Ктб) від підсумку нормативно-розрахункової трудомісткості робіт, передбачених прямими витратами і розрахункової трудомісткості робіт, що передбачені загальновиробничими витратами (Додаток 17 до ДБН Д.1.1.-1-2000):

Ттб = (Тпв + Тзв) ۰Ктб;

─ нормативна, якщо кошти на зазначені цілі визначені за кошторисом, складеним на підставі проекту організації будівництва та ресурсних елементних кошторисних норм;

Тп, Тп ─ розрахункова додаткова трудомісткість будівельно-монтажних робіт при їх виконанні відповідно в зимовий та літній періоди, визначена на підставі усереднених показників (Ктз=0,166, Ктл=0,25), що надаються в Додатку 17 ДБН Д.1.1.-1-2000 від маси додаткових коштів (у гривнях) на подорожчання будівельно-монтажних робіт в зимовий (ДКз) і літній періоди (ДКл):

Тз = ДКз۰ Ктз ;               Тл = ДКл۰Ктл.

Кошторисна трудомісткість робіт, що передбачаються прямими витратами включає:

─ нормативну кошторисну трудомісткість, визначену на підставі ресурсних елементних кошторисних норм, що враховує трудовитрати робітників-будівельників (Тб), монтажників (Тм) і робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин та механізмів (Тмаш):

─ розрахункову кошторисну трудомісткість при перевезенні ґрунту і будівельного сміття (Тпер)., що враховує трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні і обслуговуванні автотранспорту (Додаток 16 до
ДБН Д.1.1.-1-2000).

Склад кошторисної трудомісткості робіт, що передбачені прямими витратами можна представити наступною формулою:

Тпв = Тб + Тм +Таш + Тпер.

Відповідно до зазначеного вище загальна трудомісткість будівельно-монтажних робіт визначається за наступною формулою:

Тзаг = Тб + Тм + Таш + Тпер + Тзв + Ттб + Тз + Тл.

 4.7. Визначення коштів на покриття ризику всіх учасників будівництва, на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами та на страхування ризиків замовника

Кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва призначені на відшкодування:

─ збільшення вартості обсягів робіт та витрат, характер і методи виконання яких не можуть бути точно визначені при проектуванні і уточнюються при визначенні виконавця робіт (проведенні тендеру) або в процесі будівництва;

─ збільшенні вартості будівництва, спричиненого зміною державних стандартів на окремі матеріали, вироби, конструкції, устаткування тощо.

Розмір цих коштів залежить від стадії проектування, виду будівництва та складності будови і визначаються відсотком від кошторисної вартості будівництва за підсумком глав 1-12 графи 8 Зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва.

По будовах (об’єктах), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ і організацій державної власності, розмір коштів на покриття ризику всіх учасників будівництва приймаються в межах рекомендованих Держбудом усереднених показників (Додаток 14 ДБН Д.1.1.-1-2000).

Кошти на покриття додаткових витрат, зв’язаних з інфляційними процесами, призначені на відшкодування збільшення вартості трудових і матеріально-технічних ресурсів, спричинених інфляцією, яка може відбутися як на початку будівництва, так і впродовж його і включаються до Зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва за узгодженням із замовником.

Ці кошти визначаються шляхом експертної оцінки, виходячи з галузевої належності будови, строків будівництва, прогнозного рівня інфляції та відповідних показників щодо зміни вартості трудових та матеріально-технічних ресурсів у будівництві, які надаються Держбудом.

Розрахунок коштів на покриття додаткових витрат, зв’язаних з інфляцією рекомендується здійснювати за формулою:

,

де Вб, Вб1, Вб2 ─ вартість будівництва, відповідно загальна, першого й другого років будівництва: загальна вартість будівництва визначається підсумком графи 8, гл.1-12 (програмний комплекс „Будівельні технології ─ Кошторис” ─ підсумку: гл.1-12 + П + Р + А, графа 8 ЗКР) та розподіляється між роками будівництва;

І1, І2 ─ індекс зміни ринкової вартості БМР відповідно першого та другого року будівництва до попереднього періоду;

К─коефіцієнт, що визначає середній розмір прогнозного рівня інфляції в конкретний період часу, застосовуваний до дробової частини індексу інфляції.

Індекс зміни ринкової вартості БМР j-го року будівництва визначається за річним індексом інфляції цього року (Ііj) та співвідношенням кількості місяців дії інфляції в даному році (п) і 12:

.

Число місяців дії інфляції (п) в першому році включає число місяців від дати розробки кошторисної документації до дати закінчення робіт в цьому році. В наступних роках число місяців дії інфляції дорівнює кількості місяців будівництва.

Кошти на страхування ризиків замовника в будівництві включаються до зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва за його рішенням в обґрунтованому розмірі, але не більш ніж два відсотки від загальної кошторисної вартості будівництва за підсумком глав 1-12 Зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва
(п. 2.8.13 ДБН Д.1.1.-1-2000).

4.8. Визначення податків, зборів і обов’язкових платежів, не врахованих складовими вартості будівництва

Розмір податків, зборів і обов’язкових платежів визначається виходячи із норм і бази для їх нарахування, встановлених відповідними постановами Уряду і включаються до Зведеного кошторисного розрахунку окремими рядками.

Плата (податок) за землю (ПЗб)визначається виходячи із річної суми плати за землю, що займається адміністративною будівлею підрядника (ПЗр), вартості підрядних робіт, виконуваних підрядником за рік без урахування податків, зборів, обов’язкових платежів, не врахованих складовими вартості будівництва (Ор) та вартості будівельно-монтажних робіт за Зведеним кошторисом вартості будівництва (гл. 1-12, гр.4+5), з урахуванням прибутку (П), адміністративних витрат (А) і ризику, що відноситься до будівельно-монтажних робіт:

Комунальний податок (КП)визначається за формулою:

,

е ОМп ─ розмір неоподатковуваного мінімуму прибутків громадян;

 середньомісячна норма тривалості робочого часу, встановлена Міністерством праці на рік, люд.-год.;

Тзаг ─ загальна кошторисна трудомісткість будівельно-монтажних робіт;

КПс ─ ставка комунального податку, (10 %).

Податок на додану вартість розраховується за ставкою 20% від загальної кошторисної вартості будівництва.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1018; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!