ПИТАННЯ 31. Місцеві органи виконавчої влади.



До системи місцевих органів виконавчої влади насамперед входять місцеві державні адміністрації та відповідні територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. Основними серед них є місцеві держадміністрації, які виконують ключову, інтегруючу роль у здійсненні комплексного державного управління всіма найважливішими сферами суспільного життя безпосередньо в масштабах окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Місцеві державні адміністрації - це державні органи виконавчої влади в областях, районах, в районах Автономної Республіки Крим, а також у містах Києві та Севастополі, які наділені правом представляти інтереси держави і приймати від її імені розпорядження, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Правовий статус місцевих державних адміністрацій

визначається насамперед Конституцією України (ст.118), законом України "Про місцеві державні адміністрації" вщ 9 квітня 1999 р. та нормативно-правовими актами Президента та уряду України.

Відповідно до чинного законодавства місцева держадміністрація є місцевим органом у системі органів виконавчої влади, здійснює в межах своїх повноважень виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та делеговані їй виконавчі функції відповідних рад (обласних та районних) через створювані управління, відділи, інші структурні підрозділи тадіє під керівництвом голови місцевої державної адміністрації.

Місцеві держадміністрації функціонуютьна засадах субординації, відповідальності перед Президентом та Кабінетом Міністрів України, підзвітності та підконтрольності уряду та органам виконавчої влади вищого рівня, а також відповідним радам у частині делегованих ними

повноважень.

Принципи діяльності місцевих держадміністрацій

• верховенства права

• законності

• відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність

»гласності

• поєднання державних і місцевих інтересів

• пріоритетності прав людини

У межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці

місцеві держадміністрації забезпечують:

• виконання Конституції та законів України, актів Президента та

уряду України, інших органів виконавчої влади вищого рівня;

• законність І правопорядок, додержання прав і свобод громадян;

• виконання державних і регіональних програм соціальне-

52

гномічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в 2иях компаюгного проживання корінних народів І національних ІІІСИГ^ —.— яг^тяц їуньот нашонально-культуоного розвитку

- також програм їхнього національно-культурного розвитку;

Меншин

• підготовку та виконання відповідних бкаджетів та звіт про їх

виконання;

^^ • взаємодію з органами місцевого самоврядування;

• реалізацію інших наданих державою, а також делегованих

відповідними радами повноважень.

Отже, крий закріплених законом власних повноважень місцевим деожадміністрацгям можуть бути делеговані й окремі повноваження з боку районних та обласних рад, перед якими адміністрації є підзвітними і підконтрольними в частині виконання делегованих їм повноважень,

Звідси витікає, що місцеві держадміністрації насампередє органами загальної компетенції.

Законом визначається склад і структура місцевих

Держадміністрацій.

Склад місцевих державних адміністрацій:

•голова;

• перший заступник;

• заступники;

• керівники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів та їх

Апарат.

Голови місцевих держадміністрацій призначаються на посаду (за поданням Кабінету Міністрів України) й звільняються з посади Президентом України на строк повноважень Президента.Склад місцевий державних адміністрацій формують голови адміністрацій (ст. 118 Конституції України).

Перший заступник голови облдержадміністрації призначається на посаду половою обласної держадміністрації за згодою Прем'єр-міністра України.

Заступники голови облдержадміністрації призначаються на посаду головою облдержадміністрації за погодженням з відповідним віце-лрем'єр-міністром України.

Перші заступники та заступники голів райдержадміністрацій призначаються на посади головами райдержадміністрацій за погодженням з відповідними заступниками голів облдержадміністрацій.

Керівники структурних підрозділів обласних держадміністрацій призиваються на посади головамиобласних держадміністрацій за

поїхадженням з керівниками відповідних державних органів виконавчої впади.

^Рівники структурних підрозділів районних держадміністрацій Ризначаються на посади головами райдержадміністраційза ""^РРкенням з керівниками відповідних структурних підрозділів ""тасних держадміністпяній

держадміністрацій.

Місцеві держадміністрації наділені широкими правами щодо здійснення контролю за станом дотримання Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів на відповідній території різними суб'єктами права незалежно від форм власності, характеру діяльності чи підпорядкування.

На виконання чинного законодавства, актів Президента та Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази. Отже, щодо порядку вирішення підвідомчих питань місцеві державні адміністраціїє єдиноначальними органами.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 246; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!