Випишіть документи, що проголошували утворення УНР та її незалежність, зазначте час їх прийняття і чинники, які зумовили їх появу.



Після припинення збройного протистояння УЦР, КВО та більшовиків УЦР стала господарем становища і скористалася цим, продовжуючи власну державотворчу лінію 7 листопада 1917р. – 3 Універсал (створення УНР у межах 9 губерній), Після відхилення УЦР Маніфесту РНК з 5 грудня 1917р. почалась війна, впродовж якої більшовики дуже швидко просувалися територією України, тому прийняття 11 січня 1918 р. 4 Універсалу було спробою зберігти українську державність.

Випишіть українські партії, на які спирався П. Скоропадський під час свого приходу до влади (відзначте, коли це сталося), інтереси яких соціальних верств вони репрезентували, назвіть їх лідерів.

П.Скоропадский, приход к власти- 29апреля 1918г на Всеукр.хліборобському зїзді. Представляли интересы помещиков, буржуазии, військових(зокрема вільне козацтво і офіцерів 1-го Укр. корпусу) и старого чиновничества. Українська демократична хліборобська партія(консервативне коло – М.Міхновський та Липинський лідери), він спирався на буржуазію.

Випишіть, тих військових діячів УНР, із чиїм ім’ям пов’язують опір окупації України військами більшовицької Росії в останні роки Української революції.

Михаил Омельянович-Павленко, Греков, Всеволод Петров.

Випишіть назву політики, яку більшовицький уряд провадив на окупованих українських землях під час Української революції (зазначте хронологічні межі), зазначте головні її ознаки.

Українська революція – 1917-1920рр. Политика «военного коммунизма», 1918-1921( в Україні з 1919) – система надзвичайних заходів керування економікою: отмена товарно-денежных отношений, торговли, запрещение предпринимательской деятельности, аренды земли, ускоренная национализация не только крупных, но и средних, мелких предприятий, насильственная коллективизация, продразверстка, всеобщая трудовая повинность, жесткая централизация управления экономикой и распределением промышленных, сельскохозяйственных товаров и ресурсов, контроль над обществом, подавление любых попыток противодействия советской власти, репрессии против широких слоев населения, в первую очередь – против капиталистов, офицеров, помещиков, интеллигенции, зажиточных крестьян; запрещение оппозиционных политических партий, установление однопартийной политической системы.

Уровень.

Визначте причини та наслідки першої українсько-більшовицької війни.

Проголошення УНР не відповідало цілям більшовиків створити пролетарську державу: для них Україна була цінним джерелом матеріально-технічних і людських ресурсів.4 грудня 1917р ЦР отримала Маніфест до укр. народу з ультимативними вимогами до УЦР, в якому УНР визнавалась, але влада ЦР-ні. УЦР повинно було визнати радянську владу й виконати наступні ультимативні вимоги: відмовитися від створення Укр. фронту; допомагати військам більшовиків на Півд.фронті, та інші. На ці вимоги Генеральний Секретаріат відповів відмовою, після чого й почалася війна між більшовицькою Росією і УНР.

Війна радянської Росії з УНР негативно вплинула на хід національно-визвольної революції, а УЦР не змогла сплотити укр. сили для відсічі більшовицького вторгнення. Під тиском переважаючих сил радянських військ ЦР втрачає територію, вплив і владу. А Прийняття IV універсалу стало важливою подією в розвитку укр. державності. Україна врешті проголосила о своїй незалежності. І навіть ідея самостійності потерпіла краху, але вона натхнула наступні покоління до боротьби за незалежність Укр..

Зазначте причини та наслідки для України укладення мирного договору між УНР та державами Четверної угоди.

Брестський мир був безумовно фактом позитивним і надзвичайно важливим. Він зміцнював українську самостійність, підносив значення України, зокрема, у сенсі міжнародному. Україна заключила Брестський мир, стоячи перед великою небезпекою, і щоб врятувати свою державність їй довелося покликати на допомогу німецькі та австро-угорські війська. Німеччина та Австро-Угорщина були зацікавлені в Україні, бо могли отримати тут збіжжя. Підписувати мирний договір могла тільки суверенна держава, а оскільки більшовицька Росія розпочала анексію України, ставало очевидним, що перебування у федеративному зв’язку з агресором є неможливим. Це підвело Центральну Раду до необхідності проголошення 4-го Універсалу. З грудня 1917 р. Раднарком надіслав до Києва ультиматум, чим по суті поклав початок збройної інтервенції в Україну з метою знищення влади Центральної Ради. Підлили масла у полум’я війни, що розгоралася між УНР та РНК, і вибори до Установчих зборів у листопаді - грудні 1917 р.

Фактично з 6 грудня Радянська Росія та УНР перебували в стані війни. Таким чином, хід політичних подій, що все більше заганяв УНР та її владні структури у глухий кут, примусив змінити тактику у питаннях миру з країнами Центральної Європи. Підштовхувана силою обставин, УНР включалася у переговорний процес, сподіваючись захистити свої власні інтереси.

Антанта намагалася утримати УНР від зближення з Центральними державами, а існування незалежної України суперечило інтересам останньої. Крім того, більшовицький уряд звинувачував Центральну Раду в “буржуазності” і зраді національних інтересів. За цих умов Центральній Раді не залишалось іншого, як поступитися своїми симпатіями до західноєвропейських демократій і піти на вимушений союз з Центральними державами.

Підписання Центральною Радою Брестського миру спричинило тяжкі військові наслідки для союзників, а також розрив відносин України з Антантою. В результаті мирної угоди Центральні держави ліквідували український фронт, отримали можливість перевести свої дивізії на Західний фронт і створили там значну перевагу сил.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 262; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!