Як Ви оцінюєте зовнішню та внутрішню політику Української Держави гетьмана Павла Скоропадського?



Ліквідація республіканського режиму в Укр. відбулася 20 квітня 1918, коли загін німецьких військ зайняв приміщення, де засідала Центральна Рада. На Всеукр. з’їзді землевласників, було вирішено встановити монархічну форму державного правління і проголосити Гетьманат. Гетьманом Укр. було обрано почесного отамана вільного козацтва генерала Павла Скоропадського. Серед перших рішень гетьмана було встановлення Української держави замість УНР, проголошеної Центральною Радою. Його оточення складалося з помірковано-консервативних чиновників, військових і громадських діячів, зв’язаних з Укр. з дореволюційних часів. Головою ради міністрів став Лизогуб. Старі чиновники доклали чимало зусиль для зміцнення державної влади діючи репресивними методами. Після перевороту в Укр. прокотилася хвиля арештів і розстрілів. До законності і правопорядку чиновники йшли через свавілля і беззаконня, залякування і терор. Було переформовано військові частини, організовані в період ЦР. Найбоєздатнішими підрозділами були Окрема Запорізька дивізія, дивізія Сірожупанників та ін. Функції поліції і державної безпеки виконувала Державна Варта. 16 жовтня 1918 р. окремим універсалом Скоропадський відновив козацтво в Чернігівській, Полтавські губерніях та Слобожанщині. За гетьмана Укр. мала дипломатичні відносини з Німеччиною, Австро-Угорщиною, Швейцарією, Польшею, Фінляндією, Кримом, Францією, Англією, Румунією. Дипломатичні відносини підтримувались також з РФ, Доном і Кубанню. Сформовано власну банківську мережу і встановлено укр. грош. система, налагоджені залізничні шляхи і мости, відремонтовано локомотиви, покращено роботу судової системи, реформи субу, укладання нових законів. Гетьманський уряд розробив аграрне законодавство. В промисловості відновлювалися старі порядки, підприємці відкидали всі ті зміни, що внесла лютнева революція. Була обмежена свобода профспілкової діяльності, хазяйка на свій розсуд визначали рівень заробітної плати. Швидко збільшувалося безробіття. Таким чином ми бачимо, що правління гетьмана Скоропадського має позитивну і негативні сторони. Позитивною стороною є те, що він реформував та розвива культуру та освіту в Укр., а негативною те, що при всіх цих реформах він не зважав на народні маси.

Українська гетьманська держава П. Скоропадського (29 квітня – 14 грудня 1918 р.)

29 квітня 1918 р., на з’їзді вільних хліборобів П. Скоропадського було проголошено гетьманом.

Гетьман розпустив УЦР і проголосив замість УНР Українську Державу, де гетьман мав усю повноту влади. Скоропадський активно взявся вирішувати економічно-фінансові проблеми, створювати українську армію, відновив козацтво як стан, створив досвідчений управлінський апарат, ліквідовувалося органи місцевого самоврядування, були заборонені ряд партій соціалістичного спрямування, будь-які збори, з’їзди, демонстрації, страйки. Але уряд Скоропадського спрямував свою політику на відновлення дореволюційних порядків (повертали землю поміщикам, встановили 12-годинний робочий день тощо). Більшість державних діячів та верхівка суспільства були проросійськи налаштовані, сам гетьман проголосив майбутню федерацію з небільшовицькою Росією.

В культурній сфері: проводилася українізація освітніх закладів, відкривалися нові українські університети, гімназії, Академія Наук, Національна галерея мистецтв.

Гетьман підтримував дипломатичні стосунки з Німеччиною, Австрією, Туреччиною, Болгарією, вислав дипломатичні місії до різних країн, встановив стосунки з Доном, Кубанню, Кримом, Радянською Росією.

Основні причини падіння гетьманату були: залежність від стабільності держави від австро-німецьких збройних формувань; відсутність численної дієзнатної української національної армії; реставрація старих порядків та відродження архаїчних форм організації суспільного життя; посилення впливу на державну лінію гетьмана російських консервативних кіл; вузька соціальна база; підкорення соціально-економічної політики інтересам панівних верств та окупаційної влади; наростання напруженності у суспільстві та формування організаційної опозиці.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 323; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!