Випишіть українські землі, що напередодні 1941 р. були приєднані до складу УРСР, зазначте, коли і внаслідок яких подій це сталося.



Після Мюнхенського договору чотирьох держав (30 вересня 1938 року) складне міжнародне становище Чехословаччини і всезростаюча боротьба українського населення за політичні права примусили чехословацький уряд погодитися надати Карпатській Україні статус автономної республіки. А 12 лютого 1939 р. відбулись вибори до Сейму К. У., на яких абсолютну більшість голосів виборців (бл. 94 %) здобули кандидати Українського Національного Об'єднання. 15 березня 1939 р. Сейм (голова А. Штефан) проголосив повну державну самостійність К. У. Але вже 18 березня територія країни вже була окупована військами Угорщини, саме тому Карпатська Україна припинила своє існування. 30 июня 1941г. – Українська держава.

Випишіть, у хронологічній послідовності, військові операції, що мали місце на території України у 1941р., зазначте точну дату їх проведення.

30 жовтня 1941 – 4 липня 1942 р. оборона Севастополя зірвала «весняний наступ» німецьких військ

26 грудня 1941 – 2 січня 1942 рр. – Керченська операція. Було захоплено необхідний оперативний плацдарм і створено передумову для звільнення Кримського півострова.

18-31 січня 1942 – Барвенківсько-Лозівська операція. Радянські війська прорвали оборону супротивника на 100км фронті.

Які адміністративні одиниці перебували у німецькій зоні окупації під час Другої світової війни, хто з нацистських діячів їх очолював, які українські території до них входили.

Правоберіжжя і більша частина Лівоберіжжя - „Рейхскомісаріат Україна”(центральна та північна Україна), в руках Коха, Замість того, щоб приєднати Галичину до іншої України, її включили в склад генерал-губернії Польщі, буковина і частина Південно-Західної України з Одесою перейменовані на Трансністрію, були передані союзникові німців Руминії.

Випишіть, у хронологічній послідовності, військові операції, що мали місце на території України у 1942 р., зазначте їх точну дату, вкажіть, як вони позначилися на становищі на фронті.

30 жовтня 1941 – 4 липня 1942 р. оборона Севастополя зірвала «весняний наступ» німецьких військ

26 грудня 1941 – 2 січня 1942 рр. – Керченська операція. Було захоплено необхідний оперативний плацдарм і створено передумову для звільнення Кримського півострова.

Випишіть військові операції, унаслідок яких українські землі були визволені від німецьких загарбників, зазначте час їх проведення.

Операція «полководець Рум’янцев» - 3 – 23 серпня 1943 р.

   Корсунь-Шевченківська битва: січень-лютий 1944 р.

Львівсько-Сандомирська операція: липень-серпень 1944 р

Операція «Зірка»: 1943-1944рр.        

Уровень.

Визначте причини та наслідки укладення пакту Ріббентропа-Молотова.

Причини:

Підписуючи Пакт про ненапад з Германією, радянське керівництво прагнуло виграти час для підготовки до оборони проти німецько-фашистської агресії, яку вважало неминучою. В свою чергу, нацистське керівництво хотіло отримати повну свободу дій при здійсненні військових операцій у Західній Європі, а також забезпечити собі постачання військово-стратегічних матеріалів і харчування з Радянського Союзу.

Наслідки:

Таємний протокол, будучи актом поділу Європи на «сфери інтересів» між СРСР і Німеччиною, став своєрідною точкою відліку процесу збирання українських територій в межах однієї держави.

Визначте причини та наслідки радянізації Західної України у 1939-1941 рр.

Причини:

Після включення західноукраїнських земель до складу СРСР сталінському керівництву необхідно було запровадити на цих територіях радянський режим замість старої системи, щоб ефективно здійснювати управління Західною Україною.

Наслідки:

- отримав підтримку розвиток української мови та культури;

- різке зниження ефективності промислових підприємств після їх націоналізації;

- збитки, отримані селянством унаслідок колективізації;

- численні жертви репресій.

 

Зазначте причини та наслідки невдач Робітничо-Селянської Червоної Армії на початку другого етапу Другої світової війни.

Основною причиною невдач Червоної Армії була невірна політика військово-політичного керівництва країни, очолюваного І. Сталіним: кращі військові кадри були репресовані; відсутність заохочення ініціативи командирів в армії, що призводило до використання застарілих схем, породжувало схильність керівників до шаблонних дій; низька бойова підготовка війська; хоча Червона Армія мала значно більше військової техніки та озброєння, за якістю техніки вона поступалася фашистській армії. Незважаючи на те що Червона армія чинила героїчний опір, сковуючи значні сили противника, наслідки невдач очевидні:

поразки під Києвом, Харковом, у Криму та в інших бойових операціях, що призвели до загибелі та полону сотень тисяч солдатів; окупація України; різке звуження військово-промислового потенціалу СРСР; завоювання фашистами вигідного стратегічного плацдарму для подальшої експансії; перехід стратегічної ініціативи до рук Гітлера.

Уровень.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 279; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!