Плюралізація політичного життя



Розбудова багатопартійності, партійна преса, розподіл політичних пріоритетів по регіонах. Партійні блоки у Верховній Раді та політичні партії у виборчих кампаніях. Зловживання у виборчій кампанії 2004 р. як поштовх до «Помаранчевої революції» 2004 р.: її причини, перебіг і наслідки. Розклад політичних сил на президентських виборах 2010 р.

Плюралізація релігійного життя

Відновлення релігійних практик, повернення віруючим християнських храмів та культових споруд нехристиянських конфесі; спорудження нових та реставрація старих культових об’єктів. Палітра релігійного життя України. Розпад українського православ’я: Православна церква Київського і Московського патріархатів та Українська автокефальна православна церква. Українська греко-католицька церква. Ідея єдиної помісної християнської церкви в Україні. Візити в Україну найвищих церковних ієрархів: Папи Римського Івана Павла ІІ, Вселенського Патріарха Варфоломія, Московського Патріарха Кирила.

Освіта й мистецька культура

Реформування системи освіти, поява приватних освітніх закладів середнього та вищого рівня . Поява недержавних університетів. Приєднання України до Болонської системи, її впровадження у вищій школі; перспективи університетської автономії. Запровадження тестового оцінювання знань, зміни у правилах прийому до університетів. Оновлення української культури: поява нових театрів і нових течій та імен в літературі. Зміна експозицій у старих музеях, поява нових музеїв; нові виставково-музейні практики: спорудження «Мистецького Арсеналу» в Києві.

Україна і системі міжнародних відносин

Україна в міжнародних програмах обміну у сфері науки, освіти і культури. Українські співаки на сценах світових опер. Масова заробітчанська еміграція з України та її вплив на зміну уявлень про зовнішній світ. Поширення інформації про Україну завдяки масовим її відвідуванням українцями з діаспори. Українські спортсмени як репрезентанти позитивного образу України за кордоном. Зростання інтересу до української історії в західних наукових центрах; запровадження українських студій до програм західних університетів. Громади старої української діаспори на Заході, їхні культурна та церковно-релігійна діяльність. Започаткування українського культурно-освітнього життя на теренах колишнього СРСР.

Вибір зовнішньополітичних орієнтирів

Основні принципи та практика зовнішньої політики України наприкінці XX - на початку XXI ст. «Багатовекторність», її переваги та вади. Україна в міждержавних об’єднаннях та в міжнародних організаціях. Українське представництво в Раді Європи. Співпраця України з НАТО. Участь України в миротворчих акціях ООН. Українсько-американське стратегічне співробітництво. Ідеологічні, політичні та економічні чинники українсько-російських взаємин. Динаміка українсько-польських стосунків. Суспільство та державні еліти перед цивілізаційним вибором. Передумови й альтернативи європейської інтеграції України. Внутрішні реформи як умова європейського майбутнього України.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 166; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!