Державно-приватне партнерство на основі забезпечення партнерської діяльності машинобудівних підприємств у контексті інтеграції логістичних функцій



 

Наявність налагодженої логістичної інфраструктури відкриває перспективи для успішної роботи підприємницьких утворень, адже тільки за умови ефективного функціонування об’єктів інфраструктури (транспортної мережі та спільної мережі постачальників і покупців), сформований «ланцюг доданої вартості» надасть конкурентні переваги підприємствам – учасникам цього ланцюга. І навпаки, відсутність ефективної логістичної інфраструктури поглиблює галузеві, територіальні та соціальні диспропорції в певній економічній зоні.

Створення будь-яких господарських структур починається з вивчення законодавчої бази, яка регулює діяльність створюваної структури.

Сьогодні в українському законодавстві немає чітко окреслених нормативно-правових актів, які б регулювали логістичну діяльність як функцію об’єднання і управління всіх сфер діяльності окремого підприємства, так і логістичну діяльність, як самостійний вид підприємницької діяльності.

Відповідно до теми роботи в підрозділі 1.1 та в данному підрозділі проведено дослідження нормативно-правових актів, які, на думку автора, стосуються та можуть регулювати роботу логістичних центрів, а саме: нормативно-правові акти, які регулюють матеріально-технічне постачання, збут, роботу складів; правові акти, норми яких спрямовані на забезпечення партнерської діяльності промислових підприємств та ті, що спрямовані на розвиток підприємництва, а також на підтримку державою приватного сектору (табл. 3.8).

Як зазначено в підрозділі 3.1 данного розділу дослідження, ідея автора полягає в тому, що група підприємств-партнерів машинобудівної галузі, з урахуванням діючих законодавчих актів та програм економічного розвитку, виступить з пропозицією до держави про будівництво логістичного центру з частковим державним фінансуванням проекту. Логістичний центр виконуватиме функції центру загального обслуговування для машинобудівних підприємств-партнерів, які позв’язані між собою тісними економічними і правовими відносинами та буде спільним, провідним, інтегрованим логістичним відділом кожного з учасників. Як вже зазначалось раніше та підтверджено результатами досліджень зазначених нормативно-правових актів, для обґрунтування правової основи реалізації ідеї автора необхідно більш детально розглянути норми Закону України «Про державно-приватне партнерство» № 2404-IV від 01.07.2010 р. та Закону України «Про концесії» № 997-XIV від 16.07.1999 р.

Таблиця 3.8


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 347; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!