Послідовність формування співочих навичок на заняттях з логопедичної ритміки. Види стрибків та бігу.



Щоб почати навчання співу необхідно визначити діапазон звучання, тип та особливості голосу дитини, і систематично зміцнювати його, створюючи сприятливу «звукову атмосферу», яка сприяє розвитку голосу і слуху. А координація голосу і слуху - найважливіша умова розвитку співочих здібностей дітей.

Діапазон- це обсяг голосу від нижнього до верхнього звуку. У дітей він нестійкий.Діапазон вгору і вниз розширють поступово.

Особлива увага надається вирівнюванню округленго звучання голосних звуків. Характер звуку повинен бути рівним, м'яким, без напруги при голосовому звучанні. Приділяти увагу співу в унісон. Вчити дітей співати акапельно(без супроводу), а потім з супроводом.

Основа вокальної роботи - вокальний показ і пояснення, як і коли брати дихання, пояснювати особливості твору,При цьому наголошувати на інтонації. Коли діти переймають манеру і поставу муз. Керівника.його манеру братии дихання, то якість звучання покращується.

Міміка під час співу справляє особливе враження. Зацікавленість зростає до пісні. На заняттях співу діти можуть сидіти,, коли розучують пісні,або стояти коли твір вивчений(звучання покращується).

Співацька установка - це правильне положення корпусу при співі, від якого великою мірою залежить якість звуку і дихання. При навчанні дітей співу треба стежити за тим, як діти сидять, стоять, тримають голову, корпус, як відкривають рот.

Співацька установка (правила співу):

· сидіти (стояти) рівне;

· не сутулитися;

· корпус і шию не напружувати

· голову тримати прямо, не нахиляючи її і не опускаючи, але без напруги;

· дихання брати вільно (не брати в середині слова);

· співати природним голосом, уникаючи різкого, форсованого звучання;

· рот треба відкривати вертикально, а не розтягувати в ширину щоб уникнути крикливого, «білого» звуку;

· нижня щелепа повинна бути вільна, рухливі губи, пружні.

Для вироблення навику виразної дикції рекомендується використовувати: вправи артикуляційної гімнастики, скоромовки, чистомовки, мовні зарядки, ритмодекламації(.це синтез поезії та музики)

 

Види стрибків:

1.на двох ногах(на місці, з просуванням вперед)

2. підскоки з ноги на ногу(на місці, з просуванням вперед, назад)

Види бігу:

1. спортивний

2. високо піднімаючи коліна

3. закидаючи ноги назад

4. легкий танцювальний біг


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 128; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!