Характеристика співочих умінь. Головне корекційне завдання співу в логопедичній ритміці.



Навчання співу є одним із сильніших засобів естетичного впливу на дитину.У процесі співу розвивваються слухові уявлення,без яких неможливе правильнее відтворення мелодії голосом.Розвивається мелодичний слух, ладове вілчуття,відчуття ритму,метроритму, музичної пам'яті, емоційний відгук на музику.На заняттях з логоритміки засобом співу вдосконалюється мовлення дітей,виправляється порешення мовлення(просодика), накопичується словниковий запас.Співаючи діти змушені співати плавно і протяжно(лігато), що допомагає чіткій дикції та правильному засвоєнні слів.Крім того,віршований текст пісні підпорядковується певному темпу,який також сприяє вимові звуків та складів.На думку лікарів та логопедів, спів- є найкращою формою дихальної гімнасткии.

При навчанні співу виконуються завдання:

- формувати в дітей співочі навички і вміння,привчаючи їх чисто і виразно виконувати пісні;

- вчити дітей співат на заняттях і поза них;

- розвивати музичний слух,наголошувати на читій і правильній інтонації, відрізняти звуки за висотою, тривалістю і динамікою;

- розвивати голос і розширювати діапазон;

- вчити слухати себе під час співу;

Основне завдання співу: полягає в навчанні дітей чисто інтонувати, артикулювати,чітко і виразно виконувати пісні.

Діапазон- це обсяг голосу від нижнього до верхнього звуку. У дітей він нестійкий.Діапазон вгору і вниз розширють поступово.

Особлива увага надається вирівнюванню округленго звучання голосних звуків. Характер звуку повинен бути рівним, м'яким, без напруги при голосовому звучанні. Приділяти увагу співу в унісон. Вчити дітей співати акапельно(без супроводу), а потім з супроводом.

Основа вокальної роботи - вокальний показ і пояснення, як і коли брати дихання, пояснювати особливості твору,При цьому наголошувати на інтонації. Коли діти переймають манеру і поставу муз. Керівника.його манеру братии дихання, то якість звучання покращується.

Міміка під час співу справляє особливе враження. Зацікавленість зростає до пісні. На заняттях співу діти можуть сидіти,, коли розучують пісні,або стояти коли твір вивчений(звучання покращується).

 


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 53; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!