Корекція міміки на логоритмічних заняттях.



Плануючи заняття з елементами логоритміки, логопед використовує вправи: з психогімнастики;

Для психічного здоров’я людині необхідна збалансованість емоцій. Розлад почуттів сприяє виникненню емоціональних розладів, які призводять до відхилень у розвитку особистості дитини, у тому числі мовлення. Невміння висловити свої почуття, скупість, негнучкість або неадекватність міміко-жестової мови ускладнює спілкування дітей з товаришами та дорослими. Особливо в цьому випадку страждають діти з неврозами, з органічними ушкодженнями головного мозку та іншими нервово-психічними захворюваннями. Розумово відсталі діти не можуть жестами показати точні

характеристики предметів. Вони значно гірше, ніж діти з нормальним інтелектом, розрізняють почуття, що виражає обличчя людини. Недостатня диференційованість рухів мімічних м’язів призводить до недорозвитку лицьової моторики та невміння висловити свої почуття.Саме тому на логопедичних заняттях та уроках значну увагу необхідно приділяти вправам з психогім настики. Спочатку необхідно навчати дітей елементів техніки виразних рухів,використовуючи їх у вихованні емоцій, а потім у техніці набуття навичок саморозслаблення. Слід допомогти дитині зрозуміти, що між думками, почуттями та поведінкою існує зв’язок. Виконуючи вправи з психогімнастики, діти ознайомлюються з різними емоціями, вчаться керувати ними. Це допомагає їм краще розуміти одне одного і формує їх самовираження. Під час занять діти розвивають міміку. їхні жести, пантоміміка стають більш усвідомленими, різноманітними. За допомогою цих вправ можна навчити дітей розпізнавати і передавати такі почуття, як радість, здивування, огида, гнів, цікавість, острах, сором, провина. Крім розвитку психомоторних функцій ці вправи допомагають регулювати поведінку дитини у колективі. Тренувати вміння розпізнавати емоційний стан за мімікою можна також за допомогою малюнків.

Гра «Смайлик»

Учитель пропонує учням розглянути зображені на´малюнках вирази облич, дібрати до них назву почуття і сказати, який Смайлик зараз: радісний, збентежений, сумний тощо.

Потім учитель пропонує учням самим повторити вирази обличчя Смайлика.

За допомогою музичних ігор та вправ можна зняти психоемоційне напруження дитячого колективу, формувати навички адекватної поведінки, тобто соціалізацію дитини через гру.

Для розвитку в дітей уяви необхідно навчати їх ігрового перевтілення. На заняття дібрати нескладний малюнок за сюжетом. Діти повинні відтворити той чи інший ігровий образ, закладений у темпі музичного твору. Наприклад, зобразити пташку, яка летить, веселого чи сумного зайчика, клишоногого ведмедика, голодного вовка, хитру лисицю.

 

 


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 146; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!