Застосування логопедичної ритміки в корекційно-навчальному процесі.



Логоритміка - це складова чпстина комплексного медико-пед. методу, що оюєднує в собі психотерапевтичне, педагогічне, психологічне і виховне значення.

Логоритмічні вправи, мають свої специфічні особливості у справі музичного виховання, але всі вправи розгладаються як лікувально педагогічні методи, які застосовуються не тільки в логопедичних установах, психіатричних, а й у ДНЗ як корекційно- навчальний процес. Основний принцип роботи - тісний взаємозвязок руху з музикою зі словом. Слово може бути введеним у різном. формі: тексти, пісень, хороводів. Заняття проводиться 1 раз на тиждень, тривалістю 30 хв.

Логопедична ритміка спрямована на всебічний розвиток дитини, вдосконалення її мовлення, оволодіння руховими навичками, вміння орієнтуватися в навколишньому світі, розуміння сенсу пропонованих ігр-вправ, завдань, здатність долати труднощі, творчо проявляти себе. Щоденне виконання у визначений час різних за своїм характером логоритмічних вправ (ранкова дихально-голосова зарядка з рухами, вправи на розслаблення, спів голосних звуків з рухом і тн засоби.) привчає дітей до оздоровчого режиму. Під впливом систематичних логоритмічних занять в організмі відбувається перебудова різних систем, наприклад, серцево-судинної, дихальної, мовно-рухової, пізнавальної та ін.

Основні умови проведення занять з елементами логоритміки:

заняття складаються з опорою на лексичні теми;

усі вправи виконуються за наслідуванням;

заняття проводяться в ігровій формі;

на занятті повинна панувати атмосфера радості і доброзичливості.

Матеріал, який зазвичай використовують усі музичні працівники, проводячи заняття з елементами логоритміки:

ігри зі словом;

ігри зі співами;

музично-дидактичні ігри і вправи;

вправи для формування основних рухів, які навчають орієнтуватися у просторі;

загально розвиваючі вправи для різних груп м'язів (рук, кистей рук);

вправи, що виховують музично-ритмічне чуття;

вправи для розвитку уваги і пам'яті;

вправи для регуляції м’язового тонусу.

I частина. Вступна. Підготовка до мовного та моторного навантаження (використання вправ на розвиток основних рухів та чуття ритму)

II частина. Основна. Включає різні вправи на розвиток уваги, координації рухів, мовлення з рухами, м’язового тонусу, чуття ритму, мовленнєві і мімічні рухи, дрібну моторику, а також слухання, співи, гру.

III частина. Заключна. Повернення дітей у спокійний врівноважений стан.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 108; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!